Menü
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Ürünleri Sırala
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
  • Varsayılan Sıralama
Toplam 11 ürün bulunmaktadır.

Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde en yaygın tüketilen içeceklerden bir tanesi kahvedir. Pek çok farklı bölgede üretilen ve binlerce çeşidi olan kahve söz konusu olduğunda farklı demleme ve kullanma çeşitleri bulunmaktadır. French press, mocha pot, chemex gibi demleme çeşitlerinin yanı sıra daha pratik kullanıma uygun olarak üretilmiş granül kahve kullanımı da oldukça yaygındır. Özel bir demleme çeşidi gerektirmeyen ve suda çözülebilir özellikteki bu kahve çeşidinin kullanımı bir hayli kolay olmakla birlikte ülkemizde en çok tercih edilen kahve çeşidi olma özelliğini de taşımaktadır. Farklı markaların farklı fiyat aralığında granül kahvelerini bulmak mümkündür. Hazırlaması oldukça kolay olan bu kahve çeşidi için yalnızca sıcak su bulundurmak yeterlidir. Sıcak su ile karıştığında anında çözülme özelliği gösteren bu kahveler pratik olması açısından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Pek çok farklı markanın granül kahvesi mevcuttur. Mahmood coffee ülkemizde en çok tercih edilen markalardandır. Bunun yanı sıra onlarca farklı marka ve türde çözülebilir kahve bulmak mümkündür. Pek çok farklı aroma ve özellikte çözülebilir kahve mevcuttur. Çikolatalı, vanilyalı, karamelli, şekerli ya da şekersiz, sade ya da sütlü granül kahveler bulunmaktadır. Tekli satın alabileceğiniz gibi çoklu paketlerle satın almanız da mümkündür. Hemen hemen her kahve çeşidinin granül versiyonu bulunmaktadır. Mahmood granül kahve cappuccino, 2’si bir arada, 3’ü bir arada, klasik, gold, sütlü köpüklü ve çikolata parçacıklı gibi pek çok farklı çeşitte çözülebilir kahve çeşidini sizlere sunmaktadır. Yalnızca sıcak su ile saniyeler içerisinde hazır hale gelen bu kahveler hem ülkemizde hem de dünyada oldukça yaygın tüketilen kahveler arasında yer almaktadır. Onlarca çeşit ve özellikte çözülebilir kahve alternatifi bulmak mümkündür.

Granül Kahve Nedir? Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her yerde ve her zaman sık sık tercih edilen ve kullanımı oldukça yaygın olan granül kahvenin icadı 1901 yılına dayanmaktadır. İlk kez Amerika’da üretilen bu kahve 1. Dünya Savaşı sonrasında tüm dünyaya yayılmıştır. Kahve çekirdeklerinin iki farklı şekilde kurutulması ile elde edilen granül kahveler ya da diğer adıyla çözülebilir kahve, kahvenin suyunu yitirmesiyle meydana gelmektedir. İlk üretiminden günümüze kadar gelişimini sürdürmüş ve hala geliştirilmeye devam eden granül kahvelerin pek çok çeşidi üretilmektedir. Her damak zevkine uygun kahve çeşidinin çözülebilir versiyonunu bulmak mümkündür. Söz konusu granül kahve türleri olduğunda pek çok farklı alternatif bulunabilmektedir. Demleme yöntemiyle hazırlanan kahvelerin hemen hemen hepsi için çözülebilir alternatifler üretilmektedir. Sütlü, çikolatalı, köpüklü ve sade gibi çeşitlerinin yaygın olarak tüketildiği bu kahveler her kesimden kitleye hitap eder niteliktedir.

Hazırlaması oldukça kolay olan bu kahve türleri için ihtiyacınız olan tek malzeme sıcak su olacaktır. Sıcak su içerisine atıldığında anında çözülen bu kahve türü saniyeler içerisinde hazır hale gelmektedir. Kısa sürede hazırlanabiliyor olması sebebiyle, evde, okulda, iş yerlerinde ve herhangi bir organizasyonda sık sık tercih edilmektedir. Granül kahve besin değerleri düşünüldüğünde 100 gram granül kahvede ortalama 339 kalori mevcuttur. Bunun haricinde yaklaşık olarak 14 gram protein ve 63 gram karbonhidrat bulunmaktadır. Porsiyon olarak düşünüldüğünde ise granül kahve besin değeri yaklaşık 2 gramlık bir porsiyon için 34 kalori, 6 gram karbonhidrat ve yaklaşık 1,5 gram protein içermektedir.  Kilosuna dikkat etmek isteyen kişilerin de rahatlıkla tercih edebildiği bu kahve türünün bir yemek kaşığına tekabül eden miktarı 10 gramdır. 1 porsiyon için ise 2 gram kahve yeterli olmaktadır. Fincan ya da kupa boyutuna göre değişkenlik gösterebilecek bu miktar, uygun şekilde belirlendiğinde üzerine sıcak su eklenerek kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Bu da “granül kahve nedir nasıl yapılır?” sorusunun yanıtı olarak kabul edilebilir.

