Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
Toplam 3 ürün bulunmaktadır.

Bulgur

Besleyici özelliği ve bakliyat çeşitleri başında gelmesi ile bilinen bulgur, aynı zamanda dünyada ilk işlenen gıda maddeleri arasında yer alır. Sert buğday da denilen durum buğdayının özel bir işlemden geçirilmesi ile oluşan bulgur, sofralardaki yerini her daim alır. Kendine has tadı ve kokusu ile öne çıkan bu eşsiz lezzetin kökeni Orta Doğu’ya dayanır. Doyurucu özelliği ile de bilinen bulgur, Moğol İmparatorluğu döneminde savaşlarda erzak olarak kullanılmıştır. Kutsal kitaplarda da adı geçen bu lezzet, farklı uygarlıklar tarafından çeşitli isimlerle anılmıştır. Bulgurun kelime kökeninin ise Farsçadan geldiği düşünülmektedir. Anadolu'dan yayılıp tüm dünyayı etkisi altına alan bu tat, evrensel gıdalar arasında her daim yerini korur. Besleyici ve doyurucu özelliği ile birbirinden farklı bulgur çeşitleri sofralardaki yerini her daim alır. Rengine göre sarı, esmer/kahverengi ve kepekli olmak üzere üçe ayrılır. Sofralarda sıklıkla gördüğünüz ve dünyanın en çok tüketilen tahılları arasında yer alan sarı bulgur, doğal buğday rengindedir. Halk arasında esmer veya kahverengi bulgur olarak adlandırılan ürünün asıl adı bezostiye veya goliadır. Daha çok çiğ köftecilerin kullanmış olduğu bu tahıl, yumuşak ve elastik bir yapıdadır. Lif miktarı fazla olan kepekli bulgur ise durum buğdayından üretilir. Diğerlerinden farklı olarak buğdayın üst kısmı daha az soyulmuştur. Oldukça besleyici ve sağlıklı olan bu tahıl, formunu korumak isteyenlerin tercihtir. Bulgur tane yapısına göre ise pilavlık ve köftelik olmak üzere 2 çeşit ayrılır. Bunlardan pilavlık olanı pilavlık tane bulgur, ince pilavlık, iri pilavlık ve pilavlık olmak üzere kendi içinde dört çeşittir. Köftelik bulgur ise fiziksel görünümüne göre köftelik ve ince köftelik olarak ikiye ayrılır. Birbirinden farklı bulgur markaları altında satışa sunulan bu ürün, kalitesi ve doğallığı ile önemli bir besin türüdür. Hafif yapısıyla bilinen bu ürün, özellikle de kilo vermek isteyenlere yardımcı olabilir. Popülaritesini hiçbir zaman kaybetmeyen çiğ köfte ise bulgur ile hoş ve sağlıklı bir yapıya kavuşur. Dilerseniz ince taneli yapıdaki ürünlerden satın alarak hemen çiğ köfte yapmaya başlayabilirsiniz. 

Kalitesi ile Öne Çıkan Bulgur 

Besleyici özellikleri nedeniyle sofralarda daima yerini alan bulgur, geçmişten bugüne önemini hiç kaybetmemiştir. Şu anda sofraların vazgeçilmezi olan bu ürün geçmişte savaşlarda da kullanılmıştır. Özellikle de besleyicilik özelliği nedeniyle savaş dönemlerinde pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir. Sadece pilavlık olarak değil, farklı gıdaların yanında da tüketilen bu yiyecek her daim önemli lezzetler arasına girmeyi başarmıştır. Tek başına veya yanında farklı gıdalarla tüketebileceğiniz bu eşsiz lezzet ile pilav, köfte ve çiğ köfte gibi farklı gıdaları hazırlayabilirsiniz. Özellikle de misafirlerinize hoş bir sunum yapmak istiyorsanız, bu ürüne de sofralarda yer vermelisiniz. Pratik hazırlanan bu gıda, kolay pişer ve sofralardaki yerini kısa sürede alır. Tadıyla damaklara hükmeden bu gıda ile domatesli biberli veya tel şehriyeli olmak üzere farklı çeşitte pilav türlerini hazırlayabilirsiniz. Yanında ayran veya yoğurt ile tüketilen bu pilavlar ile tadına doyum olmaz bir lezzeti yaşayabilirsiniz. Dilerseniz özel günlerde arkadaşlarınıza köftelik bulgur yaparak da sunabilirsiniz. Birbirinden farklı markalar altında satışa sunulan bu gıda, kalite standartlarına göre üretilir. Yerli ürünleri ile öne çıkan Altunsa bulgur, bu markalardan birisidir. Pilavlık ve köftelik bulgurları ile öne çıkan markanın ürünleri 900 gramlık paketler halinde satışa sunulur. Özenle paketlenen bu ambalajlar, kendine has renginin ve tadının korunmasını sağlar. Böylece küf koku, acı gibi oluşumların önüne geçilmesine yardımcı olur. İstediğiniz tane tane pilavlık yerli bulgur hazırlamanızı sağlayacak bu ürün ile misafirlerinize de hoş bir sunum yapabilirsiniz. Alternatif olarak bu markanın köftelik yerli bulgur paketini de seçebilirsiniz. İsterseniz bu ürünle çiğ köfte başta olmak üzere pek çok lezzete imza atabilirsiniz. Kendine hayran bırakacak olan marka, kaliteli ve lezzetli gıdaların hazırlanmasında başrol oynar. Siz de bu filmdeki yerinizi almak istiyorsanız, hemen harekete geçebilirsiniz. Kalitesinin yanı sıra fiyatı ile de dikkat çeken markanın bütçe dostu fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Böylece avantajlardan yararlanarak satın alma işlemine geçebilirsiniz. 

