Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kapsül Kahve

Son zamanlarda hemen hemen her kesimin sık sık tükettiği kahveler söz konusu olduğunda pek çok farklı alternatifle karşılaşmaktayız. Genç, yetişkin herkesin gündelik olarak yaygın bir şekilde tükettiği kahvelerin hem içerik hem de özellik bakımından pek çok çeşidi bulunmaktadır. Her damak zevkine uygun kahve çeşitleri sayısız aromada üretilebilmektedir. Günün her saatinde zevkle tüketilen kahveler ev, okul, işyeri ve daha pek çok farklı durum ve organizasyonda en yaygın şekilde tüketilen içecekler arasında yer almaktadır. Söz konusu bu kadar sık tüketilen bir içecek olduğunda ise kahve hazırlama yöntemleri de değişkenlik göstermektedir. Git gide yaygınlaşan kahve makinesi ise bu yöntemlerden en pratik olanıdır. Filtre ile kahve demlemeyi sağlayan makineler haricinde oldukça sık bir şekilde kullanılan makinelerden biri de kapsül kahve makineleridir. Oldukça pratik bir şekilde kullanılabilen kapsül kahveler pek çok farklı aroma ve özellikte üretilmektedir. Aklınıza gelebilecek her türdeki kahve için bulabileceğiniz kapsül kahveler mevcuttur. Kapsül kahvenin kullanımına uygun kahve makinelerinde kapsül şeklinde paketlenen bu kahve türünün kullanımı son derece kolaydır.

Tüketicinin damak zevkine göre tercih edebileceği onlarca kahve türü arasından çeşitli aromalara sahip kapsül kahveler bulmak mümkündür. Çeşitli kahve üretici markaların geniş aroma yelpazesine sahip kapsül kahvelerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Mahmood Coffee kapsül kahveler söz konusu olduğunda ise en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Bununla birlikte pek çok farklı markanın farklı çeşit ve özelliğe sahip kapsül kahvelerini bulmak da mümkündür. Sütlü, kremalı ve karamelli gibi pek çok çeşidin bulunabileceği kapsül kahveler çeşitli aromalarda üretilmektedir. En temel kullanımı espresso halinde olan bu kahveler farklı marka ve özelliğe göre çeşitli fiyatlarda satılmaktadır. Bunun yanı sıra kahve makinesi kullanarak hazırlanacak kahveler için makinelerin özelliklerine göre farklı şekil ve boyutlarda kapsül kahveler bulmak mümkündür. Kahve kapsülü satın almadan önce dikkat edilmesi gereken husus kapsülün elinizdeki kahve makinesine uyumlu olup olmayacağıdır. Hızlı ve pratik bir şekilde farklı aromalarda lezzetli kahveler hazırlamak istediğinizde kapsül kahveleri tercih edebilir ve hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edip kahve keyfinize devam edebilirsiniz.

Kapsül Kahve Nasıl Yapılır?

Günün her saatinde ve pek çok farklı durumda tüketilebilen kahve söz konusu olduğunda tüketicilere sunulan sayısız alternatif bulunmaktadır. Suda çözünebilen kahveler, filtre kahveler, Türk kahvesi, ve çeşitli yöntemlerle çekilmiş yöresel kahvelerin yanı sıra günümüzde en çok tercih edilen kahvelerden bir tanesi de kapsül kahvelerdir. Uğraştırıcı demleme yöntemleri ile uğraşmak istemeyen ya da kahve hazırlamak için gerekli zamanı ayıramayan kahve severler son zamanlarda yaygın bir şekilde kahve makinelerine yönelmektedirler. Pratik ve hızlı bir şekilde kahve hazırlayabileceğiniz kahve makineleri söz konusu olduğunda ise kapsül kahve ürünleri en çok tercih edilen kahve çeşitlerindendir. Pek çok farklı kahve çeşidinde bulabileceğiniz kapsül kahveler, çeşitli özellikteki kahve makinelerine uyumlu bir şekilde üretilmektedir. Pratik ve hızlı bir şekilde kahve hazırlamak istediğinizde pek çok çeşidini satın alabileceğiniz kapsül kahveleri kullanarak lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz. Kapsül uyumlu bir kahve makinesi kullanmayı tercih ettiğinizde, kahvenizi hazırlamak için yapmanız gereken tek şey kapsülü ilgili hazneye yerleştirmek olacaktır. Makineye suyu da ekledikten sonra düğmesine basıp kahvenizin dakikalar içinde hazır olmasını bekleyebilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan kapsül kahve kalori içeriği ise çeşitli markaların farklı özellikteki kapsül kahveleri için değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir kapsül kahvenin içeriği 5 ila 7 gram arasında değişkenlik göstermektedir. 7 gramlık bir kapsülün kalori içeriği ise yaklaşık 19 Kcal’dır. Espresso kapsül kahveler için kalori miktarı ortalama bu şekilde olsa da kahve türü değiştiğinde kalori miktarı da değişmektedir. Örneğin kremalı kapsül kahve kaç kalori sorusuna verilecek yanıt 7-8 gram bir kahve kapsülü için ortalama 22 Kcal’dır. Beslenmesine ve aldığı kalori miktarına dikkat eden kahve severler için günlük tüketimde bir sakınca görülmemektedir. Kapsül kahveler uyumlu kahve makinelerinde tüketilebileceği gibi makinesiz de hazırlanabilen kahve türleridir. Kapsül içindeki kahvenin bir filtre kağıdına boşaltılmasıyla hazırlanabilmektedir. Filtre kağıdının içerisine boşaltılan kahve tanecikleri bir ip yardımıyla kağıt içerisine kapatılmalıdır. Ardından bardağa yerleştirilip üzerine sıcak su ekleyerek poşet çay demlemeye benzer bir şekilde en az 4 dakika süreyle olacak kadar kahve demlenebilmektedir. “Kapsül kahve nasıl yapılır?” sorusunun yanıtı bu şekilde verilebilir.

Kapsül Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Söz konusu hem ülkemizde hem de dünya genelinde oldukça yaygın bir şekilde tüketilen kahveler olduğunda yüzlerce farklı seçenek ile karşılaşmak mümkündür. Granül kahve, filtre kahve, çeşitli demleme yöntemlerine uygun bir şekilde paketlenmiş kahveler ve kapsül kahveler en çok tercih edilen kahve türleri arasında yer almaktadır. Özellikle kapsül kahvenin kullanımına uygun kahve makinelerinin günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Uzun ve uğraştırıcı demleme yöntemlerine gerek kalmadan pratik bir şekilde lezzetli kahveler hazırlamanıza imkan sağlayan bu kahve makinelerine uyumlu bir şekilde üretilen pek çok farklı kapsül kahve çeşitleri bulunmaktadır. Çeşitli pek çok markanın tüketicilerin damak zevkine göre ürettiği farklı kahve türleri bulunmaktadır. Bu kahve türleri tamamen tüketicinin kişisel zevk ve tercihlerine göre tercih edebileceği kahvelerdir.  Cappuccino, latte, mocha ve americano gibi her türdeki kahveyi kapsül kahveler yardımıyla hazırlayabilirsiniz. Her tipteki kahvenin temelini oluşturan espresso, kapsül kahve türleri için de aynı şekildedir. Espresso bazlı olan kapsül kahveler ile dilediğiniz kahve çeşidini yapabilirsiniz. Temel olarak kahve makinelerinde kullanılıyor olsa da kapsül kahveler makinesiz de kullanılabilen kahvelerdir.

Söz konusu gündelik hayatın hızına yetişmek olduğunda, ya da kahve hazırlamakla uğraşmak istemiyorsanız uyumlu bir kahve makinesiyle kapsül kahveleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çoklu paketler halinde satılan kapsül kahveler genellikle 8’li ve 16’lı olarak paketlenmektedir. Kapsül kahve markaları tüketicilerin zevk ve tercihlerine uygun olarak setler halinde de satış yapabilmektedir. Böylelikle tek seferde farklı özellik ve aromadaki kahvelere ulaşım mümkün olmaktadır. Söz konusu kapsül kahveler olduğunda espresso ve americano için 1 kapsül yaklaşık olarak 5- 6 gram kahve içermektedir. Fakat bu miktar kahve türü değiştiğinde değişkenlik gösterebilmektedir. Her kapsül şekli birbirinin aynı olmadığı için her tipteki kahve makinesine uyumlu olmayabilir. Bu sebeple kahve makinenizin özelliklerine göre kahve kapsülü alırken bu hususa dikkat etmeniz gerekir. Kahve makinenizin özelliklerine göre sertlik ayarı yapabileceğiniz durumlarda söz konusudur. Bu sayede satın alacağınız kapsül kahvelerin içeriğinin yanı sıra sertliğini de kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Kapsül Kahve Fiyatları Nelerdir?

Tüm dünya genelinde en sık tüketilen içecekler arasında yer alan kahve için tüketicilerin zevk ve tercihlerine göre pek çok farklı çeşitte kahve üretilmektedir. Yüzlerce markanın onlarca farklı aromada üretip kahve severlerin zevkine sunduğu kahveler de demleme ve hazırlanma şekli açısından birbirinden farklılık göstermektedir. Kahve makinelerinin yaygınlaşmasıyla pratik kahve hazırlama yöntemleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de kapsül kahveler olmuştur. Kolay ve hızlı bir şekilde aromalı kahve hazırlamayı mümkün kılan kapsül kahve fiyatları marka ve ürün özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Tüketicilerin damak zevklerine göre tercih ettiği her kahvenin içeriği fiyatını belirler cinstedir. En temel haliyle espressodan oluşan kapsül kahveler için çeşitli markaların ücretlendirmelerini belirleyen temel faktörlerden bir tanesi de ürün paket içeriğidir. Çoklu paketler halinde satılan kapsül kahve fiyat alternatifleri paket içeriğindeki kapsül miktarı arttıkça yükselmektedir. Kapsül kahveler genellikle 8’li ya da 16’lı paketler halinde satılabildiği gibi 10’lu, 20’li ya da 30’lu paket içerikleri bulmak da mümkündür. Paket içeriğindeki kapsül kahvelerin türü, özellikleri ve çeşidi değiştiğinde ise ücretler de değişmektedir.

Kahve kapsülü satışı yapan çoğu marka tüketicilere farklı aroma ve özellikteki kahveleri bir arada tercih edebilecekleri setler sunmaktadır. Bu setler kahve severlerin tek seferde birden çok çeşitte kahveye erişimini mümkün kılmaktadır. Bu setler americano, cappuccino, espresso gibi farklı kahve çeşitlerini bir arada uygun fiyata satın alabilmenize olanak sağlamaktadır. Böyle durumlarda ise satın alınan kapsülün birim fiyatı düşmekte ve daha ekonomik alışverişler yapılabilmektedir. Bulunduğunuz bölgedeki marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz gibi internet üzerinden de aradığınız marka ve aromadaki kapsül kahvelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Online alışverişlerinizde kapsül kahve satın al seçeneğini değerlendirerek farklı pek çok markanın geniş ürün çeşitliliğine erişiminiz oldukça kolay olacaktır. Bu sayede lokal marketlerde kahve makinenize uyumlu özellikte ya da dilediğiniz marka ve aromada bulamadığınız çeşitlilikteki kahve kapsüllerini satın alabilir ve kahve keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.