Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sos

Söz konusu yemek yemek olduğunda öğünlerinizi renklendirebileceğiniz pek çok yan ürün bulmanız mümkündür. Hemen hemen her çeşit yemek ile birlikte çeşitli tatlara sahip yan ürünler kullanılabilmektedir. Bu yan ürünler genellikle soslardan oluşmaktadır. Makarna, köfte, sandviç, patates gibi pek çok yemek çeşidi ile beraber soslar sık sık tüketilmektedir. Özellikle fast food sektörünün git gide yayınlaştığı günümüzde, fast food olarak tabir edilen hemen hemen her yiyeceğin yanında çeşitli özellikteki soslar sıkça tercih edilmektedir. Her türde damak zevkine hitap edecek tatlarda üretilen yan ürün olan sosları kolaylıkla temin edebilir ve zevk ve tercihlerinize göre her türlü yemekte kullanabilirsiniz. Uğraştırıcı ev yapımı soslara gerek kalmadan uygun fiyatlı bu ürünleri kolaylıkla temin edebilir ve yemeklerinize pratik bir şekilde lezzet verebilirsiniz.

Ülkemizde en sık tüketilen sos alternatifleri ketçap ve mayonezdir. Özellikle hamburger, patates kızartması ve köfte gibi yiyeceklerde kullanımı tercih edilen ketçap ve mayonez söz konusu olduğunda, tüketicilerin damak zevklerine göre üretilen farklı özellikte ürünler bulmak mümkündür. Acı ve tatlı mayonez çeşitleri en çok tercih edilen özellikteki soslardandır. Her yaştan kesimin sık sık tükettiği bu yan ürünlerin marka ve fiyat alternatifleri mevcuttur. Her bütçeye hitap edebilecek özellikteki bu yan ürünler tek tek satılabildiği gibi ikili paketler halinde de satılabilmektedir. Kişisel zevk ve tercihlerinize göre dilediğiniz yemekte kullanabileceğiniz bu sosların çeşitli özellikleri bulunabilmektedir. Damak zevkinize göre her türlü yemeğe yakışan bu yan ürünlerin kullanımı oldukça pratiktir. Basit kullanım imkanı sağlayan ambalajları sayesinde dilediğiniz yemeğin yanında kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ayrılmaz ikili olarak tabir edilen mayonez ve ketçap çeşitleri için ise ikili paketler halinde satın alma imkanı sunulmaktadır. Sosların fiyatları düşünüldüğünde bu şekilde alım yaparak daha ekonomik bir alışveriş yapmış olursunuz.

Sos Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle günümüzün hızına ayak uydurulması gereken son zamanlarda pratik yemek alternatifleri git gide artmaya başlamıştır. Pratik yemekler denince akla fast food olarak tabir edilen hamburger ve sandviç gibi alternatifler gelmektedir. Bu alternatifler söz konusu olduğunda ise bu yiyeceklerin vazgeçilmezi olarak tabir edilen yan ürünler ön plana çıkmaktadır. Bu yan ürünlere örnek gösterilebilecek sos çeşitleri de oldukça fazladır. En çok tercih edilen bu ürünlerin başını ketçap ve mayonez çekmektedir. Kendi içlerinde de ürün çeşitliliği olan bu soslara hemen hemen her evde rastlayabilirsiniz. Tüketicilerin damak zevkine göre üretilen bu ürünler acılı ya da acısız, sarımsaklı ya da sarımsaksız, tekli ya da ikili paketlerde satılmaları gibi çeşitliliklere sahiptir. İçeriği tüketicilerin kişisel zevk ve tercihlerine göre belirlenen bu yan ürünler hemen hemen her türde yemeğin yanına yakışır cinstendir. Izgaralar, hazır yiyecekler ve ev yapımı sandviçler başta olmak üzere hem çocuklar hem gençler hem de yetişkinlere hitap eden tatlardır.

Her kesimden kitleye hitap eden bu sos ürünleri, kullanım alanları da oldukça geniş ürünlerdir. Pizza, makarna gibi evinizde yapabileceğiniz pratik yemeklerde basit bir lezzet aromasına ihtiyaç duyduğunuz zaman bu ürünleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Hardal, barbekü, ranch, acı soslar ketçap ve mayonezin yanı sıra en çok tercih edilen soslara örnek olarak gösterilebilir. Özellikle vaktiniz olmadığı zamanlarda pratik bir yemek çeşidi olarak makarna yapmayı tercih edebilirsiniz. Makarnayı sade tüketmek istemediğinizde ise kullanabileceğiniz en pratik yan ürünler ketçap ve mayonez olacaktır. Ya da çocularınıza veya kendinize hazırlayacağınız tost ve sandviçlere ketçap ve mayonez ekleyerek kolaylıkla lezzet katabilirsiniz.

