Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
Toplam 7 ürün bulunmaktadır.

Çorba

Yiyecek sektörünün büyük bir kısmını oluşturan ve tüm dünya mutfaklarında oldukça yaygın bir şekilde tüketilen çorbaların sayısız alternatifleri bulunmaktadır. Hemen hemen her türlü ürünle yapılabilen çorbalar söz konusu olduğunda tüketicilerin karşısına binlerce farklı çeşit çıkmaktadır. Tahıldan baklagile, hamurdan sebzelere hemen hemen her türlü yiyecek kullanılarak hazırlanabilen çorbalar bin bir çeşidiyle her damak zevkine hitap edebilmektedir. Öğle yemeklerinde, ana yemeklerin başlangıçlarında ve hatta kahvaltılarda tüketilebilen çorbaların tüketimi tüm dünya genelinde oldukça yaygındır. Bebeklikten ihtiyarlığa kadar her yaş kesiminin zevkle tükettiği çorba çeşitleri saymakla bitmeyecek kadar fazladır. İçeriğindeki malzemeler, pişirme şekli, sıcak ya da soğuk oluşu gibi pek çok farklı özelliğe sahip çorbaların çeşitleri her damak zevkine hitap etmektedir. Söz konusu bu kadar sık tüketilen bir yiyecek olduğunda ise pratik şekilde hazırlanabilecek alternatifler üretilmiştir. Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en sık tüketilen yiyecekler arasında yer alan çorbaların yapımı ise genel itibariyle oldukça basittir.

Temelde tüketicinin kişisel zevk ve tercihlerine göre seçebileceği çorbalar için gerekli olan malzemelerin çeşitli süreçlerden geçirilerek su ile pişirilmesi şeklinde hazırlanan bu yiyecek türü için oldukça basit ya da oldukça uğraştırıcı alternatifleri bulunmaktadır. Söz konusu yemek yapmak olduğunda gündelik hayatın karmaşasında yemek hazırlamaya uzun vakitler ayıramayan çorba severler ise hazır çorbalara yönelmektedirler. Toz halinde tek kullanımlık paketlerde satılan hazır çorbaların yapımı oldukça basittir. Dakikalar içerisinde pek çok farklı tat ve içeriğe sahip çorbalar hazırlayabilmenize imkân sağlayan bu pratik alternatif günümüzde genç, yetişkin her kesimin tercih ettiği ürünlerdir. Uğraştırıcı tarifler yapmayı tercih etmeyen öğrenciler tarafından da sık sık tercih edilen hazır çorba alternatifleri hemen hemen her damak zevkine uyabilecek seçeneklere sahiptir. En sık tercih edilen hazır çorbalar arasında kremalı mantar çorbası, kremalı sebze çorbası ve tavuk gibi alternatifleri bulunan kremalı çorba çeşitleri yer almaktadır.

Çorba Çeşitleri Nelerdir?

Söz konusu tüm dünyada sevilerek tüketilen çorbalar olduğunda karşımıza sayısız çeşit çıkmaktadır. Bu çeşitler yöresel olarak tüketicilerin damak zevkleri doğrultusunda şekillenen alternatiflerdir. Hemen hemen her damak zevkine hitap edebilecek bir çorbalar bulmak mümkündür. Özellikle ülkemizin her yöresinde başlı başına bir öğün olarak kabul edilen çorbalar oldukça besleyici ve doyurucu içeriklere sahiptirler. Çorbalar düşünüldüğünde en sık tüketilen çeşitleri arasında düz, yani tek malzemeyle yapılan çorbalar gelmektedir. Domates çorbası gibi birden çok malzeme gerektirmeyen bu çorbalar oldukça pratik çorba tarifleri arasına girdiklerinden yaygın bir şekilde tercih edilmektedirler. Çorbaların çeşitlerini sınıflandırmamız gerekirse en temel olarak 2’ye ayrıldıkları söylenebilir. Sıcak ya da soğuk tüketilen çorbalar olarak ayırabiliriz. Soğuk çorbalar genellikle yoğurtlu çorbalardan oluşmaktadırlar. Bu çorbalara örnek olarak ayran aşı ve buğday çorbası gösterilebilir. Soğuk olarak tüketilen çorbalar oldukça hafif ve besin değeri yüksek olan çorbalardır. Bu sebeple diyet yemeklerinin her öğününü oluşturabilmektedirler. Genellikle sıcak olarak tüketilen çorbalar ise Türk mutfağının temelini oluşturan yiyecekler arasında yer almaktadır.

