Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim

Mahmood Rice Basmati Pirinç 5 x 900 Gr

Yorum Yap
%20
İndirim
462,58 TL
369,66 TL

Mahmood Rice Basmati Pirinç 5 x 900 Gr

Basmati pirinç, Himalaya Dağları’nın eteklerinde, karlı sulardan beslenerek yetişen özel bir pirinç türüdür. Diğer pirinç türlerinden farklı özelliklere sahip olan Mahmood Rice Basmati Pirinç kendine özgü aroması ile dikkat çeker. Nadir bulunan bu pirincin geçmişte sadece Güneydoğu Asya soylularının sofralarını süslediği bilinir. Tadı ve kokusu ile hayranlık uyandıran Mahmood Rice Basmati Pirinç özel iklim şartlarında yetişir. Yetiştiği coğrafyanın iklim koşullarına göre hasat zamanı değişiklik gösterir. Genellikle mayıs ile temmuz ayı arasında ekilen basmati pirinç, kasım ile ocak ayları arasında hasat edilir. Ilıman iklim koşullarını seven basmati pirinç, diğer pirinç türlerinden daha bol suda yetişir. Uzun, ince telli ve aromatik Mahmood Rice Basmati Pirinç, gluten içermez. Bu özelliğinden dolayı çölyak hastaları ve gluten intoleransı bulunan kişiler için ideal bir pirinçtir. Bunun yanı sıra basmati pirinç, glisemik indeksi düşük olduğundan dolayı diyabet hastalarının da güvenle tüketebileceği pirinç çeşididir. Nişasta oranının düşük olması sebebi ile tane tane pişer. Bu sayede harika tadının yanı sıra görüntüsüyle de hayranlık uyandırır. Uzun uzun ve tane tane görünümü sofralara şıklık ve zenginlik katar. Pirinç pilavı, ana yemeklerin en güzel eşlikçilerinden biridir. Çok lezzetli olsa da klasik pirinçten yapılan pilavın basmati pirinçten yapılan pilav kadar sağlıklı olmadığı bilinen bir gerçektir. Eşsiz yemeklerin servisini kusursuz pirinç pilavı ile yapmak için Mahmood Rice Basmati Pirinç kullanmaya başlayabilirsiniz. Sayfamızdan bu değerli prince ulaşabilir, uygun fiyat seçenekleri ile alabilirsiniz.

Mahmood Rice Basmati Pirincin Özellikleri

Pirinç, besin piramidinde yer alan önemli tahıllardan biridir. Mutfaklarda en çok kullanılan tahıl çeşidi olmasının yanı sıra çok sevilir. Birçok yemeğin tarifinde kendine yer bulan pirincin en çok pilavı sevilir. Küçük büyük herkesin en sevdiği pilav çeşitlerinden biri olan pirinç pilavı, her ülkenin yemek kültüründe mevcuttur. Bu denli sevilen ve popüler olan klasik pirinç, yüksek glisemik indeksi nedeniyle dikkatli ve ölçülü tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır. Çünkü glisemik indeksi yüksek olan gıdalar kan şekerini yükseltir ve sık sık acıkmaya neden olur. Klasik pirinçten farklı değerlere sahip olan basmati pirinç, sağlıklı tahıllardandır. Bu sayede genel sağlık durumu için risk oluşturmaz. Sitemizde bu faydalı ürüne ulaşabilir, güvenle satın alabilirsiniz. Mahmood Rice Basmati Pirinci diğer pirinç çeşitlerinden ayıran temel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Sahip olduğu genel özellikleri ve zengin besin değeri ile sağlıklı yaşamı destekleyen basmati pirince mutfağınızda yer vererek kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam kalitesini yükseltebilirsiniz. Sayfamızda yer alan ürünler her zaman kaliteli ve en taze halleri ile sizlere sunulur. Bu şekilde sevdiklerinize en iyi yemekleri kaliteli ürünlerle hazırlama imkanı sunar.

Mahmood Rice Basmati Pirinci Faydaları

Tahıllar, vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidratı karşılayan en ideal besin maddeleridir. Gelişimin ve sağlıklı yaşamın sürdürülebilir olması için belirli periyotlarda tahılların tüketilmesi gerekir. Arpa, yulaf ve çavdar klasik pirince göre daha sağlıklı olan tahıllardır. Genellikle bu tahılları beslenme programına eklemek biraz zordur. Bunların aksine pirinç çok daha fazla tüketilir. Fakat klasik pirinçler, besin değerlerinden dolayı birçok kişinin çeşitli sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle tüketimi ya sınırlı tutulur ya da tamamen beslenme programının dışında bırakılır. Genel özellikleri ve besin değeri bakımından tüketimi herkes için ideal olan basmati pirinç, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir.

Mahmood Rice Basmati Pirinç faydaları şu şekilde sıralanabilir.

İçeriğinde kompleks karbonhidratlar bulunduğu için hızlı ve uzun süren enerji sağlar. Bu yönüyle spor yapan kişiler için ideal bir besindir.

Magnezyum ve demir bakımından zengin olduğu için kalp sağlığının korunmasında etkilidir.
Düşük glisemik indeksi sayesinde özellikle diyabet hastalarının kan şekerini düzenlemeye ve kan şekerinin dengede tutulmasına yardımcı olur.
Gluten ve diğer alerjenleri içermediği için çölyak hastalarının ve gluten intoleransına sahip olan kişilerin beslenmesinde etkilidir.
Nişasta oranı düşük olduğu için hazmı kolaylaştırır, kabızlığı önler ve sindirim sisteminin çalışmasını düzenler.
Mide kramplarının ve mide gazlarının oluşumunu engeller.
Zengin lif içeriği sayesinde uzun süre tok tutarak kilo kontrolü yapılmasını ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Bu özelliğinden dolayı basmati pirinç diyet listelerinde mutlaka yer alır.

Sitemizde Mahmood Rice Basmanti Pirinci seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz. Kaliteli ürünleri uygun fiyat seçenekleri ile güvenle sitemizden satın alabilirsiniz.

Son Bakılan Ürünler