Granül Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Tüm dünyada tüketimi son derece yaygın olan kahve söz konusu olduğunda hemen hemen her türde kahvenin çözülebilir alternatifini bulmak mümkündür. Uzun ve uğraştırıcı demleme çeşitlerini uygulamak yerine basit ve pratik granül kahve ürünleri sık sık tercih edilmektedir. Her yaştan her kesimin kolaylıkla hazırlayabileceği granül kahveler oldukça basit bir şekilde kullanılabilmektedir. Çözülebilir kahve aynı zamanda bireylerin kafein ihtiyacını kolay ve hızlı bir şekilde karşılamaları için de etkili bir kahve alternatifidir. Pek çok alternatifi bulunan granül kahve çeşitleri farklı aroma ve tatlar içermektedir. En yaygın kullanılan granül kahveler klasik, 2’si bir arada, 3’ü bir arada ve sütlü köpüklü kahvelerdir. Hemen hemen her durumda ve organizasyonda kahve tüketimi oldukça yaygındır. Özellikle zaman problemi olduğunda ya da demleme kahve yöntemlerine erişim olmadığında pratikliği sayesinde granül kahveler tercih edilmektedir.

Kullanımı oldukça basit olan granül kahveler için ihtiyacınız olan tek şey sıcak sudur. Sıcak suya atıldığı takdirde saniyeler içerisinde çözünen bu kahveleri hazırlamak son derece pratiktir. Söz konusu çözülebilir kahve olduğunda besin değerine dikkat eden tüketiciler için granül kahve kaç kalori sorusuna verilecek yanıt bir fincan çözülebilir kahve için ortalama 34 kaloridir. Kahve türüne ve markasına göre kalori miktarı küçük oranda değişkenlikler gösterebilir. Bu kalori oranı sade kahve için verilmektedir. Bu miktar kahve türü değiştiğinde de farklılık gösterebilir. Örneğin sütlü, çikolatalı, şekerli, karamelli ya da vanilyalı çözülebilir kahveler için kahve içeriği değiştiğinde granül kahve kalori miktarı da bununla doğru orantılı olarak değişecektir.

Granül Kahve Fiyatları

Tüm dünyada yaygın bir şekilde tüketilen kahveler söz konusu olduğunda binlerce çeşitte ürün ve marka yelpazesi bulunmaktadır. Her yaştan ve her kesimden tüketicinin tercih ettiği kahve çeşitleri mevcuttur. Kahve çeşitleri söz konusu olduğunda tüketicilerin tercihlerini belirleyen en önemli faktörler arasında kahvenin hazırlanma şekli yer almaktadır. Demleme kahvelerin yanı sıra pratik bir şekilde hazırlanan kahve türleri tercih edildiğinde ise çözülebilir kahveler öne çıkmaktadır. Kahve türü, özelliği, markası ve içeriği granül kahve fiyatları söz konusu olduğunda belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. Hızlı ve pratik bir şekilde kullanılabildiği için ve herhangi bir demleme yöntemi gerektirmediği için ev, iş, okul ve buna benzer çeşitli durumlarda kullanımı oldukça yaygın olan granül kahveler pek çok farklı özelliktedir. Granül kahve fiyat aralığı da bu özelliklere göre çeşitlilik göstermektedir.

Çevrenizdeki marketlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz granül kahveler tekli ya da çoklu paketler halinde satılabilmektedir. Çoklu alım yaptığınız takdirde birim fiyatı düşeceği için daha ekonomik bir alışveriş yapmış olursunuz. Bununla birlikte tercih ettiğiniz marka ve kahve türüne göre satın alacağınız çözülebilir kahvenin fiyatı da değişkenlik gösterecektir. Hemen hemen her bütçeye uygun çözülebilir kahve alternatifi bulmak mümkündür. Çeşitli granül kahve markaları farklı özellikteki kahve çeşitleri için farklı fiyat aralıkları belirlemektedir. Onlarca marka arasından bütçenize en uygun olanı kişisel zevk ve tercihlerinize göre kolaylıkla bulabilirsiniz. Lokal marketlerden temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde de dilediğiniz marka, tür, aroma ve özellikteki çözülebilir kahveler bulabilirsiniz. Online alışverişlerinizde granül kahve satın al seçeneğiyle damak zevkinize en uygun çözülebilir kahveyi kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kahve keyfinizi pratik bir şekilde sürdürebilmek için damak zevkinize en uygun granül kahveleri tercih edebilirsiniz.