Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
5.0
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
5.0
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
5.0
%17 İndirim
71,88 TL
59,90 TL
%17 İndirim
59,04 TL
49,20 TL
%17 İndirim
126,86 TL
105,72 TL
%17 İndirim
108,46 TL
90,38 TL
Toplam 9 ürün bulunmaktadır.

Süt - Kahvaltılık

Yemek yemek insanlık için sadece bir ihtiyaç değil aynı zamanda bir kültürü de oluşturur. Bu anlamda dünyanın pek çok yerinde farklı kültür öğeleri olarak yemek alışkanlıkları ve tarifleri karşımıza çıkar. Buna rağmen belirli bir nokta, değişmeyen bir küresel gelenek haline gelmiştir ki bu da öğünlerdir. Sağlık anlamında da en önemli öğün olarak bilinen kahvaltının yanı sıra öğlen ve akşam yemekleri de herkese farklı bir anlam ifade eder diyebiliriz. Bunun yanı sıra kahvaltı seçenekleri belli başlı genellemeler altında toplansa da farklı dinamikler ve tarifler ile karşımıza çıkar. Bu anlamda kahvaltı kültürü, bölgesel olarak dahi değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra kahvaltının ülkemiz genelinde değişmeyecek öğelerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu öğelerden bir tanesi süt ile yapılan kahvaltılıklar kategorisinde olan peynirdir. Bunun yanı sıra zeytin gibi farklı ama kahvaltının özelinde değerlendirilebilecek öğeler de bulunmaktadır. Bu iki öğe her yörede farklı çeşitler ile karşımıza çıksa da kahvaltının içerisinde önemli bir yere sahiptirler. Kimi bölgeler için kahvaltılık peynir daha akışkan iken, bazı bölgelerde nispeten sert peynirler kullanılır. Bunun yanı sıra zeytinin yetiştiği yöreler de farklılık gösterir. Tıpkı peynir türevleri gibi zeytin çeşitleri de oldukça fazla olduğu gibi yöresel olarak alternatifler sunar. Bütçenize uygun zeytin fiyatları da sayfamızda sizleri bekliyor! Bunun yanı sıra doğru bir kahvaltıda süt ürünleri kullanımı oldukça büyük önem arz etmektedir. Günün en önemli öğünü olarak kahvaltı içerik bakımdan zengin olmalıdır. Bu anlamda protein alımı da kritiktir. Özellikle yumurta ile birlikte alınan protein sadece yetişkinler için değil bilhassa çocukların gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Benzer bir biçimde mevsime uygun olarak ek gıdaların eklenmesinin yanı sıra geleneksel tatlar da kahvaltı içerisinde yer alabilir. Bunun en önemli örneklerinden bir tanesi ise reçel çeşitleridir. Kahvaltılık ürünlerin zenginliği kişinin gün içerisinde harcayacağı enerjiden başlayarak genel fonksiyonların tamamını etkilemektedir. Bu anlamda kahvaltının en önemli öğün olması nispeten daha ham halde ihtiyaç duyulan protein, mineral, vitamin, karbonhidrat barındıran besinlerin tüketimi ile doğrudan ilişkilidir. Bu anlamda her gün kahvaltıya doğru miktarda vakit ayrılmalıdır. İyi hazırlanmış bir kahvaltının pek çok faydasının bulunduğunu söylemek de oldukça mümkündür.

Kahvaltılık Ürün Çeşitleri

Akşam yemeği gün içerisinde tüketilen enerjinin yalnızca bir kısmını karşılamaktadır. Bunun yanı sıra her gece kişiler uyku halindeyken dahi beyin fonksiyonlarını yerine getirmeye odaklanarak çalışmaya devam eder. Bu çalışma biçimine benzer şekilde hormon salgılayan bezlerimiz de eklenebilir. Gece uykusunun önemi yadsınamaz bir gerçek olduğu gibi bu durumun temel sebebi gece uyku esnasında vücudun ihtiyaçlarını kendi içerisinde karşılamaya çalıştığı bir yenilenme düzenlenme süreci bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde bedenimiz belirli miktarda efor sarf eder. Bu efor ile birlikte vücudumuzun besine ihtiyacı olur. Sabah açlığının en önemli sebebi de bu durum olabilmektedir. Bu anlamda vücudun ihtiyacı olan besinleri karşılamak için hazırlanan kahvaltılık ürünler doğru besleyicilikte olmalıdır. Özellikle çocuk gelişimi için ön planda olan kahvaltı süreci içerisinde besin değeri yüksek olan ürünlerin başında süt peyniri gelebilmektedir.  Çalışan bireyler için ise kimi zaman kahvaltı gibi uzun sürebilecek öğünler atlanabilir. Ancak kahvaltının aksatılmaması gereken bir öğün olmasına bağlı olarak farklı alternatiflerin üretilmesi de söz konusudur. Bu alternatifleri ise sandviç gibi aperatif kahvaltılık seçenekleri oluşturmaktadır. Kahvaltı etmek güne enerjik bir biçimde başlamanın da anahtarıdır denilebilir. Bunun yanı sıra daha uyanmış bir zihin elde etmek için de önemli bir ayrıntıdır. Vücut kahvaltı öğünü ile birlikte ihtiyacı olan ve gece boyunca kaybettiği enerjiyi kaliteli bir biçimde karşılar. Gün içerisinde verimin artmasını sağlar. Buna bağlı olarak kahvaltı eden bireylerin iş ya da okul yaşamında başarılı olması beklenebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus ise kahvaltının besleyici ve dengeli bir içeriğe sahip olmasıdır. Karbonhidratlar gün içerisinde enerji sağlasa da kahvaltı içerisinde dengeli bir dağılımı gözetmek gerekmektedir. Bu anlamda basitçe yağlar, karbonhidratlar ve proteinler eşit ve dengeli olmalıdır. Bu anlamda zeytin, peynir ve yumurta gibi kahvaltılık temel gıda ürünleri başta olmak üzere doğru bir kahvaltının oluşturulması önemlidir.