Ülkemizde en yaygın olarak tercih edilen çorbaların çeşitleri arasında tarhana, mercimek ve tavuk suyu çorba gibi lezzetli alternatifler yer almaktadır. Bunun haricinde çorbaların çeşitleri düşünüldüğünde akla gelen ilk alternatiflerden biri de kremalı çorbalardır. Türk mutfağına sonradan katılan kremalı çorbaların arasında en çok tercih edilenler ise kremalı mantar çorbası, kremalı domates çorbası, kremalı sebze çorbası ve kremalı tavuk çorbasıdır. Tek malzeme ile yapılan çorbaların yanı sıra birden çok malzemeyle yapılan çorbalar da Türk mutfağının temelini oluşturan yemek çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu çorbaları verilebilecek en güzel örnekler ezogelin çorbası, düğün çorbası ve lebeniye çorbası olacaktır. Bu türdeki çorbalar hem et hem tahıl hem bakliyat içeren çorbalar arasında yer almaktadır. Oldukça doyurucu olan bu çorbalar ana öğün olarak sık sık tercih edilmektedirler. Hastalık zamanlarında tüketicilerin özellikle sık sık tercih ettiği çorbalar besin değeri oldukça yüksek ve doyurucu yiyecek alternatiflerindendir. Sayısız çeşidi bulunan çorbaların faydaları ise say say bitmez.

Hazır Çorba Çeşitleri Nelerdir?

Dünya genelinde en çok çeşidi olan ve yaygın bir şekilde tüketilen çorbalar pek çok mutfağın temelini oluşturmaktadır. Birbirinden farklı çok sayıda malzeme kullanılarak yapılabilen çorbalar hem uğraştırıcı hem de pratik olabilmektedir. Söz konusu pratiklik olduğunda ise çorbaseverlerin sık sık başvurduğu alternatif hazır çorbalardır. Binlerce çeşidi bulunan çorbalar için fazla vakit ve enerji harcamak istemeyen tüketicilerin başvurabileceği hazır çorbalar oldukça basit bir şekilde hazırlanabilmektedir. Özellikle uğraştırıcı ve çok zaman alıcı olarak kabul edilebilecek çorbalar için hazır çorba çeşitleri yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Hazırlama işi son derece kolay olan hazır çorbalar tek kullanımlık paketler halinde satılmaktadır. Ortalama 1 litre su ile 5 kişiye yetebilecek bir öğün çıkarılabilen hazır çorbalar toz halinde üretilmektedir. Bulyon yapımına benzer bir şekilde suyu alınıp kurutulan hazır çorbalar çeşitli şekillerde üretilebilmektedir. Özellikle uğraştırıcı çorba tarifleri söz konusu olduğunda vakit bulamayan tüketiciler hazır çorbaları tercih etmektedirler. Öğrenci ve bekar evlerinde pratikliği sayesinde yaygın bir şekilde tercih edilen hazır çorbaların her damak zevkine uygun alternatifleri bulunmaktadır.

Kremalı çeşitleri sık sık tercih edilen hazır çorbalar arasında kremalı tavuk, kremalı mantar ve kremalı sebze çorbaları sayılabilir. Bunun haricinde mercimek, tarhana, domates, yayla ve ezogelin çorbası gibi geleneksel çorba türleri de sık sık tercih edilen hazır çorbalardandır. Hazır çorba nasıl yapılır sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Paket üzerinde yer alan talimatlar doğrultusunda toz halinde paketlenen hazır çorbalar bir tencereye boşaltılır. Ardından tavsiye edilen su miktarı toz çorbanın üzerine eklenir. Kısık ateşte kıvam alıncaya kadar karıştırarak kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra bir iki dakika kadar daha karıştırmaya devam edilir. Böylelikle herhangi bir ekstra malzeme kullanmadan dakikalar içerisinde ortalama 5 kişilik çorbalar yapmış olursunuz. Son derece pratik ve hızlı bir alternatif olan hazır çorbalar gündelik olarak sıkça tercih edilmektedir. Hemen hemen her türde hem geleneksel hem de dünya mutfağına ait hazır çorbalar bulabilirsiniz. Her türlü damak zevkine hitap edebilen hazır çorbalar pratik uygulaması ve çabukluğu sayesinde pek çok tüketici tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Çorba Tarifleri

Hem Türk mutfağının hem de dünya mutfağının büyük bir kısmını kapsayan çorbalar söz konusu olduğunda aklınıza gelebilecek her türlü malzemeden çorba tarifleri oluşturulabilmektedir. Hem ara öğün hem öğle yemeği hem akşam yemeği hem de kahvaltıda tercih edilebilen çorbalar söz konusu olduğunda ise sıcak ya da soğuk tüketilebilecek, tek malzemeli ya da çok malzemeli, yoğun ya da seyrek ve doyurucu ya da hafif olmak üzere tercih edebileceğiniz pek çok alternatif mevcuttur. Bu alternatifler arasında kişisel zevk ve tercihlerinize göre dilediğinizi seçip oldukça kolay tarifler uygulayabilirsiniz. Ülkemizde özellikle hastalıklardan kurtulmak için ya da içerdiği besin değeri sayesinde vücut sağlığına katkıda bulunması için tavuk suyuna çorba oldukça yaygın bir şekilde tüketilen çorbalardandır. Tavuk sulu çorba haricinde çorbalar söz konusu olduğunda akla ilk gelen bir diğer alternatif de mercimek çorbasıdır. Yoğun kıvamı ve eşsiz lezzetiyle Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan mercimek çorbası her türlü öğünde ve durumda sık sık tercih edilen çorbalar arasında yer almaktadır. Bunun haricinde yaygın bir şekilde tercih edilen çorbalar arasında tarhana çorbası da yer almaktadır. Yoğun kıvamlı ve lezzetli tarhana çorbası yapımı oldukça kolay olan bir çorbadır.

