Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Filtreleme
Kategoriler
Marka
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
En Eski
En Yeni
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Rastgele
Puana Göre

Bebek Bezleri 

Çocuklarda tuvalet eğitimi belirli kuralları içerisinde barındıran farklı yöntemlere sahip bir süreçtir. Bunun yanı sıra belirli bir yaş ile birlikte çocuklarda tuvalet eğitimine başlanması gerekmektedir. Bu anlamda bebeklerin ilk doğum sürecinden itibaren ebeveyn bakımı sayesinde boşaltım sistemlerini geliştirmesi gerekir. Bu noktada ise bebekler ve çocuklar için üretilen bebek bezleri göze çarpmaktadır. Bebek bezleri kolay kullanımı ve sızdırmazlığı ile ebeveynlerin yardımına koşar. Her bebek bedenine uygun farklı boyutlarda bebek bezi bulmak mümkündür. Kullan at bebek bezleri sayesinde istediğiniz her yerde bebeğinizin alt değiştirme bakımını yapabilirsiniz. Bu anlamda ebeveynlere bebek bakım sürecinde oldukça önemli bir avantaj sağladığını söylemek mümkündür. Özellikle yeni doğan bebekler az miktarlarda fakat sık sık tuvalet ihtiyacı duyar. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi ise sık ve az emme süreci içerisinde bulunmasıdır. Bu anlamda maksimum üç saatte bir bebeğin altı kontrol edilerek değiştirilmelidir. Aksi durumlarda farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunları yüzeysel bir şekilde anlatmak gerekirse, sızıntılar ve pişikler bebeklerde bez değişim ihmalinde ortaya çıkabilecek en önemli sorunlardır. Bebeklerin huzursuz bir hal almasına ve aynı zamanda enfeksiyon kapmasına sebep olabilen bez değişim süresinin uzunluğu oldukça önemlidir diyebiliriz. Bu anlamda ebeveynlerin bebek bakımında dikkat etmesi gereken hususlardan biri sık sık alt değiştirmektir. Bunun yanı sıra yine yeni doğan bebeklerde emzirme süreci oldukça önemlidir. Gece emzirmelerinde bebeğin doyurulması için gerekli durumlarda uyuyan bir bebek uyandırılarak beslenebilmelidir. Özellikle bez değişimi gibi emzirme de maksimum üç saatte bir gerçekleşmesi gereken bir ihtiyaçtır. Kimi bebekler için bu durum saatte bir emzirmeye kadar gidebilir. Bebeğin doğru bir gelişim sergilemesi için en önemli hususların bunlar olduğunu söylemek mühimdir. Elbette ebeveynler bu hususları yerine getirirken seçtikleri araçları iyi değerlendirmelidir. Örneğin bebek bezleri numaraları bedeni ifade eder ve beden uygunluğu bulunmayan bezler farklı sorunları ortaya koyar. Yenidoğan bebek bezi numaraları genellikle 1’den başlar.

Bebek Bakımında Bebek Bezi Seçiminin Önemi

Bebeklerin bakımı oldukça meşakkatli ve dikkat gereken süreçlerdir. Bu dönemde sizlere kolaylık sağlayacak kaliteli bakım ürünleri kullanmak önemlidir. Özellikle hızlı gelişim kaydeden bebeklerin doğru gözlemlenmesi ebeveynler için belli başlı kolaylıkları sağlar. Yeni doğan bebeklerde emzirme ile başlayan süreçte bebek ile temas, alt değiştirme gibi hususlar göze çarpar. Bu süreç içerisinde bebek mental olarak ebeveyn ile bağ kurma halindedir. Özellikle güvenli bir bağ kurmak için bebeğin ihtiyaçlarının doğru analiz edilerek hızlı müdahale edilmesi gerekmektedir. Güvenli bağ kurulma süreci çocuğunuzun ilerleyen yaşlarını etkiler. Bu anlamda özellikle kucaklamak kucakta emzirmek önemlidir. Temas halinde olan bebek güvenli bir ortamda olduğunu hisseder ve nispeten diğer bebeklere oranla daha huzurlu bir gelişim gösterir. Bu durum bebeğin uyku halini de etkilemektedir. Bunun yanı sıra tuvalet için gerekli eğitime kadar geçen sürede bez kullanımı, benzer bir biçimde ebeveyn bebek ilişkisini etkilemektedir. Bebekler tuvaletini yaptığında huzursuzlanır ve bu huzursuzlanmayı hızlı kavrayarak bez değiştirmek bebeğin güvendiği ortamın devamlılığını da sağlamaktadır.  Özellikle yeni doğan bebek bezleri emiciliğe odaklanmanın yanı sıra bebeğin bünyesine ve gelişimine odaklanır. Bu anlamda sık değiştirilmesi gereken bezler doğru zamanlama ile değiştirilmediği takdirde bebeğin ebeveyne olan güveninde kırılmalar yaşanabilmektedir. Aynı zamanda çocukların gelişimine bağlı olarak bebek bezlerinin bedenleri de farklıdır. Doğru bebek bezi pişik oluşumunu en aza indiren, bebeğinizin yaşına ve anatomik yapısına en uygun olan bezdir diyebiliriz. Bu noktada ebeveynleri etkileyen ise bebek bezleri fiyat skalasıdır. Sık değiştirilmesi gerektiği için kampanyalı bebek bezleri ebeveynler için nispeten daha uygun olacaktır. Bu noktada ebeveynlerin sıkı bir araştırma yapması ve her bebeğin farklı olduğunu unutmaması gerekir. Her bebekte istisnasız pişik yapmayan bir bez vardır gibi bir algı oluşmamalıdır. Bebeğinizin sağlığı ve hijyeni için temiz bir ev ortamı her zaman önem taşır, bunun için çamaşır suyu ve temizlik malzemeleri kategorilerimize de bakabilirsiniz.

