Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
Toplam 12 ürün bulunmaktadır.

Çay

Birbirinden farklı bitki çeşitlerinin kurutulup belirli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilen çay, günümüzde en çok tüketilen içecekler arasında yer alır. Özellikle de sabah kahvaltılarının vazgeçilmez unsuru olan çay, pek çok gıda ile rahatlıkla tüketilebilir. Kendine has tadı ve lezzeti ile öne çıkan bu içeceğin üretim aşaması da bir hayli meşakkatlidir. Toplamda 5 aşamadan geçen bu içecek özel bir prosedür sayesinde sofralardaki yerini alır. Toplanan çaylar ilk olarak soldurma işleminden geçirilir. Bu işlemde çayın içerisindeki su miktarı azaltılarak kurutulması sağlanır. Bu işlem doğal veya yapay prosedürlerle yapılabilir. İkinci aşamada çay yapraklarının kıvırma işlemi yapılır. Bu işlemde çay yaprakları kıvrılıp bükülerek kendi öz suyunun çıkarılması amaçlanır. Ardından oksidasyon işlemi yapılarak çaya istenilen tat ve aroma kazandırılır. Sonrasında yapılan kurutma işlemi ile çay yapraklarında istenilen nem oranı elde edilir. Ardından çay, kalite standartlarına göre ayrılarak paketleme işleminden geçirilir. Faydaları ile bilinen çay, bugün pek çok kişi tarafından da tüketilmektedir. Öyle ki günümüzde beş çayı olarak tabir edilen bir zaman aralığı bile vardır. Kökeni İngiltere'ye dayanan beş çayına poğaça ve kek gibi ürünler eşlik eder. Misafirlerinizi beş çayında evinize davet ederek hoş sohbetler eşliğinde zaman geçirebilirsiniz. Tatlı veya tuzlu ikramlarınızı da beraberinde onlara sunabilirsiniz. Birbirinden farklı çay markaları arasından seçiminizi yaparak bu zevke ortak olabilirsiniz. Kendine has lezzetinin yanı sıra tadı ve kokusuyla pek çok kişinin vazgeçilmez markası Mahmood çay, birbirinden farklı çay çeşitlerini piyasaya sunar. Günün her saati rahatlıkla tüketebileceğiniz bu içeceğin, poşet ve sallama çay gibi seçenekleri de yer alır. Bu tarz ürünleri çantanıza veya bavulunuza da atarak seyahatlerinizde yanınızda götürebilirsiniz. Pratik yapısı ile bilinen bu ürünler, yorucu geçen seyahatlerinizde sizi dinginliğe ulaştırır. Özellikle de piyasada sıklıkla tüketilen siyah çay farklı gramaj ağırlıklarında müşterilere sunulur. Bunlar arasında 800, 400 ve 450 gramlık paketleri görmek mümkündür. Seyahatlerde, pikniklerde ve kamp alanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz sallama çaylar, 100 adetlik içeriği ile öne çıkar. Bu ürünlerden birisini satın alarak çay keyfini yaşayabilirsiniz. Temel gıda çeşitlerinden biri olan birbirinden leziz çaylar sizleri bekliyor!

Birbirinden Farklı Çay Çeşitleri 

Günümüzde en çok tüketilen içecekler arasında yer alan çay, özellikle de Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. 7'den 70'e pek çok kişinin severek tükettiği bu içecek farklı aromalara ve lezzetlere sahiptir. Bunlar arasında öne çıkan siyah çay, kahvaltı başta olmak üzere pek çok öğüne eşlik eder. Günün her saati rahatlıkla tüketebileceğiniz bu içecek, sıcacık yapısı ile kış aylarında içinizi ısıtır. Yorucu geçen bir günün ardından içeceğiniz sıcacık bir çay, rahatlamanıza yardımcı olur. Birbirinden farklı markalar altında satışa sunulan bu ürünlerden öne çıkan Mahmood çayı, gerek kokusu gerekse lezzeti ile pek çok kişiyi kendine çeker. Bu çay, Sri Lanka ve Irak’taki dev üretim tesislerinde üretilerek raflardaki yerini alır. Doğal ve gerçek bir lezzet arıyorsanız, bu ürünü rahatlıkla seçebilirsiniz. Tadı ve kokusu ile birçok kişinin severek tükettiği bu marka, yüksek dağ eteklerinden toplanan çayları özel bir prosedürden geçirerek müşterilere sunar. Markanın birbirinden farklı çay çeşitleri vardır. 800 gramlık paketini de bunlar arasında görmek mümkündür. Daha geniş aileler için tercih edilecek bu ürün, uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Diğer bir ürün olan 400 gramlık seçeneği ise daha küçük aileler veya ilk kez ürünü kullanacak olanlar tercih edebilir. Alternatif olarak 450 gramlık seçeneğe de yönelebilirsiniz. Çay çeşitleri arasında öne çıkan bir diğer model ise yeşil renkli olanıdır. Taze çay yapraklarının harmanlanması ile üretilmiş olan bu çay, siyah çaya alternatif olarak tüketilebilecek içecekler arasında yer alır. Aynı zamanda ürünün içerisinde yer alan bergamot aroması, bu lezzetin farklı bir yapıya kavuşmasını neden olur. Tadı ve kokusu ile pek çok kişiyi kendine çeken bu ürün, 450 gramlık ambalajda satışa sunulur. Piknik, kamp gibi gezilerde rahatlıkla kullanabileceğiniz sallama çay veya poşet çaylar, enfes aroması ile size eşlik eder. Özellikle de açık havada içeceğiniz bu çay içinizi ısıtırken size keyifli anlar yaşatır. Damaklarda hoş bir tat bırakan bu ürünü seyahatlerinizde de rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Çay tiryakilerinin her daim ihtiyacını karşılayacak olan bu marka içerisinde 100 adet ürün barındırır. Poşet veya kutu içerisinde pek çok ürünü müşterilere sunan marka, onların ihtiyacını karşılar nitelikte ürünleri imza atar. Siz de bu ürünlerden birisini satın alarak bu keyfe ortak olabilirsiniz.  

