Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
5.0
%22 İndirim
70,60 TL
54,90 TL
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Kremşanti

Yiyecek ve içecekler yalnızca bir ihtiyaç olmanın ötesinde kimi zaman bulundukları ortamın havasını değiştiren unsurlar haline gelmiştir. Yaşanan ilerlemeler ile birlikte yiyecek sektörünün de gelişmesi farklı tarifleri de ortaya çıkarmaktadır. Genel anlamda yiyecekleri yapım malzemelerine de bağlı olarak kategorize etmek mümkündür. Bunun yanı sıra genel manada bakıldığında yapılan kategorize etme işlemi sonucunda her bir kategori de kendi içerisinde farklı dallara ayrılmaktadır. Yiyeceklerin yapım malzemesi ve kullanıldığı alanların değişim göstermesi yeni yöntem ve tekniklerin ortaya çıkmasına da ön ayak olmaktadır. Bu noktadan bakıldığında örnek olarak hamur işi kategorisi içerisinde pek çok çeşit bulunmaktadır. Farklı bir kategorize etme biçimi olan tatlı ve tuzlu yiyecekler de kendi içerisinde dallara ayrılmaktadır. Tatlılar sütlü, şerbetli gibi farklı alanlarda incelenebilmektedir. Tüm bu durum hem fark yaratmak hem de yeni bir tat katmak için süsleme ve içerik malzemelerini farklılaştırmaktadır. Pek çok tatlı seçenek içerisinde tarife uygun olarak kremşanti kullanımı göze çarpmaktadır. Pastalar kekler ya da sütlü tatlılar için yer yer süsleme yer yer iç doldurma malzemesi olarak kullanılması, kremşantinin geniş bir kullanım alanı olduğunu da göstermektedir. Doku olarak yumuşak köpük kıvamında ağızda dağılan yapısı ile tatlılara kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Sık kullanım alanı olarak sütlü tatlılar ve pastalar gösterilebilir. Kendi içerisinde de farklı çeşitleri olan hazır kremşanti modelleri tatlınıza uygun bir seçim yapmanızın da önünü açacaktır. Bu anlamda kremşantiler için tatlıların yardımcı elemanı demek doğru bir söylem olacaktır. Çeşitli kullanım alanlarının yanı sıra, yeni tarifler denemeye de imkan sunmaktadır. Kolay bir hazırlanma biçiminin olmasına bağlı olarak pratik bir kullanıma sahiptir. Özellikle pasta dolgusu ya da süslemesinde önemli bir kullanıma sahiptir. Tatlı seven ve sık sık tatlı yapanlar için vazgeçilmez malzemelerden bir tanesi olduğunu söylemek de mümkündür. Hafif bir tadı olmasına bağlı olarak tatlıları ağırlaştırmadan kullanılabilir. Kolay şekil alabilmesinin yanı sıra pastalar için nizami bir kaplama yapılmasına da olanak sunar. Bunun yanı sıra özellikle sütlü tatlılar içerisinde sık sık köpük kremşanti çeşitlerinin karşımıza çıktığını söylemek de mümkündür. Kabartma tozu çeşitleri ile hazırlayacağınız ürünlerle harika tatlar elde edebilirsiniz.

Kremşantinin Kullanım Alanları

Kremşantilerin en yaygın kullanım alanları tatlılardır. Şekerli bir yapısı olmasına bağlı olarak süsleme ya da iç doldurma malzemesi olarak tatlı tariflerinde gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra farklı tarifler içerisinde içeceklerde ya da kimi tuzlu ürünlerde de kullanılabilir bir yapısı bulunmaktadır. Hafifliği, şekil verme kolaylığı, dokusu gibi sebepler ile kullanım yaygınlığı fazladır. Farklı tarifler içerisinde farklı görevler ile kullanılabilmektedir. İçeceklerde özellikle sıcak çikolata ve benzeri tüketim ürünlerinde süsleme aracı olarak sprey kremşanti kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok kahve çeşidinde de benzer bir kullanım alanına sahiptir. Sıcak ya da soğuk içeceklerde, örneğin milkshake ve benzeri, genel bir süsleme biçimidir. Bunun yanı sıra kimi zaman tuzlu tüketim ürünlerinde de süsleme amacı ile servis edilmektedir. Diğer bir noktada tatlılardır. Son yıllarda özellikle göz önünde olan magnolia türevindeki pek çok tatlı içerisinde de kullanılabilmektedir. Klasik bir kullanım olarak yaş pastalarda iç dolgu malzemesi olmasının yanı sıra pasta dışı kaplama ve süsleme ürünü olarak da geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri de kıvamına bağlı olarak farklı araçlar ile kullanılabilir olmasıdır. Kullanımı kolaydır. Özellikle süsleme için pasta malzemeleri ile birlikte oldukça yaratıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. Bunun yanı sıra çilekli kremşanti gibi farklı tatlarda kremşanti çeşitlerine rastlamak da mümkündür. Bu anlamda tatlılar için geniş bir kullanım yelpazesini oluşturur denilebilir.  Şekerli vanilin fiyatları, dökme çay fiyatı gibi merak ettiğiniz tüm bilgileri SonSepet üzerinden alabilirsiniz.