Tadına Doyum Olmaz Bulgur Ürünleri 

Kendine has tadı ve lezzeti ile sofralardaki yerini koruyan bulgurun ilk üretimi Türkiye'de yapılmıştır. İlk fabrikanın ülke sınırları içerisinde kurulmasından sonra bulgur da sanayi sektöründeki yerini almıştır. Geçmişten bugüne pek çok kişinin sofralarını süsleyen bu lezzetin ana maddesi buğdaydır. Fabrikalarda özenle ve titizlikle işlenen buğdaylar, bu eşsiz lezzete dönüşür. Bu ürünün üretim şekli ise bir hayli kolaydır. Hammadde içerisine karışan saman, çöp gibi parçalar öncelikle temizleme makinesi tarafından ayırma işlemine tabi tutulur. Ardında bulgura lezzetini verecek kaynatma sürecine geçilir. Paslanmaz çelikten yapılan ve kurutma kuleleri adı verilen yerlerde kurutma süreci gerçekleşir. Sonrasında taşdeğirmen olarak adlandırılan yapılarda kırma ve öğütme işlemi yapılır. Paketleme öncesinde ise bulgurlar eleme işleminden geçirilerek köftelik ve pilavlık kısımları ayrılır. Son olarak da paketleme işlemi yapılır ve ardından da raflardaki yerini alır. Kendine has tadı ve aroması ile öne çıkan bulgur türleri sizlere sunulur. Pilavlık ve köftelik olarak ayrılan bu ürünler, tane yapısına göre farklı yiyeceklerde kullanılmak üzere paketlenir. Daha çok kısır, fellah köftesi ve yapımında ince bulgur tercih edilir. Esmer ve ince yapılı olanlar ise çiğ köfte yapımında sıklıkla tercih edilir. Yüksek oranda life sahip olanlar ise diyet listesinde bulundurmak isteyenlerin tercihidir. Bunların dışında pilavlık bulgur ise zevke göre tercih edilerek sofralardaki yerini alır. Ayrıca bu bulgurlar pilavın dışında dolma, çorba ve salatalarda kullanılabilir. Kendine has tadı ve kokusu ile öne çıkan bulgur yemekleri ile de pek çok kişinin beğenisini kazanır. Bu ürünü kullanarak salata, sini köftesi, fellah köftesi pirpirim aşı, mercimek köftesi, çiğ köfte, kısır gibi pek çok bulgur yemeği hazırlanabilir. Ayrıca farklı lezzetlere sahip bulgur pilavı da yapılabilir. Bunlara arasında şehriyeli, domates ve biberli, beyaz veya kırmızı etli olanlar sayılabilir. Bu ürün tek başına tüketilebilecek gibi diğer gıdalarla da kombine edilebilir. İskender başta olmak üzere pek çok yiyeceğin yanında yer alan bu ürün, sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Tadına doyum olmaz lezzeti ile herkesi kendine hayran bırakan bulgurun yanında ayran veya yoğurt da tüketilebilir. 

