Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Add To Cart
Filtreleme
Kategoriler
Marka
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
En Eski
En Yeni
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Rastgele
Puana Göre

Çamaşır Yumuşatıcısı

Çamaşır yumuşatıcısı neredeyse her evde kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Çamaşırları yumuşacık forma sokan ve mis gibi kokmasını sağlayan bu yumuşatıcılar ile çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Yumuşatıcılar genellikle hoş koku vermelerinden dolayı kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda çamaşırların liflerine temas ederek hem yumuşaklık kazanmasına hem de sağlamlık kazanmasına yardımcı olurlar. Yumuşatıcı sayesinde hem giysileriniz hem kullandığınız havlu ve çarşaf gibi ürünler mis gibi kokar hem de yumuşacık olurlar. Yumuşatıcının istenmeyen etkileri de söz konusu olabildiği için doğru kullanım ise oldukça önemlidir. Bazı çamaşırlarda yumuşatıcı kullanılması önerilmezken bebekler gibi hassas cilde sahip kişilerinde doğru yumuşatıcıyı seçmesi oldukça önemlidir. Yıkayacağınız kıyafetlerinizin etiketlerinde bulunan yıkama talimatlarına dikkat etmenizde fayda vardır. Çamaşır yumuşatıcıları arasında pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında farklı kokusu olan yumuşatıcıların yanında konsantre olanları da bulmak mümkündür. Konsantre olanlar miktar olarak az gibi görünse de uzun vadede daha çok kullanım imkanı tanımaktadırlar. Ayrıca bebeklere yönelik sadece bebeklere özel üretilmiş yumuşatıcı seçenekleri de bulunmaktadır. Yumuşatıcı çeşitleri içerisinde özellikle kokusuna göre ayrılan pek çok seçenek de bulunur. Çiçek kokuları yoğunluklu olarak bu yumuşatıcılarda kullanılmaktadır. Sevdiğiniz kokuyu seçerek sipariş verebilirsiniz. Sizler de çamaşırlarınızın mis gibi çiçek kokmasını istiyorsanız mutlaka çamaşır yumuşatıcı kullanmalısınız. Çamaşır yumuşatıcısı gün içerisinde ki enerjinizi ve hatta uyku kalitenizi bile etkileyen bir üründür. Uyumak için yatağınıza girdiğinizde ferahlatan bir kokunun çarşaflarınızdan ve yastıklarınızdan gelmesi huzurlu bir şekilde uyumanıza fayda sağlarken aynı zamanda kıyafetlerde bu koku sayesinde ferah ve temiz hissedebilirsiniz bu sayede hem rahat bir uyku çeker hem de gün içerisinde verdiği ferahlıktan dolayı daha enerjik olabilirsiniz.  Dolabınızda yeni yıkanmış çamaşırlarınız hoş bir koku yayar ve bu koku sayesinde dolabınızın içi de her daim temiz ve güzel kokar. Listelenen ürünler arasından sizin için en uygun olan yumuşatıcıyı Sonsepet ile hızlıca bulabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcısı Ne İşe Yarar?

Yumuşatıcı adından da anlaşılacağı üzere yıkanan çamaşırları yumuşatmaya yarayan bir tür deterjandır.  Deterjanlar ile birlikte kullanılır. Yıkanan çamaşırların liflerine ulaşırlar ve liflerin birbiri ile sürtünmesini azaltırlar bu sayede çamaşırların ömrünü uzatır. Çamaşır liflerini sarararak lekelerin derinlere inmesinin önüne geçerler.  Bu sayede çamaşırlarda kalıcı çıkmayan lekelerin oluşmasının önüne geçerler. Aynı zamanda hoş koku yaydıkları için daha temiz ve ferah bir kullanım imkanı tanırlar. Yumuşatıcı kullanılarak yıkanan çamaşır daha yumuşak olurken aynı zamanda daha uzun ömürlü olur. Çamaşırların renginin korunmasına destek olur ve hasarları önlemeye yardımcı olurlar. Bazı yumuşatıcıların formülü içerisinde renk koruyucu özelliği bulunma veya parlak renk özelliği gibi seçenekler sunulur. Bu türde yumuşatıcılardan tercih ettiğinizde çamaşırların renklerini de koruma şansınız olacaktır. Yumuşatıcılar için çamaşır makinelerinde ayrı bir bölüm bulunur. Aldığınız yumuşatıcının ölçüsüne uygun olarak bu bölmeye yumuşatıcıyı koyarak kolayca kullanım sağlayabilirsiniz. Kullanılacak ölçü ise yumuşatıcıların üzerinde yer almaktadır. Konsantre yumuşatıcılarda daha az bir kullanım yaparken konsantre olmayan ürünlerde daha çok kullanım yaparsınız.  Belirli aralıklarla bu yumuşatıcı bölmesini yıkayarak daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Belirli süreler geçtikten sonra yumuşatıcının kalıntıları bu bölmede birikebilir ve hoş olmayan kokulara sebebiyet verebilir. Yıkadığınız takdirde yumuşatıcınızın kokusu ilk gün ki gibi olur. Yumuşatıcı kullanmak bazı kumaşlarda ekstra dayanıklılık sağlar bu sayede çamaşırlarınız daha uzun ömürlü olur. Özellikle kıyafetler gün içerisinde sürekli cildiniz ile temas halinde bulunduğu için doğru bir yumuşatıcı ile yıkandığında sizi rahatlatır. Yumuşak çamaşırlar temas ettiği bölgede tahriş olma olasılığını azaltır. Özellikle cilt hassasiyeti olan kişiler yumuşak kıyafetler giyme ihtiyacı duyarlar. Yumuşatıcı ile yıkanmış kıyafetler normale göre daha yumuşak olacağı için bu kişiler yumuşatıcı kullanarak kıyafetlerini yıkayabilirler. Herhangi bir hassasiyeti bulunmayan kişilerde daha yumuşak giysiler ve hoş kokular için çamaşır yumuşatıcısı kullanmaktadırlar. Sağladığı tüm bu imkanlar düşüldüğünde yumuşatıcı kullanarak çamaşırları yıkamak pek çok farklı yönden kullanıcılara avantaj sağlamaktadır.