Kremşanti Nasıl Elde Edilir?

Kremşantiler kullanımı pratik ve kolay ürünlerden bir tanesidir. Farklı biçimlerde ve tatlarda kremşanti çeşitleri bulmak mümkündür. Bu anlamda en bilinen kremşanti tat çeşitleri sade, kakao ve çilek tatları ile oluşturulabilir. Bunun yanı sıra kremşanti sprey kutuda kullanıma hazır olarak da bulunabilmektedir. Bu tip kremşantiler kullanım olarak nispeten kolaylık sağlayabilmektedir. Toz kremşantiler için ise kişilerin yoğunluğunu dilediği gibi ayarlama imkanına ulaşmasını sağlar. Basit bir fark olarak toz kremşanti çeşitleri gramajlar halinde paketlenir. Paketten çıkan karışım süt veya su ile çırpılarak kıvama geldiğinde buzdolabına yerleştirilir. Bu sayede soğutarak daha yoğun bir kremşanti elde edilir. Sprey olarak bulunan kremşantiler ise hazır bir biçimde yapılmış olan türdür. Kremşanti son hali ile tüketiciye sunulur. Bu biçimi ile genellikle kullanım alanı içecek süslemedir. Toz kremşantiler ise pasta ve tatlılar için nispeten daha uygun bir kullanıma sahiptir diyebiliriz. Bunun yanı sıra toz kremşantilerin taban oluşturma anlamında araç gereç kullanımına açık bir yapısı bulunmaktadır. Bu anlamda pasta süslemesi için üretilen sıkma poşetlerinin içerisinde konarak pasta süsleme işlemi farklı ağızlıklar ile gerçekleştirilebilir. Kremşanti kullanımı için pek çok farklı araç bulunmaktadır. Bu araçlar içerisinde pasta kaplamak için gerekli spatula, süsleme için üç boyutlu şekillerin oluşturulmasına yardımcı olan sıkma torbaları gibi farklı işlevler için kullanılabilecek ürünler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ev içerisinde farklı araçları kullanarak da süsleme yapımını geliştirmek ve dilediğiniz biçimleri oluşturmak imkanına sahip olabilmeniz mümkündür.

Tatlılarda Kremşanti Kullanımı

Kremşantinin en yaygın kullanım alanı olarak tatlılar farklı tarif ve yapılış yöntemleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda seçtiğiniz tarife uygun olarak kremşanti tercihinizi yapmanız oldukça önemlidir. Kremşanti çeşitleri içerisinde örneğin tatlınız için en uygun olacak kremşanti çeşidi sıvı kremşanti olacak ise bu tip bir ürünü tercihi yapmanız genel anlamda işinizi kolaylaştıracaktır. Şeker bazlı bir krema olmasına karşın kremşanti kalori anlamında kişileri tatmin edebilmektedir. Genel tatlıların kalorisi düşünüldüğünde nispeten daha hafif tatlılar için kolay kullanım sağlanabilir. Meyve salatalarında şeker tadını yoğunlaştırmak isteyenler için sprey biçimli kremşantiler oldukça uygun olabilmektedir. Bunun yanı sıra pasta malzemelerinde en temel öğelerden biri olmasına bağlı olarak toz kremşantinin kişi isteğine göre kıvamlandırılması daha kolay olacağı için bu tip süsleme maksatlı kullanımlarda tercih edilmelidir. Meyve tabaklarında, turtalarda, sıcak ya da soğuk içeceklerde süsleme aracı olan kremşanti, kimi zaman tatlıların merkezinde yer almaktadır. Özellikle ıslak kekin sıradan duruşunu ortada kaldırmak isteyenler için kekin enine ikiye bölünerek arasına kremşantinin konması, ıslak keki pasta kategorisine taşıyacak olan yepyeni bir bakışı kazandırır. Buradan hareket ile kremşanti hem merkezde hem de bir süsleme aracı olarak tüm tatlılara yeni bir dokunuş olarak karşımıza çıkarak, tatlı tarifleri üzerinde çok oynamadan keyifli bir alternatif sunmaya yardımcı olur. Ekler ya da profiterol gibi tatlılar için de iç dolgu olarak kullanılabilir. Benzer bir biçimde beze olarak bilinen köpük görünümlü yumurtanın beyazı ile şekerin çırpılarak ortaya çıkardığı tatlılar için birleştirici bir özellik sağlayabilir. İki bezenin arasına kremşanti eklenerek makaron benzeri bir görünüm elde ederek bezeye aroma katma şansını elde etmek de mümkündür. Bu anlamda kremşanti yiyecek ve içecekler için pek çok alanda kolaylık ve lezzet sağlar.