Bebek Bezi Fiyatları

Bebekler gelişimlerini doğru bir biçimde ilerletebilmek için ebeveynlerinin bakımına ihtiyaç duyarlar. Bir bebeğin karnının doyması ne denli önemli ise altının doğru oranda değiştirilmesi de o kadar önemlidir. Bunun en önemli sebebi ise bebek bakımında bez değişiminin aksaması sonucunda pek çok sorunun kısa vadeli ve uzun vadeli olmak kaydı ile ortaya çıkabilmesine bağlıdır. Bu noktada bebek bezi fiyatları göz önünde bulundurularak bebeklerin alt değiştirilmesi ertelenmemelidir. Bu erteleme sonucunda ortaya çıkabilecek pek çok problem olabilir. Örneğin pişik bebekler için önemli bir huzursuzluk temelidir. Pişik oluşan bebeğin uyku temeli de sarsılabilir. Pişik oluşumunun en önemli sebebi ise uzun süre bekletilmiş olan dışkının bebek cildine temas etmesidir. Özellikle idrar içerisinde bulunan asidik maddeler bebek cildine zarar verir ve pişik oluşumunu temellendirir. Bunun yanı sıra uzun süre bekleyen bebek bezi sıvının dışarı çıkması gibi sorunlar doğurabilmektedir. Bu doğrultuda ebeveynler için daha uzun süreli temizleme ve sterilize etme süreçleri yaşanabilmektedir. Bu durumda bebeklerin genital bölgesinin iyi temizlenmesi ve pudra yardımı ile pişiklerin önüne geçilmesi amaçlanır. Kimi bebek kremleri kullanılarak bebek cildi nemlendirilir. Bu doğrultuda bir başka önemli konu açığa çıkmaktadır. Bebek bezleri seçilirken beden kavramının göz önüne alınması gerekir. Özellikle bebek bezleri çeşitleri göz önüne alındığında bebek için doğru bir bebek bezi tercih edilmelidir. Daha huzurlu bebeklerin anahtarı olarak düşünebileceğimiz bebek bezlerinin daimi olarak kontrol edilmesi ve kirlendiği noktada bekletilmeden temizlenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kız çocukları için temizleme işlemi mutlaka önden arkaya doğru yapılmalıdır. Herhangi bir enfeksiyon kapmaması için bebeğin doğru temizlenmesi oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bebeğinizin cilt bakımı için güneş kremi çeşitleri kategorisine de sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Bebek Bezi Neden Bedenlerden Oluşur?

Bebek bezleri farklı beden ve tiplere ayrılır. Bunun en önemli sebebi anatomik yapı ve yaş grubuna göre gelişen ihtiyaçtır. Yeni doğan bebeklerde bir numara olarak bilinen bebek bezlerinin kullanılması önemlidir. Büyüklük anlamında yeni doğan bir bebeğin vücudunu daha doğru sarmalayacağı için taşma ve pişikleri en aza indirmektedir. Aynı zamanda göbek kordonu için uygun bir biçimi bulunması da yeni doğan bir bebekte rahat bir hareket alanı sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra yeni doğan bebekler sık sık tuvalet ihtiyacını giderirken, ilerleyen aylarda daha aralıklı ancak daha yoğun idrar görülmeye başlanır. Bunun yanı sıra uykular daha düzenli hale gelir ve bebek bezinden beklenen performans bu durumların özelinde değişkenlik gösterir. İlerleyen aylar içerisinde yoğun idrarın ortaya çıkması ile birlikte yerli bebek bezleri özelinde beklenen performans emicilik özelliğidir. Hızlı emiş gücü ve sıvıyı tutma performansı olarak daha detaylı tasarımlar ortaya çıkar. Aynı zamanda büyüyen bebek için bedensel olarak uygun bebek bezlerinin de numaraları büyümeye başlar. Bu sayede ay itibariyle bebeğin ihtiyaç duyduğu özelliklerde bebek bezlerini almak daha uygun olur. Bu noktada ebeveynlerin bebeği iyi takip ederek ihtiyaçlarına kulak vermesi gerekmektedir. Kullanıcıların dikkatini çeken yerli malı bebek bezleri bebeğinizin ihtiyaçlarına kulak vermek adına benzer bir bedenleme biçimi kullanmaktadır ve ek olarak prematüre bebekler için bebek bezi beden numaraları sıfırdan başlamaktadır. Sabun fiyatları, el ve vücut bakımı gibi temizlik ve bakım ürünlerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz