Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
Toplam 36 ürün bulunmaktadır.

Bebek Bezi

İnsanlığın devamı için yeniden üretim oldukça önemli bir kavramdır. Bu anlamda bebek sahibi olmak, ebeveynler için pek çok sorumluluğun da bir araya geldiği bir dönemi işaret etmektedir. Bunun yanı sıra bebek bakımı için de gerekli olan pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir kısmının kullanımı ise günümüzde zaruri bir ihtiyaçtır diyebiliriz. Özellikle bebeklerin gün içerisinde beslenmesinden sonra gerçekleşen tuvalet ihtiyacını eski zamanlara nazaran daha kolay hale getiren bebek bezi ebeveynler için kolaylık sağlamaktadır. Bebek bezinin tarihsel gelişimine bakıldığında geçmiş zamanlarda Amerikan bezi olarak isimlendirilen kumaşlarla giderildiğini görmek mümkündür. Ancak bu kumaşların dışkıdan arındırılması temizlenerek sterilize edilmesi ise oldukça zahmetli bir iş olarak görülebilmektedir. Bunun yanı sıra her daim steril hale getirilmesi de mümkün olmayabilir. Aynı zamanda sadece bir kumaş olması açısından bakıldığında geçirgenliği de günümüzdeki bebek bezlerine oranla daha fazla olmaktaydı. Bu noktadan hareketle laboratuvar ortamında elde edilen ve bebek sağlığı için gelişen teknolojilerden yararlanılan bebek bezlerinin geçirgenliğinin az olmasının yanı sıra bebeğin anatomik yapısına uygun bir şekilde üretilmesi de oldukça önemlidir. Ek olarak kullan at yapısı ile birlikte ebeveynler için oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğunu da söylemek mümkündür. Bu anlamda en iyi bebek bezi bebeğinize uygun olan bezdir demek mümkündür. Her bir birey gelişim özellikleri, doğum süreçleri ve anatomik yapısı olarak farklılık göstermektedir. Bu noktada bebeğinize uygun bezi bulmak da önemlidir. Bu süreçlerde en önemli noktalardan bir tanesi deneme aşamasıdır. Bunun yanı sıra bebeğin yaşı ve bedensel olarak büyüklüğü de bebek bezini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bebek bezi bebeğin huzuru için önemli bir dinamiktir. Önemli bir dinamik olmasının en önemli sebebi de bezin ıslanması sonucunda bebeğin fiziksel ve ruhsal olarak etkilenmesi sebebidir. Özellikle alt değişme süreci de bu duruma etkendir. Bebek ile ebeveyn arasında güvenli bağ oluşturmak adına da kritik bir zaman dilimi olan bu süreçte doğru adımlar atmak, çocuğunuzun ilerleyen yaşlarda farklı alanlarda olumsuz etkilemesinin de önüne geçebilecek bir önlemi oluşturabilmektedir. Bu bağlamda bebek bezleri de önemli denilecek kadar farklı çeşitlerden oluşmaktadır. Bu çeşitlerin farklı kıstasları bulunmakla beraber, içeriği yani kullanımını etkileyen üretim ham maddelerini de değerlendirmek gerekmektedir. Farklı yüzeyler farklı bebekler için uygunluk gösterebilir. Bu anlamda bir bebek için iyi olan bez her bebek için aynı derecede iyi olmak durumunda olmayabilir. Bu sebeple ebeveynlerin bebek bezi fiyatları yanı sıra içeriğine ve çeşidine de önem vermesi gerekmektedir. Bu sayede hem cebinize hem de bebeğinize uygun bir seçim yapmanızın da önü açılacaktır diyebiliriz. Anneler de dilerlerse kendi kişisel hijyeni için ultra ped kategorimize de göz atabilir.

Bebek Bezi Çeşitleri Hangi Kriterlere Göre Ayrılır?

