Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim

Blog Arama

Bebek Bezlerinin İçinde Ne Var?

Bebek Bezlerinin İçinde Ne Var?

Anne ve Bebek

Bebek bezlerinin içinde ne var, sorusunu yanıtladığımız bu makalemizle, bebeğiniz için bebek bezinin önemi daha da artacak!

Devamını Oku
02.11.2022
Bebek Bezi Numaraları Neye Göre Belirlenir?

Bebek Bezi Numaraları Neye Göre Belirlenir?

Anne ve Bebek

Bebek bezi numaraları neye göre belirlenir, diye soran ebeveynler için detaylar makalemizde!

Devamını Oku
02.11.2022
Anne ve Babalar için Bebek Hazırlık Listesi

Anne ve Babalar için Bebek Hazırlık Listesi

Anne ve Bebek

Bebek hazırlık listesi, bebek hazırlığı ne zaman yapılmalı gibi soruların yanıtları için tıklayın!

Devamını Oku
02.11.2022
Islak Mendil Kullanımı

Islak Mendil Kullanımı

Anne ve Bebek

Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.

Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri

Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri

Anne ve Bebek

Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.

Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Anne ve Bebek

Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.

Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi

Bebeklerde Bez Alerjisi

Anne ve Bebek

Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.

Devamını Oku
15.06.2022
Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

Bebek Bezi Nasıl Bağlanır?

Anne ve Bebek

Anne babalığı ilk defa yaşayacak bireyler için bebek bakımı oldukça karışık ve meşakkatli bir işlem olarak gelebilir. Bebeğinizin bakımı konusunda endişe duyuyor veya özellikle bezini nasıl değiştireceğiniz hakkında aklınızda pek çok soruyla baş başa kalmış olabilirsiniz. Tüm ebeveynlerin en sık karşılaştığı problemlerin başında bebek bezi değiştirme işlemi gelir. Bu işlem her anne ve her baba için ilk başlarda zorlayıcı, sancılı bir süreç olarak düşünülür. Fakat birkaç deneme sonucunda hiç zorlanmadan direkt olarak bu değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Her şeyin bir ilki olduğu gibi bebeğinizin bezinin ilk değişiminden sonra daha pratik ve daha kolay bir şekilde değişimi sağlayabilirsiniz. Bu alanda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bebeğinizin pişik olmadan en sağlıklı şekilde bezinin değiştirilmesidir. Çünkü pişik olma durumu hem bebek hem de ebeveyn için zorlayıcı bir süreçtir. Peki bu bez bağlama işi nasıl gerçekleştirilir? Bir bebek bezi nasıl ve hangi malzemeler ile değiştirilir? Bez nasıl bağlanır? Gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlayabilir?

Bebekler Ne Zaman Yürümeye Başlayabilir?

Anne ve Bebek

Aileler için bebekler yürümeye ne zaman başlar sorusu kafa karıştırıcı olabilir. Toplumdaki genel yargı bebeklerin bir yaşından itibaren yürümeye başlayacağı yönündedir. Bilinenin aksine bebek kaç yaşında yürür sorusuna bu kadar net cevap vermek imkansızdır. Bebeklerin ne zaman yürüyeceği her bebeğin gelişimine bağlı olarak değişir. Yürüme eylemine geçiş bebeklerde bir süreç olarak ilerler. Kas gelişimine bağlı olarak oturma ve emekleme eylemlerinin gelişmesinin ardından yürümeye geçiş başlayabilir. Bazı bebeklerde ise emekleme görülmeden direk ilk adımlar görülebilir.

Devamını Oku
15.06.2022
Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir ?

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilir ?

Anne ve Bebek

Bebek bezi değiştirmek her ne kadar kolay bir iş gibi görünse de daha önce bez değiştirmemiş ebeveynler için son derece zorlu bir süreçtir. Yeni anne baba olmuş bireylerin ilk zamanlarında oldukça sıkıntı çektikleri durumlardan biridir. Fakat birkaç pratikten sonra bu işlemi daha hızlı ve daha kolay bir şekilde tamamlayabilirler. Bu alanda önemli olan bebeğin bezinin doğru bir şekilde değiştirilmesi ve bebeğin cildinin pişik olmamasıdır. Yenidoğan bebeklerin cildi aşırı hassas bir yapıya sahiptir. Bu da dış dünyadan gelebilecek her şeye karşı savunmasız olduklarını gösterir. Bebeğinizin bezini değiştirirken hem kullanacağınız ürünlere hem de değiştirme şeklinize özen göstermelisiniz. Bununla beraber bir bebeğin bezinin hangi aralıklarla değiştirileceğinin de öğrenmek ekstra fayda sağlar. Peki bebek bezi kaç saatte bir değiştirilmeli? Veya bebek bezi günde kaç defa değiştirilmeli? Bu sorular her ebeveynin aklında yer edinmiş önemli sorulardır. Bu yazımızda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
15.06.2022