Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
15.06.2022

Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri

Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.

En İyi Bebek Bezi Hangisidir?

Piyasa üzerinde birden fazla bebek bezi markası vardır. Her bir markanın ürettiği bebek bezleri farklı kalitelerde ve farklı özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da en iyi bebek bezi markası budur denilebilecek kesin ve net bir yargı yapılamamaktadır. Her bebeğin cilt tipinin farklı olmasından dolayı herhangi bir bebekte denenen bezin iyi sonuçlar vermesi bir diğer bebekte de iyi sonuçlar vermesi demek değildir. Bebeklerin cilt yapısına göre bezlerde her bebekte farklı reaksiyonlar gösterir. Bir markanın bebek bezi o bebeğin cildinde bir sorun yaratmazken başka bir bebeğin cildinde pek çok olumsuz duruma sebebiyet verebilir. Bu sebeple de denenmiş ve iyi sonuç almış herhangi bir bez sizin bebeğinize de uyacak diye bir kural, kaide yoktur. Bebeğinizin cildini iyi tanıyarak ona en uygun bez seçimini yapmalısınız. En iyi bebek bezi sizin bebeğinizin cildine en iyi gelen bezdir. Özellikle yenidoğan bir bebeğe sahipseniz bu durum ekstra önem arz eder.

En iyi bebek bezleri, üretim esnasında doğal içerikler kullanılarak üretilen bezlerdir. Bu bezler içinde bebeğin cildine zarar verecek alkol ve türevleri gibi zararlı maddelerin bulunmaması gerekmektedir. Bunun dışında kullanım kolaylığı, yumuşaklığı, pamuk oranı, çıtçıtların tutuş gücü ve bezin emiş gücü önemli olan bir diğer özelliklerdir. Tüm bu özelliklere sahip olan bebek bezleri için en iyi bebek bezi unvanı verilebilir.

Bebekler İçin Doğru Bez Seçimi Nasıl Yapılır?

En doğru bez seçimi bebeğinizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan seçimdir. Bebeklerin ihtiyaçları zamanla değişiklik gösterir. Yenidoğan bir bebek ile belirli bir yaşa gelmiş bebeğin ihtiyaçları aynı değildir. Bundan dolayı da bez seçimi oldukça önemli bir noktada yer alır. Yenidoğan bebeklerde yumuşak, yüksek emiş gücüne sahip bezlere ihtiyaç duyulur. Bunun en önemli sebebi ise yenidoğan bebeklerin cildinin oldukça hassas bir yapıya sahip olması ve genellikle sıvı ağırlıklı boşaltım sistemine sahip olmalarıdır. Bu bebekler katı gıdalarla beslenmediği için sürekli olarak sıvı ağırlıklı idrar çıkarırlar. Bundan dolayı da seçilecek bezlerin yüksek emiş gücüne sahip olması son derece önemlidir. Belirli bir yaşa gelmiş küçük çocuklar için ise daha çok sızdırmayan ve hareket kabiliyetini engellemeyen bez seçenekleri bulunur. Bu çocuklar sürekli hareket halindedir. Hareket halinde iken de herhangi bir sızdırma yaşamamaları için seçilen bezlerin hem hareket kabiliyetini engellememesi hem de sıvı sızdırmaması önemlidir. En kaliteli bebek bezi yenidoğan bebeklerde ve küçük çocuklarda bu sebeplerden kaynaklı olarak farklı ürünlerden oluşur.

Bebeğiniz için en iyi bebek bezi hangisi olduğunu bulabilmek için ve bunun ihtiyaçlarına göre belirleneceğini göz ardı etmeden farklı markaları deneyerek en iyisini bulabilirsiniz. Herhangi bir bezde karar kıldığınız takdirde bu bezin yumuşaklığını, ıslaklık gösterge çizgilerini, emiş gücünü ve özellikle nefes alabilir olmasına dikkat edin. Bebek bezi yorumları bu alanda ebeveynlere yardımcı olan son derece önemli alanlardır. Bu alanda yazılan yorumları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Yenidoğan Bezi Nasıl Olmalıdır?

Yenidoğan bebeklerin bez ihtiyaçları ile küçük yaştaki çocukların bez ihtiyaçları farklıdır. Yenidoğan bebeklerin bağışıklık direnci diğer çocuklara oranla oldukça az olmasından dolayı seçilecek her üründe ekstra özen gösterilmesi önemlidir. Bu bebeklerin cilt yapısı anne karnından yeni çıktıkları için oldukça hassastır. Dış dünya ile yeni yeni bağlantı kurdukları için adaptasyon süreçlerinde cilt sağlığına dikkat edilmesi ebeveynlerin en önemli görevleri içinde yer alır. Yenidoğan bebek bezi tavsiye alanları ebeveynlerin işini kolaylaştıran bölümlerdir. Bu alanda verilen tavsiyelerin her bebeğe uygun olmayacağı göz ardı edilmemelidir. Sadece fikir amaçlı hangi bebek bezinin olumlu veya olumsuz durumlar yarattığını, en iyi bebek bezi markaları bebeklerde nasıl bir etkiyle karşılandığını görmek adına önemli alanlardır.

Yenidoğan bebeklerin bez seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta vardır. Bunlar;

  • Göbek kordonunun düşüp düşmediği
  • Bebeğin boy/kilo oranı
  • Bebeğin yaşı

Bu maddelere dikkat edilerek bez seçimi yapılmalıdır. Bunun dışında seçilecek bezlerinde çeşitli özelliklere sahip olması gereklidir. Genel olarak yumuşak ve nefes alan bir yapıya sahip olması her bebek bezi için aranan önemli bir özelliktir. Bunun dışında yenidoğan bebeklerde göbek kordonunun bulunması halinde bu durumlar için özel olarak üretilen bebek bezlerinin kullanımı hem ebeveyn hem de bebek için konfor alanının yaratılmasına yardımcı olur. Yenidoğan bebeklerin ciltlerinin de aşırı hassas olmasından dolayı pişik yapmayan bebek bezi kullanımı bebeğin daha rahat bir yapıya sahip olmasını sağlar. Bebeğinizin yaş ve kilo oranına dikkat ederek bez seçimi yapılması da atlanmaması gereken bir durumdur. Çünkü her bezin bir bedeni vardır ve bu bedenler bebeklerin kilo/yaş oranına göre hesaplanarak üretilir.


Confy Bebek Bezi

Türkiye'nin en iyi bebek bezi markalarından biri olan Confy bebeğinizin her türlü ihtiyacına kolaylıkla cevap veren bir bebek bezidir. Sahip olduğu yüksek emiş gücü, yumuşak yapısı ve nefes alan kanallarıyla bebeğinizin gün içinde huzurlu olmasına yardımcı olur. Sızdırmazlık özelliği sayesinde de gece uykularında dışarıya herhangi bir sızıntı yaptırmaz. Yüksek emiş gücüne sahip kanalları ıslaklığı anında emerek bebeğinizin huzurla uyumasını sağlar. Sadece uyku esnasında değil gün içinde çeşitli aktiviteleri yaparken de büyük rahatlık sağlar. En iyi çocuk bezi kategorisinde yer alan Confy pek çok ebeveyn tarafından da sıklık tercih edilen bir bez markasıdır. Gerek yenidoğan bebeklerin cilt hassaslığını dikkate alarak yaptığı üretimler gerekse belirli yaşa sahip çocukların hareketlerini kısıtlamayan bezlerin üretimiyle anne babaların tercih ettiği bezler içinde yer alır. Her bezin kendine ait bir bedeni ve yaş aralığı bulunur. Hangi bebek bezi bebeğinizin yaşına uygunsa o bezi kullanmanız önemlidir. Hem bebeğin hareketinin kısıtlanmaması hem de bebeğe rahatsızlık vermemesi adına tam bedeninin alınması gerekmektedir. Bebek bezi en iyisi seçildiği takdirde bebeğinizin sağlığı adına yapmış olacağınız önemli etkilerden biri olur. Bebeğinize uygun olmayan bezler seçildiği takdirde onun cilt sağlığı ve bunun yanında çeşitli önemli durumların göz ardı edildiği ortaya çıkar.

Sizler de Confy 4 numara bebek bezi ya da Confy 3 numara bebek bezi seçeneklerinden birisini tercih ederek, bebeğinizin günü daha rahat geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan - Dökülme Önleyici Şampuan
Saç Dökülmesine Karşı Şampuan - Dökülme Önleyici Şampuan

Saç dökülmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın bir sorundur.

Salep Bitkisi Nedir, Nerede Yetişir, Yetiştirme Neden Yasak?
Salep Bitkisi Nedir, Nerede Yetişir, Yetiştirme Neden Yasak?

Salep bitkisi , Türkiye, İran, Yunanistan ve bazı Avrupa ülkelerinde yetişen bir orkide türüdür.

Külot Bez Nedir? Bebeklerde Külot Bez Ne Zaman Kullanılır?
Külot Bez Nedir? Bebeklerde Külot Bez Ne Zaman Kullanılır?

Külot bez, günlük bakım rutinlerinde pratiklik ve konfor sunan yenilikçi bir bebek bezi türüdür.

Yetişkin Bezi Nedir, Yetişkin Hasta Bezi Çeşitleri Nelerdir?
Yetişkin Bezi Nedir, Yetişkin Hasta Bezi Çeşitleri Nelerdir?

Yetişkin bezi , insan yaşamının her evresinde, kişinin konforunu ve özgürlüğünü sağlayan, önemli bir yardımcıdır.

Salep Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?
Salep Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Salep, özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan sıcak ve lezzetli bir içecektir.

Fındık Kreması Nedir, Fındık Kremasının Faydaları Nelerdir?
Fındık Kreması Nedir, Fındık Kremasının Faydaları Nelerdir?

Fındık kreması, fındık ezmesi olarak da bilinen, öğütülmüş fındıkların krem kıvamına getirilmesiyle elde edilen bir üründür.

Yeşil Zeytin Nedir, Yeşil Zeytinin Faydaları Nelerdir?
Yeşil Zeytin Nedir, Yeşil Zeytinin Faydaları Nelerdir?

Yeşil Zeytin, zeytin ağacının olgunlaşmamış olan meyvesine verilen isimdir. Genellikle sabah kahvaltılarında tüketilen bir gıda maddesi olarak bilinir.

Tahin Helvası Nedir, Tahin Helvasının Faydaları Nelerdir?
Tahin Helvası Nedir, Tahin Helvasının Faydaları Nelerdir?

Tahin helvası, Türk mutfağının geleneksel tatlılarından biridir. Un, tahin ve şekerin bir araya getirilmesiyle yapılır.