Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
5.0
%17 İndirim
83,88 TL
69,90 TL
%17 İndirim
133,08 TL
110,90 TL
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Nohut

Fabaceae familyasından gelen nohut, yetiştirilmesi kolay bir bitkidir. Pek çok toprak türünde yetişebilen bu bitkinin boyu Türkiye'de 50 cm kadar varabilir. Anadolu’da nohutun yetiştiriciliği 8000 yıl önceye dayanmaktadır. Anadolu'dan pek çok bölgeye yayılan bu eşsiz lezzet, sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kurutma işleminden sonra birçok yemeğin ana malzemesini oluşturan nohut, sofralara lezzet katar. Bu ürün aynı zamanda çiğ olarak da tüketilebilir. Hoş ve lezzetli yapısı ile öne çıkan çiğ nohutun da tıpkı kurutulmuş olan kadar sağlığa yararı vardır. Yemeklere lezzet katan nohut markaları ile kalitesini ortaya koyar. Pek çok nohut markası bulunmaktadır. Bunlar yiyeceğin daha lezzetli olmasını sağlarken uygun fiyatları ile bütçenizden tasarruf etmenize yardımcı olur. Nohut markaları arasında öne çıkan Altunsa nohut, kalitesini her daim ortaya koyar. Yerli ve milli nohut markalarına yönelmek istiyorsanız, Altunsa’yı tercih edebilirsiniz. Kalitesi ve lezzeti ile öne çıkan bu markanın, 900 gramlık paketlerde satışı yapılır. Siz de bu lezzete ortak olmak istiyorsanız, markanın ürünlerine yönelebilirsiniz. Nohut sadece pişirilerek değil aynı zamanda çiğ olarak da tüketilebilir. Büyük küçük herkesin severek tükettiği çiğ nohut, tadı ile herkesi kendinden geçirir. Yemeklere lezzet katan bu ürün, aynı zamanda salata ve tatlılarda da kullanılır. Lezzeti ile pek çok kişiyi kendinden geçiren nohut, pirinç pilavı ile hoş bir ikili oluşturur. Nohut yemeği etli yapılabileceği gibi sade olarak da tüketilebilir. Aynı zamanda bu bakliyat ile yüksük çorbası da yapabilirsiniz. Lezzetli yapısı ile öne çıkan bu çorbayı ana yemek öncesi misafirlerinize servis edebilirsiniz. Birbirinden farklı lezzetlerin ortaya çıkmasına sebep olan nohut, pek çok kültür için bir hayli önemlidir. Bakliyat denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden birisi olan nohut, uygun fiyatlı yapısı ile öne çıkar. Siz de avantajlardan yararlanarak farklı markaların nohutlarından birisine sahip olabilirsiniz. En az nohut kadar besleyici ve protein deposu olan mercimek çeşitleri de sayfamızda sizleri bekliyor!

 Birbirinden Farklı Nohut Çeşitleri

Baklagiller familyasının önemli bir üyesi olan nohut, geçmişten bugüne pek çok ülke tarafından yiyecek olarak kullanılmıştır. Çorba, nohut yemeği ve tatlıların ana malzemesi olan nohut, lezzeti ve tadı ile öne çıkar. Günümüzde büyük bir öneme sahip olan nohut çeşitleri oldukça geniştir. Canıtez-87 olarak adlandırılan nohut, 110 gün içinde olgunluğa ulaşır. Kuraklığa oldukça dayanıklı olan bu ürün, açık bej rengi ile öne çıkar. İklim koşullarına bağlı olarak verimliliği de değişebilir. Uygun alanda yetiştirilirse büyük bir verimlilik elde edilebilir. Işık-05 olarak adlandırılan nohut çeşidi, açık bej rengine sahiptir. Mart sonu nisan başı gibi ekim yapılırsa yüksek verimlilik elde edilebilir. Hisar olarak adlandırılan bitkinin boyut 41 ve 48 cm aralığındadır. Tane rengi kızıl kahve olan bu üründen iklim ve toprak yapısına göre yüksek verim elde edilebilir. Nohut türleri arasında yer alan diğer bir ürün de nihatbeydir. En iyi ekim zamanı Mart ayında olan bu bitkinin boyu 37-59 cm aralığında değişir. Çiftçi olarak adlandırılan nohut bej rengi ile öne çıkan diğer bir üründür. Hasat olma süresi 106 ve 125 gün arasında değişen bu ürünün tane tipi iri koçbaşıdır. Harman olma kabiliyeti oldukça yüksek olan azkan türündeki nohut, bej rengi ile öne çıkar. Yeterli iklim koşullarında ekilirse verim alma oranı da o derece yüksek olur. Tane rengi beyaz olan ve akça olarak adlandırılan nohut türü, pek çok bölgede yetiştirilebilir. Bitki boyu 29 ve 43 cm aralığında olan bu ürünün verimliliği iklime ve toprak yapısına bağlıdır. Erkenci nohut türleri arasında yer alan çakır, 100 gün sonrasında hasat yapılabilir. Geniş ürün yelpazesine sahip nohut türleri,  kalitesine göre paketlenerek piyasaya sunulur. Avantajlı nohut fiyat, politikasından yararlanarak bu ürünü satın alabilir, sofralara hoş bir lezzet katabilirsiniz. Konserve ürünleri arasından hazır ve haşlanmış şekliyle de nohutu tercih edebilirsiniz.