Çayın Faydaları ve İçeriği

Dünyanın severek kullandığı çay, farklı aromaları ile kişisel zevklere hitap eder. Birbirinden farklı ürünler arasında öne çıkan siyah çay, günümüzde en çok tüketilen çaylar arasında yer alır. Bu içecek sadece tadı ile değil aynı zamanda besin değerleri ile de sağlığı korumaya yardımcı olur. Siyah çayın 100 gramının içerisinde 20 miligram kafein bulunur. İçeriğinde yer alan kafein nedeniyle vücudun daha dinç durmasına yardımcı olur. Özellikle de yorgun geçen bir günün ardından bu içeceği rahatlıkla tüketebilirsiniz. Böylece yorgunluğunuzu atmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda gece geç saatlere kadar çalışmayı düşünüyorsanız da bu çayı tercih edebilirsiniz. Böylece gün boyu dinç bir şekilde ayakta kalabilirsiniz. Siyah çayın içerisinde kafeinin yanı sıra potasyum da bulunur. Siyah çay besin değerleri içerisinde önemli bir yere sahip olan potasyum değeri 37 miligram olarak ölçülür. Vücutta sıvı dengesini sağlayan potasyum aynı zamanda kalp sağlığını koruma konusunda yardımcı bileşenlerdendir. Siyah çayın içerisinde yer alan bir diğer içerik ise magnezyumdur. Ürünün 100 miligramında 3 mg’lık magnezyum bulunur. Çay besin değeri sadece bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda içeriğinde 0,3 gram karbonhidrat bulundurur. Siyah çaya alternatif olarak alabileceğiniz yeşil çayda ise farklı besin değerleri yer alır. Aynı zamanda bu çayın içerisinde yer alan besin değerlerinin de gramajları birbirinden farklıdır. Siyah çay kaç kalori araştırmasında elde edilen değer ise, bir hayli düşüktür. Kilo vermek isteyenler korkmadan bu ürünü rahatlıkla tüketilebilirler. Çay kalori miktarı bakımından, kilo kontrolü yaparken tercih edilebilir. Metabolizmayı hızlandırması ile bilinen yeşil çayın ise içinde 0 kcal kalori bulunur. Yeşil çay kalorisi olmadığı gibi oldukça hafif ve yağ yakmaya yardımcı olabilecek bir üründür. Yemeklerden sonra bu ürünü demleyerek rahatlıkla tüketebilirsiniz. Özellikle de siyah çaya alternatif olarak tercih edebileceğiniz yeşil çayın rahatlatıcı ve dinginleştirici etkisinden de yararlanabilirsiniz. Birbirinden farklı çay türleri arasından dilediğinizi seçerek satın alma işlemine geçebilirsiniz. Özellikle de kış aylarında içinizi ısıtacak bir ürün arıyorsanız siyah veya yeşil çay denemeyi ihmal etmemelisiniz. 