Bebek bezleri bahsedildiği gibi farklı çeşitlerden oluşmaktadır. Bu çeşitliliği etkileyen en önemli faktör ise bebeğinizin yaş ve bedensel olarak büyüklüğüdür. Bu noktada erken doğan bebekler için prematüre bebek bezi gibi farklı seçimler bulunmaktadır. Bu bez çeşidi sıfır numara olarak da bilinmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere bebek bezleri genel anlamda beden olarak birbirinden ayrılmaktadır. Sıfırdan başlayarak büyüyen rakamlar bir noktada bebeğinizin kaç aylık olduğu ile yakından ilişkilidir. Örneğin yeni doğan bebek bezi bir numara olarak bilinmektedir. Bir numara bezler yeni doğan bebeklerin boyutlarının yanı sıra göbek bağı gibi durumlara da uyum sağlayan bez çeşitlerini oluşturmaktadır. Bu anlamda bebeklerin ihtiyacı doğrultusunda bedenlerin de farklı yapılarda olduğunu söylemek oldukça mümkündür. Bebek bezi yeni doğan bebekler için üretildiğinden boyutları belirli sınırlardadır. Aynı zamanda henüz kordon bağı olması göz önünde bulundurularak ergonomik yapı bu durum merkeze alınarak tasarlanmıştır. Amaç bebeğin rahat etmesi ve tenine boyutuna uygun bir bebek bezinin ortaya koyulmasıdır. Bu anlamda da yeni doğan bebekler için bir numara bez boyutunun tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bebekler gelişimine hızlı bir biçimde devam eder. Sadece boy ve kilo değil göbek bağının gitmesi gibi değişimler de bu süreç içerisinde söz konusu olmaktadır. Bu gelişim sürecine de bağlı olarak bebek bezlerinin boyutları da değişmeye başlar. Bu anlamda bebeğinizin büyüme oranına ve miktarına göre bebek bezleri prematüre bebek bezi olan sıfırdan başlayarak yeni doğan bir olmak üzere markalar arası farklara bağlı olarak yedi ve sekiz numaralı bez bedenine kadar ilerlemektedir. Bu durumda bebeğinize uygun olan bez numarasını doğru tespit etmeniz gerekmektedir. Aksi durumlarda farklı sorunlarla karşılaşılması olasıdır. Nitekim bebek bezlerinin bedenlerine bakmak kolaydır. Bu anlamda ebeveynlerin ilk önce bebek bezi seçerken hangi bedenlerin bebek için daha uygun olduğunu, bezin doğru sarmalaması ve bir soruna yol açmaması bakımdan önemlidir diyebiliriz. Sayfamızda bulunan anne ve bebek ürünleri sizleri bekliyor, bu kategorilere de göz atabilirsiniz.

Beden Seçiminin Önemi Nedir?

Bebeklerde bebek bezi seçiminde en önemli nokta şüphesiz bebek bezi bedeni seçimidir. Bebek bezleri farklı bedenlerde, bebeğin gelişimine uygun olarak tasarlanır. Elbette her bebek aynı oranda gelişim göstermemektedir. Bu noktada hızlı gelişim gösteren bir bebek düşünelim. Yakın zamanda hala 1 numara bebek bezi kullanıyor olabilir. Ancak hızlı bir gelişim sergilediği durumlarda bebek bezinin küçük gelmesi ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada küçük bir bebek bezi farklı sorunlara yol açabilir. Bu sorunlardan başlıca olanı, bel bölgesinde meydana gelebilecek sürtünmeye ve sıkmaya bağlı olarak kaşınma, pişik ve bebek için ciddi olarak huzursuzluk sebebi meydana gelebilir. Bunun yanı sıra büyük olmasında fayda var şeklinde de düşünülmemelidir. Bebeğe uygun olmayan boyutlarda, büyük gelen bebek bezleri, örneğin bebek için uygun olan bebek bezi 3 numara ancak daha büyük bir beden kullanılıyor, ciddi anlamda sıvı emiliminin azalması ve bezin hareketliliğine bağlı sorunlar ortaya koyabilmektedir. Bebeği tam anlamıyla sıkıştırmadan sarmalayan bezin dışında kullanılan büyük bedenler sızıntıya sebep olabilmektedir. Beli tam kavramamasına bağlı olarak bez ıslandığı anda yer değiştirebilir. Bu sebeple sadece dışarıya sızıntı vermek değil ergonomik bir kullanımdan uzak olmak gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda bebeğinizin hareketi ciddi anlamda sınırlanmış olmasının yanı sıra bebek için huzursuz ve sorunlu bir ortamın oluşması da kaçınılmaz olacaktır. Nitekim çocuk ve bebek gelişimi için tuvalet süreçleri ilerleyen yaşlar için oldukça önemlidir. Bebeğinizin bu süreç içerisinde yaşayacağı huzursuzluk ortamı ilerleyen yaşlarında tuvalet korkusu ya da sık kabızlık problemi olarak karşınıza çıkabilmektedir. Bu anlamda bebek bezinin gelişim açısından doğru seçilmesi oldukça önemli bir noktadır. Aksi takdirde ebeveynler ve bebekler için sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada bebek bezinde beden seçimi yapılırken dikkat etmek oldukça önemlidir. Yalnızca bebek bezi seçimi değil daha huzurlu bir ortamı bebeğinize sağlamak için bebek bezi ile ilişkili olan farklı hususlar da bulunmaktadır. Bu durum beslenmesinden başlayarak bebek için huzurlu bir ortamın oluşturulmasına ve hatta bezin değiştirilme sürecine kadar uzanmaktadır. 