Yüksek Besin Değeri ile Nohut

Baklagil denince ilk akla gelen ürünlerden birisi de nohuttur. Özel bir tada sahip olan nohut, ana öğünlerin en önemli lezzeti arasında yer alır. Özellikle de pilav ile hoş bir ikili oluşturan nohut, aynı zamanda tatlılarda da kullanılabilir. Nohutlu hurma tatlısı, aşure gibi pek çok lezzetin içeriğinde yer alan bu baklagil, tatlılara özel bir lezzet katar. Birbirinden farklı nohut yemekleri sayesinde eşsiz lezzetleri imza atabilirsiniz. Sevdiklerinize yapmış olduğunuz tatlılardan ikram ederek damaklarda hoş bir tarz bırakabilirsiniz. Bu baklagil sadece tadı ile değil aynı zamanda besin değeri ile de öne çıkar. Nohut besin değeri içerisinde pek çok vitamin ve mineral vardır. Bunlar sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Nohut kalori değeri 100 gramda 364 kcal olarak ölçülür. Bunun yanı sıra ürün içeriğinde 61 gram karbonhidrat bulunur. Bu eşsiz lezzetin kalsiyum değeri de oldukça yüksektir. Diş ve kemik sağlığı için oldukça gerekli olan kalsiyum 105 mg olarak ölçülür. Bu baklagilin içeriğinde 17 gram diyet lifi, 11 gram şeker bulunur. Lif değerinin yüksek olması sinirimi yavaşlatarak tokluk hissi yaratır. Böylece nohut kilo vermek isteyen veya kilo kontrolü sağlamak isteyenler için oldukça ideal bir lezzet haline gelir. Kalp hastalıklarından tansiyona kadar birçok önemli göreve sahip olan potasyumun değeri 875 mg olarak ölçülür. Ayrıca ürünün içeriğinde 115 mg magnezyum bulunur. Nohutun içeriğinde bulunan C, E ve K vitamini cilt sağlığını korumaya yardımcı olur. Siz de bu zengin içerikten yararlanarak sağlığınızı korumak istiyorsanız, nohut ürünleri arasından seçiminizi yaparak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygun Fiyatları ile Nohut

Sadece Türkiye'de değil dünyada da severek tüketilen nohut, önemli yiyecekler arasında yer alır. Saymakla bitmeyen faydaları ile bu eşsiz lezzetin insan sağlığına pek çok yararı vardır. Bunlar arasında cilt, kalp ve kemik sağlığını saymak mümkündür. Bu lezzet sadece yemeklere katılmaz aynı zamanda çiğ olarak da tüketilebilir. Tıpkı bir çekirdek gibi taze nohut da park, bahçe gibi alanlarda rahatlıkla yenilebilir. Bu baklagil ile ana yemeklerin yanı sıra birçok çorba çeşidini de yapmak mümkündür. Nohutlu köfteli çorba, yüksük çorbası, Kazdağı çorbası ve tereyağlı mantı çorbası bunlar arasında yer alır. Aynı zamanda bu eşsiz lezzetin içerisine et veya kıyma katarak ana yemekleri hazırlayabilirsiniz. Nohut sayesinde birbirinden farklı tatlı ürünlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle de bereket, paylaşma, birlik ve beraberliğin simgesi olan aşure gününe özel tatlı ile hoş bir lezzete imza atabilirsiniz. Bugüne özel hazırlayacağınız aşurenin içerisine nohutu da katarak zevkle tüketebilirsiniz. Nohut ile salata da hazırlayabilirsiniz. Hafif yapısı ile öne çıkan bu yiyecek ile sofralara renk katabilirsiniz. Haşlanmış yumurta ile yapılan piyaz tarzı salataları afiyetle tüketebilirsiniz. Siz de evinizde benzersiz tarifleri yaparak misafirlerinize sunmak istiyorsanız, yerli nohut ürünlerine göz atabilirsiniz. Doğal yollarla üretilen bu nohut fiyatları ile de oldukça cezbedicidir. Her bütçeye hitap eden nohut fiyatları sayesinde bir yandan sağlıklı beslenir bir yandan da cebinizden tasarruf sağlarsınız. Tüm bu avantajlardan yararlanabilmek için tek yapmanız gereken nohut satın al butonuna tıklamak ve ürünü temin etmektir. Böylece sofralarınıza hoş bir lezzet katabilirsiniz. Nohut dahil olmak üzere diğer bakliyat fiyatları hakkında da bilgi edinmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.