Enfes Tadı ile Çay Türleri

Sıcak içecekler arasında önemli bir yere sahip olan çay, dünya genelinde sıklıkla tüketilmektedir. Sevilen içecekler arasında bir numarada yer alan çay, kek, poğaça gibi pek çok hamur işinin yanında rahatlıkla içilebilir. Hafif ve kolay içimli yapısı nedeniyle birçok damak tadına da hitap eden bu ürün, hoş sohbetlerin tamamlayıcı parçası gibidir. Önemi bir hayli büyük olan bu ürünün birbirinden farklı türleri de piyasada yer alır. Çay türleri arasında siyah çay ilk sırada yer alsa da bunu daha çok yeşil çay takip eder. Alternatif olarak tercih edilebilecek beyaz çay kaliteli ve benzersiz yapısı ile öne çıkar. Anavatanı Çin olan beyaz çayın bir kilogramını elde etmek için 10.000 yaprak tomurcuk gereklidir. Elde etmesi bir hayli meşakkatli fakat içmesi oldukça kolay olan bu çay, pek çok kişinin da damak zevkine hitap eder. Her ne kadar siyah çayın yanında hafif kalsa da içtikçe onu da tadına ve aromasına alışabilirsiniz. Bir diğer çay türünde ise meyveli çayları görmek mümkündür. Farklı aromadaki lezzetleri tüketici ile buluşturan bu çay, siyah çaya alternatif olarak tüketilebilir. Meyve çayları arasında kuşburnu, elma, orman meyveleri, ahududu, nar, kavun gibi aromaları görmek mümkündür. Tadı ve kokusuyla pek çok kişinin damak tadında hoş bir lezzet bırakan bu ürün, misafirlere ikram etmek için oldukça ideal bir. Çay türleri arasında yer alan diğer bir ürün ise detoks olanıdır. Özellikle de kilo vermek ya da kilo kontrolü sağlamak isteyenlere oldukça yardımcı olan detoks çaylarının içeriğinde farklı aromalar yer alabilir. Bu aromalar hem sizi rahatlatır hem de sağlıklı kilo vermenize yardımcı olabilir. Alışılmışın dışında tatları denemek isteyenlere özel olarak hazırlanan çikolatalı çaylar hoş aroması ile herkesi kendine hayran bırakır. Kakao taneleri ile birleşen bu çay hoş bir lezzeti müşterilere sunar. Çaysız yapamam diyorsanız uygun fiyatlardan yararlanarak bu ürünü satın alabilirsiniz. Çay fiyatları her bütçeye hitap eder nitelikte ürünlere sahiptir. 

Uygun Fiyatları ile Çay Ürünleri

Tadı ve kokusu ile her daim tercih edilen çay, hoş sohbetler eşliğinde içilebilecek en güzel içecekler arasında yer alır. Farklı türleri ile her damak zevkine hitap eden bu ürün, hoş aromaları bünyesinde barındırır. Gribal enfeksiyona iyi gelen çayların yanı sıra rahatlatıcı pek çok ürünü de içerisinde barındırır. Bu ürünler sayesinde soğuk geçen kış aylarında bir nebze olsun içinizi ısıtabilirsiniz. Aynı zamanda hastalıkları daha hafif geçirebilir veya hastalığa yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Sağlığa olan faydaları ile bilinen çay, vitamin ve mineral değerleri ile oldukça önemli bir üründür. Kolay demlenebilmesi sayesinde pratik bir şekilde bu lezzete ortak olabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken demliğinizde suyu ısıtmaktır. Ardından demliğin alt kısmında ısınan suyu üst kısımda yer alan çaydanlığa boşaltmanız gerekir. Alt kısmın suyunu tazeledikten sonra çayı demleme işlemine devam edebilirsiniz. Su kaynamaya başladıktan sonra bir müddet daha demliği ocakta tutarak üst kısmın çökme işleminin tamamlanmasını beklemelisiniz. Çay demlendikten sonra rahatlıkla tüketebilirsiniz. Fakat ideal lezzeti yakalamak için çayı sıcak tercih etmelisiniz. Birbirinden farklı çay ürünleri içerisinden kendinize uygun olanı bulup satın alarak rahatlıkla ürünü tüketebilirsiniz. Oldukça zengin ürün çeşitliliği sayesinde bütçeniz doğrultusunda uygun fiyatlara da rastlayabilirsiniz. Her ürünün çay fiyat aralığı değişse de avantajlı fiyatlardan yararlanarak uygun olanı satın alabilirsiniz. Tadı ve aromasının yanı sıra sağlığa da oldukça faydalı olan bu lezzet, bağırsak ve kalp sağlığına olan yararları ile bilinir. Bu lezzetin kanser hücrelerini azaltma yönünde etkisi olduğu da söylenir. Sağlığa olan pek çok yararının yanı sıra avantajlı fiyatları ile de öne çıkar. Bütçe dostu olması nedeniyle fiyatları oldukça uygundur. Siz de bu lezzete ortak olmak istiyorsanız Sonsepet içeriğinde yer alan çay satın al butonuna tıklayabilirsiniz. Kahve severler, Türk kahvesi fiyatları ve hazır kahve kategorilerine de göz atabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.