Bebek Bezi Kullanım Esasları 

Bebek bezlerinin genelini külot ve yan bantlı olarak ayırmak mümkündür. Ancak genel esaslar kullanım açısından benzerlik göstermektedir. Yeni doğan bebeklerde çiş miktarı az olsa da sık beslemeye bağlı olarak sayıca fazladır. Bu anlamda emicilikten daha ön planda olan durum bezin değiştirilme sıklığıdır. Yeni doğan bebeklerde sık sık tuvalet ihtiyacının giderilmesine bağlı olarak çok fazla bez değişimi yapılmaktadır. Ancak bebekler hızlı bir gelişim gösterebilmektedir. Bu noktada ilerleyen zamanlar içerisinde özellikle 3 numara bedene geçildiğinde çiş miktarı biraz daha artmış olduğu için uygun bir bezin kullanılması gerekmektedir. Bu anlamda özellikle sızdırma sorununun önüne geçmek için bezin bebeğin belini kavramaya yarayan yan bantlarının, bebeğin beline doğru oturması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu bezlere geçiş yapıldığında bebeklerin yürüme ataklarının bulunduğu yaş aralığı gelmiş ya da yaklaşmış olabilir. Özellikle yürüme hareketinin daha kolay oturtulabilmesi ve yürümek için bebeğe daha uygun bir ortamın oluşturulması için nispeten daha ince bezlerin kullanılması, bebeğin hareket kısıtını azaltacaktır. Bu anlamda 4 numaralı bebek bezi kullanımda bebeğin yürüme hareketi için uygun bezin seçilmesi önem taşımaktadır. Bu süreç uzun sürebilir ya da bebeğiniz boyutsal olarak daha hızlı bir gelişim gösterebilir. Bu noktada tercih edilebilecek bebek bezi 5 numara olabilir. Nitekim ebeveynlerin gelişimini iyi takip etmesi gerekmektedir. Bebekler için önemli olan atak dönemlerinde ve beklenen ve istenmedik davranış evrelerinde bebekler için uygun ortamın oluşturulması bu gözleme bağlıdır denilebilir.  Rahat bir hareket alanı sağlamak bebeğinizin psiko-motor becerilerin gelişimine önemli bir etkisi bulunmaktadır. Bu noktada bebek bezinin önemi de yadsınamaz bir gerçektir. Doğru süreler ile birlikte bezin değiştirilmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde bebeğiniz büyüdükçe idrar miktarı ciddi anlamda artacaktır. Sık bir idrar yapma durumu olmasa da idrar miktarının artması hızlı ve emiş gücü yüksek bez bedenlerine geçişin gerçekleşmesi gerektiğine işaret eder. Bu anlamda bez sık değiştirilmese de idrar yapılmasının ardından değiştirilmelidir. Bu süreç içerisinde sıvının emilememesi ve sızıntı oluşturması gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına beden olarak bez değiştirilebilir. Bebeğinizin hijyeni için ıslak mendil kategorimize de göz atabilirsiniz.

Doğru Bebek Bezi Nasıl Olmalı?

Bebek bezleri sadece beden olarak değil farklı dinamiklere bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Bir bebek bezinden beklenen belirli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler hem genel olup hem de beden boyutuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin 6 numara bebek bezi bebek hakkında belli başlı bilgiler vermektedir. Bebeğin nispeten büyük olduğu ve sık olmasa da yoğun bir idrar boşaltımının yaşandığına işaret eder. Beden değişkenliklerinin yanı sıra genel anlamda bir bebek bezinden beklenen özellikler, emicilik, ergonomiklik, fiyat- performans, incelik ya da esneklik, dokusal olarak bebek için uygunluk gibi özelliklerdir. Bunun yanı sıra 7 numara bebek bezi gibi büyük bebekler için üretilen bezlerde beden özellikleri de ön plana çıkmaktadır. Bebeğin hareket kabiliyetini kısıtlamayan ince ancak hızlı emiş gücüne sahip bir bez olması beklenebilmektedir. Özellikle bu yaşlar için sızdırmazlık özelliğini desteklemek adına hızlı emiş gücü oldukça önemlidir. Harekete bağlı olarak bezin sabit kalması ve bebeği tam anlamıyla sarması da sızdırmasına önlem olacak özelliklerdendir. Bu anlamda yeni doğan bebekler için de ergonomik olması ve sık değiştirilmesine bağlı olarak uygun bir fiyatının olması beklenebilmektedir. Bebek yürümeye başladığında ya da yavaş yavaş adımlar attığında kullanılan bezin ise ergonomik yapısı ve inceliği ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda bebek bezi seçimi kritik bir seçim olmasının yanı sıra farklı dinamiklere ev sahipliği yapar ve doğru tercih edildiğinde huzurlu bir bebek davranışın görülmesi de oldukça olasıdır. Çamaşır suyu ürünleri ve yumuşatıcı fiyatları gibi kategorilere de göz atabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.