150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!
Menü
Sepetim
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
15.06.2022

Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri

Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.

En İyi Bebek Bezi Hangisidir?

Piyasa üzerinde birden fazla bebek bezi markası vardır. Her bir markanın ürettiği bebek bezleri farklı kalitelerde ve farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da en iyi bebek bezi markası budur denilebilecek kesin ve net bir yargı yapılamamaktadır. Her bebeğin cilt tipinin farklı olmasından dolayı herhangi bir bebekte denenen bezin iyi sonuçlar vermesi bir diğer bebekte de iyi sonuçlar vermesi demek değildir. Bebeklerin cilt yapısına göre bezlerde her bebekte farklı reaksiyonlar gösterir. Bir markanın bebek bezi o bebeğin cildinde bir sorun yaratmazken başka bir bebeğin cildinde pek çok olumsuz duruma sebebiyet verebilir. Bu sebeple de denenmiş ve iyi sonuç almış herhangi bir bez sizin bebeğinize de uyacak diye bir kural, kaide yoktur. Bebeğinizin cildini iyi tanıyarak ona en uygun bez seçimini yapmalısınız. En iyi bebek bezi sizin bebeğinizin cildine en iyi gelen bezdir. Özellikle yenidoğan bir bebeğe sahipseniz bu durum ekstra önem arz eder.

En iyi bebek bezleri, üretim esnasında doğal içerikler kullanılarak üretilen bezlerdir. Bu bezler içinde bebeğin cildine zarar verecek alkol ve türevleri gibi zararlı maddelerin bulunmaması gerekmektedir. Bunun dışında kullanım kolaylığı, yumuşaklığı, pamuk oranı, çıtçıtların tutuş gücü ve bezin emiş gücü önemli olan bir diğer özelliklerdir. Tüm bu özelliklere sahip olan bebek bezleri için en iyi bebek bezi unvanı verilebilir.

Bebekler İçin Doğru Bez Seçimi Nasıl Yapılır?

En doğru bez seçimi bebeğinizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan seçimdir. Bebeklerin ihtiyaçları zamanla değişiklik gösterir. Yenidoğan bir bebek ile belirli bir yaşa gelmiş bebeğin ihtiyaçları aynı değildir. Bundan dolayı da bez seçimi oldukça önemli bir noktada yer alır. Yenidoğan bebeklerde yumuşak, yüksek emiş gücüne sahip bezlere ihtiyaç duyulur. Bunun en önemli sebebi ise yenidoğan bebeklerin cildinin oldukça hassas bir yapıya sahip olması ve genellikle sıvı ağırlıklı boşaltım sistemine sahip olmalarıdır. Bu bebekler katı gıdalarla beslenmediği için sürekli olarak sıvı ağırlıklı idrar çıkarırlar. Bundan dolayı da seçilecek bezlerin yüksek emiş gücüne sahip olması son derece önemlidir. Belirli bir yaşa gelmiş küçük çocuklar için ise daha çok sızdırmayan ve hareket kabiliyetini engellemeyen bez seçenekleri bulunur. Bu çocuklar sürekli hareket halindedir. Hareket halinde iken de herhangi bir sızdırma yaşamamaları için seçilen bezlerin hem hareket kabiliyetini engellememesi hem de sıvı sızdırmaması önemlidir. En kaliteli bebek bezi yenidoğan bebeklerde ve küçük çocuklarda bu sebeplerden kaynaklı olarak farklı ürünlerden oluşur.

Bebeğiniz için en iyi bebek bezi hangisi olduğunu bulabilmek için ve bunun ihtiyaçlarına göre belirleneceğini göz ardı etmeden farklı markaları deneyerek en iyisini bulabilirsiniz. Herhangi bir bezde karar kıldığınız takdirde bu bezin yumuşaklığını, ıslaklık gösterge çizgilerini, emiş gücünü ve özellikle nefes alabilir olmasına dikkat edin. Bebek bezi yorumları bu alanda ebeveynlere yardımcı olan son derece önemli alanlardır. Bu alanda yazılan yorumları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Yenidoğan Bezi Nasıl Olmalıdır?

Yenidoğan bebeklerin bez ihtiyaçları ile küçük yaştaki çocukların bez ihtiyaçları farklıdır. Yenidoğan bebeklerin bağışıklık direnci diğer çocuklara oranla oldukça az olmasından dolayı seçilecek her üründe ekstra özen gösterilmesi önemlidir. Bu bebeklerin cilt yapısı anne karnından yeni çıktıkları için oldukça hassastır. Dış dünya ile yeni yeni bağlantı kurdukları için adaptasyon süreçlerinde cilt sağlığına dikkat edilmesi ebeveynlerin en önemli görevleri içinde yer alır. Yenidoğan bebek bezi tavsiye alanları ebeveynlerin işini kolaylaştıran bölümlerdir. Bu alanda verilen tavsiyelerin her bebeğe uygun olmayacağı göz ardı edilmemelidir. Sadece fikir amaçlı hangi bebek bezinin olumlu veya olumsuz durumlar yarattığını, en iyi bebek bezi markaları bebeklerde nasıl bir etkiyle karşılandığını görmek adına önemli alanlardır.

Yenidoğan bebeklerin bez seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta vardır. Bunlar;

  • Göbek kordonunun düşüp düşmediği
  • Bebeğin boy/kilo oranı
  • Bebeğin yaşı

Bu maddelere dikkat edilerek bez seçimi yapılmalıdır. Bunun dışında seçilecek bezlerinde çeşitli özelliklere sahip olması gereklidir. Genel olarak yumuşak ve nefes alan bir yapıya sahip olması her bebek bezi için aranan önemli bir özelliktir. Bunun dışında yenidoğan bebeklerde göbek kordonunun bulunması halinde bu durumlar için özel olarak üretilen bebek bezlerinin kullanımı hem ebeveyn hem de bebek için konfor alanının yaratılmasına yardımcı olur. Yenidoğan bebeklerin ciltlerinin de aşırı hassas olmasından dolayı pişik yapmayan bebek bezi kullanımı bebeğin daha rahat bir yapıya sahip olmasını sağlar. Bebeğinizin yaş ve kilo oranına dikkat ederek bez seçimi yapılması da atlanmaması gereken bir durumdur. Çünkü her bezin bir bedeni vardır ve bu bedenler bebeklerin kilo/yaş oranına göre hesaplanarak üretilir.


Confy Bebek Bezi

Türkiye'nin en iyi bebek bezi markalarından biri olan Confy bebeğinizin her türlü ihtiyacına kolaylıkla cevap veren bir bebek bezidir. Sahip olduğu yüksek emiş gücü, yumuşak yapısı ve nefes alan kanallarıyla bebeğinizin gün içinde huzurlu olmasına yardımcı olur. Sızdırmazlık özelliği sayesinde de gece uykularında dışarıya herhangi bir sızıntı yaptırmaz. Yüksek emiş gücüne sahip kanalları ıslaklığı anında emerek bebeğinizin huzurla uyumasını sağlar. Sadece uyku esnasında değil gün içinde çeşitli aktiviteleri yaparken de büyük rahatlık sağlar. En iyi çocuk bezi kategorisinde yer alan Confy pek çok ebeveyn tarafından da sıklık tercih edilen bir bez markasıdır. Gerek yenidoğan bebeklerin cilt hassaslığını dikkate alarak yaptığı üretimler gerekse belirli yaşa sahip çocukların hareketlerini kısıtlamayan bezlerin üretimiyle anne babaların tercih ettiği bezler içinde yer alır. Her bezin kendine ait bir bedeni ve yaş aralığı bulunur. Hangi bebek bezi bebeğinizin yaşına uygunsa o bezi kullanmanız önemlidir. Hem bebeğin hareketinin kısıtlanmaması hem de bebeğe rahatsızlık vermemesi adına tam bedeninin alınması gerekmektedir. Bebek bezi en iyisi seçildiği takdirde bebeğinizin sağlığı adına yapmış olacağınız önemli etkilerden biri olur. Bebeğinize uygun olmayan bezler seçildiği takdirde onun cilt sağlığı ve bunun yanında çeşitli önemli durumların göz ardı edildiği ortaya çıkar.

Sizler de Confy 4 numara bebek bezi ya da Confy 3 numara bebek bezi seçeneklerinden birisini tercih ederek, bebeğinizin günü daha rahat geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.