Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Filtreleme
Kategoriler
Marka
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
En Eski
En Yeni
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Rastgele
Puana Göre

Genel Temizlik Ürünleri

Temizlik deyince akla gelen ilk şey kullanılan temizlik malzemeleridir. Kullanılan malzemeler temizliği doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alır. Ne kadar etkili bir temizlik ürünü kullanıyorsanız o kadar iyi temizlik yapma şansı yakalarsınız. Üstelik etkili temizlik ürünleri tercih ettiğinizde temizliğiniz hızlı ve kolay olur. Özellikle evlerde günlük rutine binen bazı temizlikler çok zaman almaktadır. Bu temizliklerde sizlere yardımcı olacak temizlik ürünleri tercih ettiğinizde işleriniz oldukça kolaylaşacaktır. Hem siz temizlik yaparken daha az yorulacaksınız hem de kendinize zaman ayırma şansı yakalayacaksınız. Temizlik yapılacak yerler için farklı temizlik ürünleri bulunur. Banyo için ayrı temizleyiciler, kireçleri temizlemek için kireç çözücüler, lavabo tıkanıklığını açmak için lavabo açıcılar, zorlu yağ lekelerini çıkarmak için yağ çözücüler veya parkeleri temizlemek için yüzey temizleyiciler gibi pek çok farklı temizlik ürünü bulunur. Kullanılan malzemeye, boyuta ve türe göre size en uygun temizlik ürününü seçebilirsiniz. Ayrıca birden fazla yerde kullanılan farklı pek çok üründe listelenmektedir. Bu temizlik ürünlerinin içerdiği maddeler, koktukları parfümler, kullanım yerleri, miktarları gibi pek çok farklı seçenek bulunur.  Tuvaletler için tuvalet temizleyicileri, camları silmek için camsiller, paslı yüzeyler için pas çözücüler gibi farklı alanlarda pek çok farklı temizleyici seçeneği bulunur. Temizlik yapılacak yere uygun temizleyici ürün kullandığınızda özellikle o bölge için hazırlanmış, formüle edilmiş bir ürün kullandığınız için temizliğiniz daha etkin daha verimli olacaktır. Temizlik ürünlerinin kokuları genellikle kimyasal içeriğinden dolayı kişilere ağır gelmektedir. Markalar bu kokuları değiştirmek için farklı parfümler kullanırlar. Alacağınız ürünün kokusunu farklı pek çok seçenek arasından seçebilirsiniz. Hem temizlik yaptığınız yer bu parfüm gibi kokacak hem de siz temizlik yaparken bu kokudan rahatsız olmayacaksınız. 

Kullanım Alanlarına Göre Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Temizlik malzemeleri deyince çok geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Kullanım alanlarına ve sağladığı özelliklere göre pek çok farklı ürün listelenmektedir.  Genel Temizlik ürünleri neler sıralayacak olursak, tuvalet temizliği için kullanılan deterjanlar, ocak ve çevresi için kullanılan yağ çözücüler, parke ve yer temizliği için kullanılan yüzey temizleyiciler, banyo temizliği için kullanılan kireç çözücüler olarak sıralanabilir. Ayrıca fırın temizliği için kullanılan fırın spreyleri, bulaşık makineleri için parlatıcılar, çamaşır makineleri için temizleyiciler, cam silmek için kullanılan silikonlu temizleyiciler, toz almakta kullanılan spreyler gibi pek çok farklı seçenek de bulunur. Küvet ve tuvalet temizleyiciler, beyazlatma ve temizlik için çamaşır suları, koltukları silmek için koltuk temizleyiciler, zorlu lekeler için leke çıkarıcılar gibi farklı pek çok seçenek vardır. Bu ürünler içerisinde ayrıca birden fazla işlevi olan farklı alanlarda kullanılabilen temizlik malzemeleri de yer almaktadır. Birden fazla bölgeye hitap eden genel temizleyicileri tercih ettiğinizde tek bir ürünle pek çok işi yapma şansı yakalarsınız fakat sadece bir bölüme özel hazırlanmış ürünlerin başarılı temizlik yapma şansı da diğer genel temizleyicilere göre daha fazladır. Ayrıca bu ürünlerde farklı form ve ölçülerde bulunabilmektedir. Jel yapıda olanlar, toz şeklinde temizleyiciler, sprey veya köpükler gibi pek çok farklı özellikte olabilir. Kullanım kolaylığı ve kullanım alanına göre size en uygun ürünü seçip satın alabilirsiniz. Aldığınız bu ürünler sayesinde temizliklerinizde fark yaratabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle temizliğe uzun süre ayıran kişilerin bu zamanlarını aza indirecek hem de etkili bir temizlik yapma şansı yakalatacak bu ürünleri Sonsepet ile satın alabilirsiniz. 

