Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
5.0
%18 İndirim
108,99 TL
89,90 TL
Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Toz İçecekler

İnsan günlük yaşamının en önemli parçalarından bir tanesi sıvı tüketimidir. Hayatımızın büyük bir parçası olan sıvı tüketimi bir ihtiyaç olarak karşımıza çıktığı gibi aynı zamanda tazelenmek, rahatlamak ve keyif almak amaçlı kullanım gibi birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Her yaştan ve her kesimden bireylerin bu ihtiyacını gidermek amacıyla yıllar içerisinde gittikçe büyüyen ve geliştirilen bir sektör oluşmuştur. Günümüzde söz konusu içecek tüketimi olduğunda binlerce markanın on binlerce farklı ürününden oluşan pek seçenek tüketicilere sunulmaktadır. Ülkemizde ve dünyada sayısız tüketici sayısı olan içecekler söz konusu olduğunda akla ilk gelenlerden bir tanesi toz içecekler ve çeşitleridir. Günümüzde hemen hemen her içeceğin toz içecek alternatifi bulunmaktadır. Kahve, meyve suyu, oralet, limonata, şerbet, sporcu içecekler gibi pek çok farklı kategorideki içeceğin toz alternatifi bulunduğu gibi sıcak ve soğuk toz içecek alternatifleri de bulunmaktadır.

Toz içecek genellikle sıcak ya da soğuk su ile karıştırılan ürünler olarak tarif edilse de aynı zamanda sıcak veya soğuk süt ile karıştırılarak hazırlanan toz içecek versiyonları da mevcuttur. Pek çok farklı markanın toz içecek çeşitleri mevcuttur. Altunsa toz içecek ülkemizde en çok tercih edilen toz içecek markalarından bir tanesidir ve tüketicilere portakal, ananas, elma ve kokteyl gibi bir ok farklı seçenek sunmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok marka ve türde toz içecek bulmak da mümkündür. İster sıcak ister soğuk tüketimi yapılabilen toz içecek türleri her bireyin damak tadına uygun alternatifler bulundurmaktadır. Pratikliği ve çeşitliliği sayesinde yaşamın her köşesinde kendine yer bulan toz içecek alternatiflerini ister sıcak ister soğuk su ile karıştırarak anında çözünmesini sağlayabilir ve hızlıca hazırlayıp tüketebilirsiniz.

Toz İçecek Nedir, Nasıl Yapılır?

Toz içecek türleri geçmişten günümüze her bireyin hayatında önemli bir yer kaplamaktadır. Özellikle suyla temas etmeleri ile birlikte hızlıca çözünmelerinden kaynaklanan pratiklikleri nedeniyle sıkça tercih edilmektedirler. İlk kez 1900’lü yılların başlarında bulunmuş olan toz içecek türleri sayısı günümüze kadar gittikçe artmış ve farklı yaş grupları, farklı kesimler için birçok alternatife sahip hale gelmişlerdir. Bu tür içecekler genellikle istenilen tat ve aromanın önce formülize edilip, daha sonra çeşitli kurutma teknikleri kullanarak bu formülün granül veya toz hale getirilmesi ile oluşmaktadır. Bu içecekler su ile temas ettiklerinde, ilk kez formülize edildiklerinde sahip oldukları tadı içeceğe verecek şekilde tasarlanmışlardır. Bunun yanı sıra iyi kurutulmuş toz içecekler standart herhangi başka bir içeceğe göre çok daha fazla raf ömrüne sahiptir. Böylece yüksek miktarlarda adet alınması mümkün olmakta ve stok yapılabilmektedir. 

Toz içecekler nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap içeceğin türüne göre sıcak ya da soğuk su ile hazırlanabileceği yönündedir. Bununla birlikte yine içecek türüne göre bazı toz içecekleri su ekleme işleminden sonra karıştırmak gerekirken, bazıları ise su ile temas ettiklerinde kendi kendilerine çözünmektedirler. Bireylerin tükettikleri içecek çeşitleri ve miktarları damak tadı, alışkanlıklar, gelenekler ve sosyal yaşam koşulları ile ilişkilidir. Söz konusu tüm bu farklı koşullara uygun binlerce alternatifi olan toz içecek türleri olduğunda tüketicilerin aklına toz içecekler zararlı mı sorusu gelebilmektedir. Günlük yaşam telaşı içerisinde hızlı içecek alternatifi sunan toz içecek hakkındaki bu sorunun yanıtına verilebilecek cevap, formülü vitamin ve minarellerle zenginleştirilebilen toz içecek türlerinin kişilere günlük hayatta ihtiyaçları olan takviye enerji, vitamin ve mineralleri sağlayabildiğidir. Vitamin ve mineral açısından zenginleştirilmiş bu içeceklerin formülleri paketlerinde açıkça verilmekte ve kullanma talimatları yazılı halde bulunmaktadır.