Çamaşır Yumuşatıcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Çamaşır yıkama ürünleri içerisinde deterjanlardan sonra ilk akla gelen ürünler yumuşatıcılardır. Yumuşatıcıların sağladığı pek çok fayda bulunsa da yanlış kullanımı ve yanlış seçimler istenmeyen sonuçlara yol açabilir bu nedenle doğru seçim yapmak ve doğru kullanım sağlamak da oldukça önemlidir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken durum alerjen madde içeriğidir. Özellikle hassas ciltlerde veya deri problemleri olan kişilerde doğru yumuşatıcıyı kullanmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Yumuşatıcı içerisinde bulunan maddeye karşı bir alerjiniz varsa yattığınız çarşaftan tutunda giydiğiniz kıyafete kadar kullandığınız her ürün cildinize temas etmektedir. Bu temas nedeniyle kaşıntı, kızarıklık veya kabarma gibi durumlar alerjilerde söz konusu olabilmektedir. Tüm bunlar göz önüne alındığında yumuşatıcıyı seçmeden önce içerisinde bulunan maddelere, parfüm kaynaklarına iyi bakmak gerekmektedir. Ayrıca alerjen madde içeriğinden sonra eğer yumuşatıcınızı bebeğiniz için almayı düşünüyorsanız bebekler için uygun olan ürünler arasından tercih yapmanız gerekmektedir. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için her yumuşatıcı onların çamaşırlarını yıkamada uygun olmamaktadır. Yumuşatıcıların yanlış kullanımı ise bazı istenmeyen durumlara neden olabilmektedir. Yumuşatıcıyı gereğinden az kullandığınızda istediğiniz sonucu ve sağladığı imkanları size sağlamayacaktır. Yıkanan çamaşırlar iyi kokmaz ve yumuşatıcı sayesinde gerçekleşen yumuşaklık hissi oluşmaz. Etkili sonuç için doğru oranda kullanılması gerekmektedir. Bu doğru oran ise yumuşatıcıların üzerinde bulunmaktadır. Kullanma talimatına uygun ölçülerde yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde yumuşatıcının gereğinden fazla kullanılması ise doğru değildir. Fazla kullanılan yumuşatıcılar çamaşırlarınızın daha hızlı yıpranmasına yol açabilmektedir. Yumuşatıcılar kumaş liflerini saran maddeler olduğu için fazla kullanımlarda liflerin gevşemesine ve çamaşırın daha hızlı yıpranmasına yol açabilmektedir. Ayrıca fazla yumuşatıcı kullanımı gereksiz israf olacağı için maddi olarak da size zarar vermektedir. Çamaşır yumuşatıcıları içerisinde farklı markaların farklı pek çok çeşidi bulunur. Kullanımınıza en uygun olanı ve hoşunuza giden kokuya sahip olanı seçip satın alabilirsiniz. Çamaşırlarınızı yıkarken yumuşatıcılar kullanarak çamaşırlarınızın daha güzel ve sağlıklı olmasına destek olabilirsiniz. 