Temizlik Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Genel temizlik malzemeleri içeresinden seçim yapmadan önce hangi yüzeylerde kullanım yapacağınıza ve aradığınız özelliklere karar vermeniz gerekmektedir. Kireç lekelerinden kurtulmak istiyorsanız yağ çözücü veya toz alıcı değil kireç çözücü etkisi olan bir ürün tercih etmelisiniz. Ayrıca alacağınız ürünün içeriği de oldukça önemlidir. Kimyasal içeriği yoğun olan veya içeriğinde alerjen bir madde içeren bir ürün olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Bu tür temizleyicilerin birçoğunda çiçek kokuları yer alır. Bu tarzda çiçek kokularına alerjisi olan bireyler bu ürünleri kullandıklarında temas edilen yerde kızarma kaşıntı veya daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirler. Bu nedenle ürünü almadan önce içeriğine bakıp alerjinizin olduğu bir şey var mı diye kontrol etmekte fayda vardır. Genel temizleyici ürününüze karar vermeden önce ne kadar bir kullanım yapacağınıza da karar vermeniz gerekir. Her gün düzenli olarak kullanacağınız bir ürünse gramaj açısından büyük bir ürün tercih etmeniz hem ekonomik hem de kullanım açısından sizin için daha kolay olacaktır. Biten ürünü sürekli yenileme derdi ile uğraşmamak için yoğun kullanacağınız ürünlerin gramajını fazla seçebilirsiniz. Bunun tam aksine bir veya birkaç kere kullanacağınız bir ürün alacaksanız gramajı daha düşük ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer bir makine temizleyici almayı düşünüyorsanız makinenizin özelliklerini kontrol etmenizde fayda olacaktır. Örneğin eski bulaşık makinelerinin içerisinde bir parlatıcı bölmesi bulunmamaktaydı, sizin makinenizde de bu özellik bulunmuyorsa parlatıcı almanız sizi boşuna masrafa sokmaktan öteye gitmeyecektir. Genel temizlik pek çok farklı ürünü kapsamaktadır. Her yer için uygun olan ürünlerin genellikle etkisi az olur. Temizlik yapılacak bölgeye özel formüle edilmiş özel ürünler alarak daha yüksek verim elde edebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda sizin işinizi kolaylaştıracağı için daha az yorulmuş olursunuz. Temizliğe harcayacağınız zamandan tasarruf edebilir ve bu vakti kendinize, evinize veya çocuklarınıza ayırabilirsiniz.

Temizlik Ürünlerinin Fiyatları Nelerdir?

Temizlik ürünleri fiyatları pek çok farklı sebepten dolayı farklılık göstermektedir. Alacağınız ürünün markasına, miktarına ve sağladığı özelliklere göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Her ürün için farklı fiyat alternatifleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun genel temizlik ürünü bulamanız mümkündür. Alacağınız ürünün size sağladığı kolaylık ve kullanım ömrü gibi faktörler fiyat performans karşılaştırması yapmanıza olanak tanımaktadır. Yağ çözmek için ovalamanıza gerek olmadan yağı çözen bir ürün için vereceğiniz fiyat çok da önemli görünmeyecektir. Aldığınız bu yağ çözücü hem sizin yorulmanızı önleyecek hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Aslında bir ürüne para verirken aynı zamanda zaman da satın almış oluyorsunuz. Temizliğe ayıracağınız zamanı azaltan bu ürünler sayesinde kendinize boş zaman yaratma şansı yakalıyorsunuz. Üstelik gramaj olarak fazla bir ürün aldığınızda sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı tanımaktadır. Ürünün gramajı arttıkça fiyatı artıyor gibi görünse de aslında bu durum ekstra uğraşmanızı önler bu durumda size hem maddi hem zamansal olarak avantaj sağlar. Ayrıca duşa kabin veya küvet temizliği gibi bölgelerde lekeleri hızla çıkaran deterjanlar kullanmanız pek çok israfında önüne geçmenize yardımcı olur. O lekeleri çıkarmak için harcayacağınız zamanın yanında bir de harcanacak su söz konusu olacaktır. Bu tarz bir temizlik ürünü kullandığınızda hem zamandan hem de sudan tasarruf etmiş olacaksınız. Bu durum ise uzun vadede ürünün oldukça ekonomik olduğunun göstergesidir. Sizin için en uygun olan temizlik ürününü Sonsepet ile listelenen ürünler arasından kolayca bulabilir hemen sipariş verebilirsiniz. Evinizin daha temiz olmasına, temizlik işinizin kolaylaşmasına ve kendinize ayırabileceğiniz boş zamanlar yaratmanıza bu sayede katkı sağlayabilirsiniz.