Toz İçecek Çeşitleri

Ülkemizde ve dünyada geniş bir skalaya yayılmış büyük bir sektör olan toz içecek sektörü, her gün yeni gelişmeler elde edilerek yeni seçeneklere sahip olmaktadır. Binlerce farklı alternatife sahip olan bu toz içecek çeşitleri temel olarak sıcak içecekler ve soğuk içecekler olarak iki kategoriye ayrılabilir. Sıcak toz içecekler kahve, oralet, kakao, sıcak çikolata, salep ve çay gibi pek çok çeşidi içinde barındırmaktadır. Bu kategorideki toz içecek alternatifleri genellikle sıcak su ile temas etmeleri ile birlikte hemen çözünmeye başlar ve saniyeler içerisinde tüketime hazır hale gelir. Pek çok farklı duruma uygun kullanıma sahip bu ürünler her yaştan ve her kesimden tüketicinin kolayca hazırlayabileceği ürünlerdir. Ev, ofis, yolculuk, misafir ağırlama gibi farklı durumlarda ya da bütçeye uygun tüketim durumlarında yaygın olarak tercih edilmektedirler. Her damak tadına uygun çeşitleri olduğu gibi, toz içecek türlerinin besin değerine dikkat eden kullanıcılar için uygun ürünleri de mevcuttur. Çeşidine göre farklı kalori değerlerinde ürünler bulunup bu değerler ambalaj üzerinde belirtilmektedir. Tüm bunların yanı sıra sıcak yaz aylarında serinlemeye yardımcı olacak soğuk toz içecekler de mevcuttur.

Soğuk su içerisine atıldığında çözünmeye başlayan bu içecekler sıcak versiyonlarından farklı olarak ekstra karıştırma işlemi gerektirebilmekle birlikte farklı herhangi bir durum ambalaj üzerindeki kullanma talimatları kısmına eklenmektedir. Karıştırma işlemi ile hemen hazır hale gelen bu ürünler pek çok farklı aroma seçeneklerine sahiptir. Tüm bunların yanı sıra toz içecek türleri farklı amaçlarla da kullanılabilmektedir. Yaz ya da kış aylarına uygun pek çok farklı tatlı ve kokteyl tariflerinde kullanılabilen toz içecek türleri, kullanıldığı tarifleri de daha pratik hale getirmektedir. Bireylerin enerji, vitamin ya da kafein ihtiyacını hızlıca karşılayabilecekleri toz içecek türleri bu yönleri ile günlük yaşamımızda esnek bir kullanıma sahip bir üründür. 

Toz İçecek Fiyatları

Söz konusu günlük yaşamımızın her alanında vazgeçilmez bir yeri olan toz içecek olduğunda pek çok markanın yüzlerce ürününü kolayca temin edebilirsiniz. Toz içecek çeşitleri pek çok farklı aroma ve özellikte satışa sunulmaktadır. Mango toz içecek, en çok tercih edilen çeşitlerinden biridir. Yoğun tüketiminden kaynaklı olarak farklı miktarlarda satışı bulunmaktadır. Toz içecek çeşitlerini isterseniz tekli ambalajlarda ve porsiyonlarda, isterseniz tekli porsiyon ve çoklu ambalajlarda, isterseniz de tekli ambalaj ve çoklu porsiyonlarda temin edebilirsiniz. İhtiyacınıza göre temin edebileceğiniz bu ürünlerin fiyat aralıklarında belirleyici faktörler ürün çeşidi, ürün hammaddesi, ürün özelliği, markası ve miktarı şeklindedir. Hemen hemen her bütçeye uygun alternatifleri bulmak oldukça kolaydır. Ürünü lokal marketlerden temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden de kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Online olarak yapacağınız alışverişlerde ürünleri fiyatlardaki belirleyici faktörlere göre kıyaslayabilirsiniz. Bununla birlikte ürün içeriğini görmeniz ve indirimlerden yararlanmanız da mümkün olacaktır. Örneğin tekli kullanımlar için tekli paketlerde temin edebileceğiniz gibi, çoklu paketlerde ya da miktarlarda tek seferde alışveriş yaparak ürün birim fiyatında düşüş sağlayabilirsiniz. Böylece aynı ürünü çok daha ucuza elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra istediğiniz özellikteki ürünü ve fiyatı aratarak bulmanız da mümkün olacaktır. Böylece yüzlerce toz içecek çeşidi arasından seçim yapmak yerine toz soğuk içecekler ya da toz sıcak içecekler gibi arama kriterleri belirleyerek sadece görmek istediğiniz ürünlerin arasından seçim yapma imkanı sağlanmaktadır. Her bireye ve her bütçeye hitap eden birbirinden farklı birçok farklı toz içecek seçenekleri ile her duruma ve damak tadına uygun içecekleri tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.