Çamaşır Yumuşatıcısı Kullanım Alanları

Yumuşatıcılar çamaşır yıkama sırasında kullanılan ürünlerden biridir aslında çamaşırları temizlemede yani yıkamada bir rolü yoktur. Makinelerin yumuşatıcı bölümüne uygun ölçüde konularak kullanılırlar. Fakat her ürün yumuşatıcı kullanımına uygun değildir. Bu nedenle yumuşatıcının aslında kullanım alanı çamaşırın kumaş türüne göre değişiklik göstermektedir. Yumuşatıcı çeşitleri içerisinden hangisini kullandığınızın bu noktada bir önemi bulunmaz sadece yıkanan çamaşırın kumaşı önemlidir. Örneğin ısıya dayanıklı olarak üretilen çamaşırlarda yumuşatıcı kullanımı önerilmez. Bunun nedeni ise kumaşın özelliği olan ısıya dayanıklılık özelliğini yumuşatıcı nedeniyle kaybetmesidir. Yumuşatıcılar kumaşlarda bulunan liflere nüfuz ederler bu nedenle o kumaşta bulunan ısı dayanıklılığı yumuşatıcı kullanıldığında özelliğini yitirmektedir. Aynı durum mikro fiber bezlerde de geçerlidir. Temizlikte sık sık kullanılan mikro fiber bezlerin yumuşatıcı yardımıyla yıkanması durumunda mikro fiber olma özelliğini yitirmektedir. Yumuşatıcıların tek kullanım alanı çamaşır yıkama değildir. Kullanıcılar yıkanan çamaşırların daha uzun sürelerde güzel kokması için ütü yaparken de bu ürünleri kullanırlar. Ütü suyuna az miktarda yumuşatıcı koyarak çamaşırlar ütülendiğinde çamaşırlar üzerinde yumuşatıcının kokusu daha uzun süre kalır. Üstelik kumaş liflerine temas etmiş yumuşatıcıyı ısı ile oraya sabitlerler bu durum ise çamaşırların uzun süre dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Yumuşatıcının bu tarz kullanımı oldukça yaygındır. Yumuşatıcının bir farklı kullanım alanı ise yerleri temizlerken kullanılan temizlik suyuna koyulması ile olur. Paspas suyuna biraz yumuşatıcı koyarak yerlerin temiz kokması sağlanarak da yumuşatıcılar kullanılmaktadır. Bu kullanımda halk arasında oldukça yaygındır. Genellikle yumuşatıcıların kokuları fresh olduğu için yüzey temizleme sıvıları ile birlikte yumuşatıcı da kullanılır bu sayede yerlerin daha uzun süre bu hoş kokularda kokması sağlanır. Ayrıca parke gibi yüzeyler yumuşatıcı ile silindiğinde parlaklıklarını uzun süre korurlar. Böylelikle hem uzun süre güzel kokan hem de uzun süre parlak görünen parkelere sahip olabilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcısı Fiyatları Nelerdir?

Çamaşır yumuşatıcı fiyatları aldığınız yumuşatıcının markasına ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun yumuşatıcı alternatifini kolayca bulmak mümkündür. Pek çok farklı faktör bu fiyat değişkenliğini yaratabilmektedir. Fiyatları etkileyen unsurlar arasında markaların bilinirliliği ve belirledikleri marka fiyat politikaları yer almaktadır. Ünlü ve bilinen markaların ürünleri fiyat olarak daha fazlayken daha az bilinen markaların ürünleri daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Yumuşatıcının içeriği de fiyatı etkileyen bir diğer unsur arasında yer almaktadır. Yumuşatıcının içeriğinde ki maddeler yumuşatma seviyesi ve koku dayanıklılığı gibi faktörler arttıkça yumuşatıcıların fiyatları da artmaktadır.  Genellikle katkı madde içeriği az doğal ürünlerin fiyatları daha fazladır. Ayrıca özel olarak belirli bir kitleye üretilmiş olan yumuşatıcıların fiyatları da diğerlerine oranla fazla olabilmektedir. Ayını zamanda alınan yumuşatıcının miktarı da fiyatı etkileyen bir diğer unsurdur. Yumuşatıcının yıkama sayısı arttıkça fiyatta artmaktadır. Ayrıca konsantre yumuşatıcılar daha pahalı gibi görünse de daha fazla yıkama imkanı sağladığı için daha uygun fiyatlara gelebilmektedir. Yıkama başına düşen ücreti hesaplayarak en uygun fiyatlısını görme şansı yakalayabilirsiniz. Aslında yıkama başına ne kadar ödeme yapıldığına göre fiyatların uygunluğunu kontrol etmek mümkündür. Konsantre yumuşatıcılar hem daha az yer kapladığı hem de taşıması kolay olduğu içinde ayrıca normal yumuşatıcılara göre avantajlıdır. Çamaşır deterjanı fiyatları ile kıyaslandığında yumuşatıcıların fiyatları nispeten daha uygun olarak görülmektedir. Bazı özel yumuşatıcı fiyatları da yüksek tutarlı olabilmektedir. Bebekler için özel olarak üretilmiş veya hassas ciltler için özel formasyonlarla üretilmiş yumuşatıcıların fiyatları normal yumuşatıcılara göre daha fazla olabilmektedir. Ayrıca çamaşır yumuşatıcı indirim veya kampanyalarını takip ederek olduğundan uygun fiyatlı olarak yumuşatıcılarınızı satın alabilirsiniz. Listelenen pek çok marka ve çeşit yumuşatıcı arasından size en uygun olanını satın alabilirsiniz. Sonsepet ile hızlı bir şekilde aradığınız yumuşatıcıyı hemen satın alabilirsiniz.