150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!
Menü
Sepetim
Bebeklerde Bez Alerjisi
15.06.2022

Bebeklerde Bez Alerjisi

Gelişim sürecini tamamlamayan bebeklerde alerjik reaksiyonlar oldukça sık rastlanmaktadır. Deri yoluyla vücuda girmeye çalışan zararlı maddelere karşı bebeklerin bünyesi alerjik reaksiyon göstererek tepki verebilir. Bebeklerde gözlenen bir diğer alerjik durumlar ise bezlerden meydana gelmektedir. Bebek bezinin yapısı bebeklerin hassas cildine uyumlu olmayabilir. Yeterince nefes alamayan cilt beze karşı tepki verebilir. Bu durumda mutlaka bebeğin cildine uygun olan bez tercih edilmelidir.

Bebek Bezi Pişiği Nedir?

Bebeklerin bez bağlanan bölgesinde kızarıklık oluşumu gözlenmesi bebek bezi pişiğinin en belirgin özelliğidir. Pişik oluşumunda kızarıklık, pürüzlü ve iltihaplı bir görünüm oluşabilir. Pişik görünümü bebeğin tüm bez bölgesine yayılabileceği gibi lokal olarak da meydana gelebilir. Bebeğin her bez değişiminde mutlaka cildi kontrol edilmelidir. Pişik oluşumu aşamalı olarak gerçekleşebilir. Erken fark edilmesi tedavinin daha hızlı sonuç vermesini sağlar.

Pişik oluşumunu ve alerjiyi engelleyebilmek adına sizler de organik Confy 1 numara bebek bezi tercihinde bulunabilirsiniz.

Tüm popo, genital bölge ve bel kıvrımlarına yayılan pişiklerde mutlaka tedavi uygulanması gerekir. Pişik oluşumunun birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bebek bezi pişiği bebeklerin tükettiği gıdalardan da kaynaklanabilir. Anne sütünden katı gıdaya geçen bebeklerde pişik oluşumu sık gözlenebilir. Bebeklerin vücudu farklı maddelere reaksiyon gösterebilir. Atopik dermatit bebektedavisinde önce mutlaka pişiğin nedeni tespit edilmelidir.

Bebek Bezi Pişiğinin Nedenleri

Bebeklerde atopik dermatitolarak adlandırılan pişik oluşumu farklı nedenlerle olabilmektedir. Bebeğin ek gıdaya geçişi, bebek bezi değişim süresi ve bebek bezinin sahip olduğu malzeme pişiğin başlıca nedenleri arasında yer almaktadır. Bebek bezinden kaynaklanan pişik oluşumunun ilk nedeni bez malzemesinin bebek cildine uyumlu olmamasıdır. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle organik içeriklere sahip olan bebek bezleri tercih edilmelidir. Bebek bezi tercih ederken içeriğinde alkol, paraben ya da parfüm gibi bebeğin cildine zararlı olan kimyasalların bulunmadığından emin olunmalıdır. Bez içeriğinde bulunan kimyasal maddeler bebek cildinde kurumaya neden olur. Nemini kaybeden ciltte ise pişik ve egzama gibi olumsuz durumlar gözlemlenebilir.

Bebeklerin ek gıdaya geçiş sürecinde pişik oluşumu sık görülen bir durumdur. Anne sütünün ardından farklı gıdalarla tanışan bebeklerin vücudu gıdalara karşı alerjik reaksiyon gösterebilir. Gıdanın dışkılanmasının ardından cilde temas etmesi pişik oluşumuna neden olmaktadır. Bu durumlarda mutlaka bebek için alerji testi uygulanmalıdır. Doktorun verdiği beslenme düzenine uyularak bebekte pişik oluşumunun önüne geçilebilir. Bebek bezinin bağlanma şekli pişik oluşumuna zemin hazırlayabilir. Sıkı bağlanan bebek bezleri bebeğin cildinin hava almasını önler. Havasız kalan cilt zamanla kurur ve pişik oluşmasına neden olur. Pişik oluşumu sık değiştirilmeyen bebek bezleri nedeniyle de görülebilir. Islanan bebek bezlerinin kısa süre içerisinde değiştirilmesi gerekir. 

Bebek Bezi Pişiği Nasıl Geçer?

Bebeklerde bez alerjisi dikkat edilecek birkaç noktayla ortadan kaldırılabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bebek bezi tercihidir. Bebek bezleri bebeğin hassas cildine uyumlu olmalıdır. Kullanıcılara sunulan çok sayıda bebek bezi bulunmaktadır. Bu bezler arasından tercih yaparken organik olması ve içeriğinde bebeğin cildine zararlı olan kimyasal maddelerin bulunmadığından emin olunmalıdır. Bebeğin yaşına uygun olan doğal içerikli bez tercih edilmelidir. Bebeğin cildi için önemli olan bir diğer nokta temizleme mendilleridir. Bebeğin her alt değiştirme işlemi sırasında kullanılan bu mendillerin de bebeğin cildine uyumlu olarak üretildiğinden emin olunmalıdır. Yenidoğan bebekler için mutlaka yenidoğan bebeklere özel bez ve temizleme mendili tercih edilmelidir.

Hangi bebek bezi pişik yapmaz konusu biraz kafa karıştırıcı olabilir. Organik bez kullanılmasına karşın halen bebeklerde pişik oluşumu gözlemlenebilir. Bu durumda diğer önemli noktalara dikkat edilmelidir. Bebeklerde pişik oluşumunun önlenmesinde en dikkat edilmesi gereken nokta bebek bezi değişim süresidir. Bebeklerin bezleri kirlendiği an mutlaka değiştirilmelidir. Islak kalan bezler bebeklerde pişik oluşumunu tetiklemektedir. Bebeğin bez kontrolü periyodik olarak yapılmalıdır. Pişik oluşumu bebeğin cildinin yeterince hava almamasından kaynaklanabilir. Her alt değiştirme işlemi sırasında bebeğin cildi bir süre havalandırılmalıdır. Nefes alan ciltte kan dolaşımı hızlanır ve pişik oluşumunun önüne geçilir. Bebeklerin cildinde pişik oluşmasının en önemli nedeni cildin kurumasıdır. Cildin fazla kurumasına neden olabilecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Çok sık ıslak mendil kullanımı bebeğin cildini tahriş edebilir. Bu durumlarda yumuşak dokuya sahip olan bir havlu nemli hale getirilerek temizleme amacıyla kullanılabilir.

Bebekte pişik oluşumu gözlemlendiğinde banyo sırasında kullanılan ürünler değiştirilebilir. Bebeğin cildinde kuruma yapan ürünler yerine bir süre yalnızca ılık suyla cilt temizlenebilir. Bebeğin cildinin kurumasının önlenmesi pişik oluşumunun önüne geçilmesi için önemlidir. Her banyonun ve bez değiştirmenin ardından cilt uygun bir pişik kremi kullanılarak nemlendirilebilir. Pişik oluşumunun ileri seviyeye ulaşması halinde mutlaka uzman bir doktora başvurulması gereklidir.

Sizler de Confy 2 numara bebek bezi ya da daha büyük bebeğiniz için Confy 3 numara bebek bezi tercih edebilirsiniz.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.