Sos Türleri Kullanabileceğiniz Alternatifler

Gündelik hayatın hızına yetişebilmek için söz konusu yemek olduğunda zaman zaman kolaya kaçmanız gerekebilir. Böyle durumlarda hem lezzetli hem de yapımı pratik olan yiyeceklere yönelebilirsiniz. Pratik yiyecekler söz konusu olduğunda da bu yiyecekleri lezzetlendirmek için uzun ve uğraştırıcı alternatiflere yönelmek istemeyebilirsiniz. Böyle zamanlarda en çok tercih edilen pratik yemek makarnadır. Makarnayı sade bir şekilde tüketmek istemeyenler için ise sos yapımı uğraştırıcı bir hal alabilmektedir. Vakitten kazanmak adına makarnanızı lezzetlendirebileceğiniz alternatifler mevcuttur. Bu alternatiflerin başında ise sos türleri gelmektedir. Ekstra efor sarf etmeden pratik yemeklere lezzet katabileceğiniz soslarla hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Makarnanın yanı sıra en çok tercih edilen bir diğer pratik yemek seçeneği de hamburger ve sandviçler olacaktır. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu yemek alternatiflerinin olmazsa olmazı ise ketçap ve mayonezdir.

Söz konusu ketçap ve mayonez olduğunda akla ilk gelen markalardan biri Altunsa sos olacaktır. Mevsiminde toplanan ürünlerle eşsiz lezzet sunan ketçap ve bitkisel yağların sağladığı yoğun kıvamıyla mayonez çeşitleri ile yemeklerinize pratik bir şekilde tat katma imkanı sağlamaktadır. Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan kesime hitap eden soslarla kolay lezzetler yakalayabilir ve pratik yemeklerinizi tatlandırabilirsiniz. Günün her öğününde tercih edebileceğiniz soslarla damak zevkinize hitap eden yemekler tüketebilirsiniz. Hem pratik yemekler başta olmak üzere hem de yapabileceğiniz her yemekte tamamen tüketicinin zevkine bağlı olarak ketçap ve mayonez gibi bu sosları dilediğiniz zaman tercih edebilirsiniz. Kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği söz konsu olduğuna bu sosları tüketebileceğiniz sayısız alternatif bulunmaktadır.

Sos Fiyatları Nedir?

Satın alınan her üründe olduğu gibi söz konusu yemeklerinize lezzet katacak yan ürünler olduğunda da fiyat skalası değişkenlik göstermektedir. Farklı pek çok markanın çeşitli fiyatlarda ürünlerini bulmanız mümkündür. Her bütçeden kesime hitap edebilecek fiyatta yan ürünler bulunabilmektedir. Yemeklerin vazgeçilmezi olan sosların fiyatları söz konusu olduğunda ise bu fiyatları belirleyen pek çok farklı unsur bulunmaktadır. Paketleme türü, miktarı, içeriği gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak sos fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Ekonomik bir alışveriş yapmak istediğinizde ketçap ve mayonezi tek tek satın almak yerine ikili paketler halinde satılan setleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde ayrı ayrı aldığınızdan daha uygun bir fiyata bu iki ürünü temin etmiş olursunuz. Yine ketçap ve mayonez gibi ürünler satın almak istediğinizde miktarı az ürünleri tercih etmek yerine boyutu büyük olan paketler tercih ederseniz daha avantajlı bir alışveriş yapmış olursunuz.

Satın almak istediğiniz sos markaları da ürünlerin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Farklı markalar ürün içerik ve özelliklerine göre farklı ücretlendirmeler uygulamaktadır. Örneğin satın alacağınız ketçap cam kavanozda ise fiyatı artabilir. Ya da satın almak istediğiniz mayonez miktarı arttıkça ürünün fiyatı da artacaktır. Söz konusu yemeklerinize lezzet katacak sosların fiyatları olduğunda hemen hemen her bütçeye uygun bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Pratik bir yan ürün olarak tercih edilen bu sosların içerikleri, tüketicilerin damak zevklerine göre belirlenmektedir. İçerikler değiştiğinde ise fiyatlar da artıp azalabilmektedir. Alışveriş yaptığınız her markette rastlayabileceğiniz sosları aynı zamanda internet üzerinden de temin edebilirsiniz. Online alışverişlerinizde çeşitli marka ve ürün alternatiflerini sos satın al seçeneği ile kolaylıkla bulabilir ve kişisel zevk ve tercihlerinize göre kolaylıkla satın alabilirsiniz. Makarna, patates kızartması, tost ve sandviç gibi pratik yemeklerinize ekstra bir efor sarf etmeden lezzet katabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.