Kahvaltılık Aperatifler ve Atıştırmalıklar

Doğru bir kahvaltı için en önemli kelime dengedir. Denge kelimesi ile kastedilen ise vücudun ihtiyacı olan besinlerin uygun miktarlarda tüketilmesidir. Bu anlamda kahvaltıdan alınması gereken belirli bir kalori miktarı bulunmaktadır. Bu miktara uyarak hareket edilmesi gün içerisinde enerji kullanımına bağlı olarak verim arttırabilmektedir. Bu anlamda özellikle daha açık bir zihin ve yüksek verim arzu edenler için kahvaltıda tüketilmesi gereken besinlerin başında proteinler gelmektedir. Proteinler süt ve süt bazlı oluşturulan ürünlerin yanı sıra yumurta gibi hayvansal gıdalardan alınabilmektedir. Bu anlamda kahvaltı için zaman ayıramayanlar için de kahvaltılık aperatifler kolaylık sağlayabilmektedir. Özellikle protein yoğunluklu tost ve sandviçler hızlı bir kahvaltıya imkan sunar. Bu anlamda istenen enerji ihtiyacının en azından bir kısmı tamamlanabilmektedir. Bunun yanı sıra süt ya da portakal suyu gibi vitamin ve mineral bakımında yüksek takviyeler de kahvaltı için keyifli ve kaliteli bir başlangıç olabilmektedir. Bunun yanı sıra kahvaltı içerisinde bulunması gereken vitaminlerin başında C vitamini gelmektedir. Farklı sebze ve meyvelerde bulunabilen vitaminin karşılanması vücut içerisinde önemli noktaları dengeler. Aynı zamanda kahvaltı için hızlı kullanıma sahip olan kahvaltılık ürünlerin her biri için ayrı bir faydanın olduğu ve genel paydada vücudumuzun bu besin öğelerine kısa ve uzun vadede ihtiyaç duyduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu noktada vücudumuzun ihtiyaçlarına kulak vererek kahvaltı öğününü es geçmemek oldukça önemli bir konumdadır. Farklı zamanlara sahip bireyler de kahvaltılık atıştırmalıklar ile öğün atlamadan daha dengeli bir beslenme ritüeline sahip olabilmektedir.

Küçük Kahvaltılık Ürünler Nelerdir?

Çocukları için kahvaltı önemli bir öğündür. Özellikle çocuk gelişimi sürecinde bireylerin büyümek için ihtiyaç duyduğu besin öğeleri göz önünde bulundurulduğunda kahvaltının ne denli faydalı olduğu da ortaya çıkar. Bu anlamda her bir kahvaltı öğesi çocukların gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra çocuklar için hazırlanacak olan kahvaltının geçiştirilmemesi gerekir. Özellikle yetişkinlere göre gece salgılanan hormonların pek çocuğu büyüme ve gelişme ile ilgili olduğundan hareketle çocuklar için karşılanması gereken besin değeri sabah saatlerinde artış göstermektedir. Bunun yanı sıra küçük kahvaltılık ürünler  ile birlikte gün içerisinde beslenme ihtiyacını karşılarken çocukların en sevdiği öğün kahvaltı olabilmektedir. Pratik ve sağlıklı kahvaltı hazırlamanıza yardımcı olur. Piknik, okul veya seyahat gibi durumlarda küçük kahvaltılık ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu anlamda özellikle çocuklar için protein ağırlıklı kahvaltılar önerilebilir. Hücre gelişiminde önemli rol oynayan proteinlerin yeterli miktarda kahvaltıda alınması çocukların hem okul başarısına hem de gelişimleri katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kahvaltıyı çocuklar için tek bir öğün gibi görmemekte yarar bulunur. Özellikle beslenme çantalarında kahvaltılık aperatif çeşitleri ile keyifli ek bir öğün oluşturulabilmektedir. Bu süreç içerisinde ise dikkat edilmesi gereken çocuklar için dengeli kahvaltı hazırlarken, bu kahvaltıları eğlenceli hale getirerek çocuğun ilgisini ve sevgisini kazanmaktır. Bu anlamda çocuklar için de kahvaltının önemi kolaylıkla aşılanmış olacaktır diyebiliriz.  Beğenebileceğiniz makarna çeşitleri de sayfamızda mevcut.