Çorba severler tarafından sık sık tercih edilen bir diğer seçenek sebzeli çorbalardır. Özellikle kış aylarında yaygın bir şekilde tüketilen sebzeli çorbalar pek çok malzeme ile yapılan çorbalar arasında yer almaktadır. Patates, havuç, soğan ve kabak gibi sebzelerin bir tencere içerisinde kavrulması ve su eklenerek kaynamaya bırakılmasıyla hazırlanan sebzeli çorba tarifi tek malzemeli çorbalara göre kısmen uğraştırıcı bir çorbadır. Kremalı alternatifi de sıkça tercih edilen bu çorbanın hazır versiyonlarını bulmak da mümkündür. Özellikle soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak çorbalarla hem karnınızı doyurabilir hem de besin değeri yüksek vitamin ve mineralleri temin edebilirsiniz. Hastalıklarda sıkça tüketilen çorbalar söz konusu olduğunda içeriğine göre tüketiciye sağladığı pek çok faydalar bulunmaktadır. Elinizdeki malzemeleri bir tencerede su ile pişirerek lezzetli çorbalar oluşturabilirsiniz. Hemen hemen her malzemeyle yapılabilen çorbaların hazırlanışı genel itibariyle oldukça kolaydır.

Hazır Çorba Fiyatları

Söz konusu yaygın bir şekilde tüketilen besin alternatifleri olduğunda pek çok marka türevi ortaya çıkmaktadır. Bu markalar arasında da ürettikleri ürünlere göre belirlenen çeşitli fiyat aralıkları bulunmaktadır. Hazır çorbalar söz konusu olduğunda bulabileceğiniz pek çok marka alternatifi bulunmaktadır. Markalar ürettikleri ürünlerin içeriği, özelliği ve ambalajı gibi çeşitli niteliklere göre fiyatlarını belirlemektedirler. Her bütçeye uygun hazır çorba fiyatları bulunmaktadır. Tüketicilerin damak zevkine göre üretilen hazır çorbalar yüzlerce alternatifi bulunan hazır gıdalar arasında yer almaktadır. Özellikle gençlerin, üniversite öğrencilerinin ve yemek yapmaya vakit ayıramayanların tercih ettiği hazır çorbalar uygun fiyatlı olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu ev yapımı çorba olduğunda ise ürün maliyeti değişkenlik göstermektedir. Damak zevkinize göre yapmak istediğiniz çorbaların içeriği çorbanın fiyatını belirleyecek temel faktördür. Örneğin bir tavuklu çorba yapmak istediğinizde çorbanızın içerisine koymak istediğiniz her bir ürün çorbanın fiyatını belirler niteliktedir. Ev yapımı çorbalar için hem uzun süre uğraşmanız hem de farklı pek çok malzemeyi elinizde bulundurmanız gerekir.

Vaktiniz olmadığında ya da gerekli ürünleri temin edemediğinizde hazır çorbalara başvurabilirsiniz. Hem çok daha az maliyetli hem de oldukça basit bir şekilde lezzetli çorbalar yapabilirsiniz. Oldukça yaygın bir şekilde tüketildiği için söz konusu hazır çorbalar olduğunda karşınıza çıkabilecek pek çok marka bulunmaktadır. Bu markaların da ürettikleri çorbaların çeşitlerine ve özelliklerine göre belirledikleri bir fiyat skalası mevcuttur. Bu fiyat skalası her kesimden bütçeye hitap eder niteliktedir. Örneğin tüketiciler tarafından en çok tercih edilen sebzeli çorba için önünüzde pek çok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Kremalı, tahıllı gibi seçeneklerini bulabileceğiniz sebzeli çorbaların fiyat aralığı da değişkenlik göstermektedir. Çeşitli fiyatlarda bulabileceğiniz hazır çorbaları toplu olarak da satın alabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız alımlarda daha ekonomik alışverişler yapmış olursunuz. Bölgenizde bulunan yerel marketlerde çeşitli marka ve içeriğe sahip hazır çorbalar bulabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden yapacağınız online alışverişlerde de pek çok farklı markanın geniş ürün yelpazesine erişebilir ve bütçenize uygun kolay ve güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.