Besleyici Özellikleri ile Bulgur 

Dünya genelinde en çok tüketilen tahıllar arasında yer alan bulgur ile pek çok yemeği hayata geçirmek mümkündür. Çiğ köfteden pilav o kadar geniş bir ürün yelpazesi bunlar arasında verilebilir. Aynı zamanda biberlik dolma içinde de kullanılabilen bu ürün, yiyeceklere lezzet katar. Böylesi değerli bir gıdanın besin değeri de oldukça yüksektir. Bulgur pilavı kalori değeri nedeniyle oldukça besleyici bir gıdadır. Bu gıdanın lif değeri oldukça yüksektir. Protein deposu olarak görülen bu gıdanın karbonhidrat değeri ise oldukça düşüktür. Tok tutma özelliği nedeniyle kilo kontrolüne bir hayli yardımcı olan bu ürün, sağlıklı olması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Yüksek oranda lif içerdiği için bağırsakların normal fonksiyonunu sürdürmesine yardımcı olur. Böylece sağlığı korumaya yardımcı olur. Lif özelliği ile bir tabak bulgur, günlük alınması gereken ihtiyacın da büyük bölümünü karşılayabilir. Lif oranının yanı sıra B vitamini, Kalsiyum, Fosfor açısından da oldukça değerli bir gıdadır. Pek çok kişinin merak ettiği bulgur kaç kalori sorusuna farklı cevaplar verilebilir. Çünkü gramaj değerine göre kalorisi de farklılaşır. Gluten proteini açısından da oldukça yüksek olan bulgur pilavı kalori değeri 100 gramında ortalama 350-379’dır. Potasyum miktarı 574 miligram olan bu ürünün protein değeri ise 12,5- 17 gram arasındadır. Ayrıca ürünün 100 gramında 40 miligram kalsiyum, 0,40 miligram B1 vitamini, 0,04 miligram B2 vitamini bulunur. 69 gram karbonhidrat içeren bu ürünün besleyicilik özelliği oldukça fazladır. Besleyici ve doyurucu özelliklerinin yanı sıra oldukça ekonomik olan bu ürün pek çok kişinin sofrasında yerini alır. Birbirinden farklı yemeklerin hazırlanmasında aktif rol oynayan bu eşsiz gıda, sofralara lezzet katar. Bu tahıl ile mezeden dolmayan kadar pek çok yiyeceği hazırlayabilirsiniz. Acı, ekşi soslu birçok tada imza atabileceğiniz bu ürün, kullanışlı yapısıyla her daim mutfaklarda tercih edilir. Evlerin yanı sıra lokantalarda da sıklıkla göreceğiniz bu ürün, birbirinden farklı markalar altında satışa sunularak piyasada boy gösterir. Bulgur kalori değerinin yanı sıra farklı vitamin ve mineraller ile de sağlığı korumayı oldukça yardımcı olur. Siz de yüksek besin değerinden yararlanmak istiyorsanız bu ürünü satın alabilirsiniz. 

Her Bütçeye Hitap Eden Bulgur

Mutfaklarda her daim yerini koruyan bulgur ürünleri ile farklı lezzetlere yönelik çözümler sunar. Kimi zaman ince yapılı kimi zaman da kalın yapılı taneleri ile pek çok yiyeceğin hammaddesi olarak kullanılan bu ürün, sofralara lezzet katar. Birbirinden farklı markalar altında satışa sunulan bu gıda, farklı lezzetleri ile ön plana çıkar. Köftelik ve pilavlık versiyonları ile pek çok kişinin lezzet dünyasını değiştiren Altunsa bulgur, kaliteli ürünleri piyasaya sunar. Özenle paketlenerek hazırlanan bu bulgurlar ile lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Daha çok yerli bulgur ürünleri ile tanınan firma, kaliteyi evinize getirir. Has tadı ve kokusu ile öne çıkan markanın ürünleri, beklentileri karşılar niteliktedir. Siz de uygun fiyatlardan yararlanarak bu ürünlerden birisine sahip olabilirsiniz. Sonrasında kolay bir şekilde hazırlayacağınız, bulgur pilavı ile misafirlerinize hoş ve güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Bulgur pilavı hazırlamak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken yağı tencerede kızdırmak ve üzerine soğanları atarak kavurmaktır. Soğanlar pembeleştikten sonra biberleri ve isteğe göre sarımsağı ekleyerek kavurma işlemine devam edebilirsiniz. Ardından salçayı da bu içeriğe ekleyerek işleme devam edebilirsiniz. Suda ıslatılarak yıkanmış pilavlık bulguru ekledikten sonra pul biberi, karabiber ve tuz gibi baharatları ekleyerek işlemi sürdürünüz. Sonrasında rendelenmiş domatesleri ekleyip karıştırmalısınız. En son işlem suyu ekleyiniz ve bulgurlar suyu çektikten sonra pilavınızı ocaktan alarak dinlenmeye bırakınız. Bulgur besin değeri açısından oldukça önemli bir gıdadır. Bu yüzden kendinizin yanı sıra çocuklarınıza da bu besleyici gıda ile yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz 5 çaylarının yanına bulgurdan yapılmış kısırı sunabilir, damaklarda hoş bir tat bırakabilirsiniz. Kolay hazırlanan ve hafif bir yiyecek olan bu ürün ile misafirlerinizin midesi bayram edecektir. Bu zevkten mahrum kalmak istemiyorsanız, bulgur satın al butonuna tıklayabilirsiniz. Her bütçeye uygun bulgur fiyatları sayesinde sofranızda hoş bir lezzet yaratabilirsiniz. Kimi zaman kampanyalı fiyatları ile müşterilere uygun çözümler sunan Sonsepet’in avantajlarından hemen yararlanabilirsiniz. Farklı tarif seçenekleri için mercimek fiyatları ve nohut ürünleri kategorilerine de göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.