Menü
Sepetim
Pişik Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
02.05.2023

Pişik Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Pişik Kremi Çeşitleri Nelerdir ?

Pişik kremi çeşitleri iki farklı olarak üretiliyorlar. Önleyici ve tedavi edici olarak farklı içeriklerle piyasaya sürülen bu kremlere ailelerin bebekleri daha dünyaya gelmeden sahip olması gerekiyor. Özellikle pişiği önleyici kremin bebeğin hassas cildini koruması adına her altı değiştirildiğinde kullanılması gerekiyor. Pişik kremleri arasından seçiminizi yaparken içinde bebeğin cildini koruyacak E vitamini, bitki özleri ve vazelin gibi etkili ve koruyucu maddelerin olmasına dikkat etmelisiniz. 

Bebeklerin dünyaya geldiği ilk anlarda ciltleri çok daha hassas oluyor. Ne kadar özen gösterilse dahi pişik gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda krem kullanılsa dahi iyileşmeme gözlemlendiğinde ise mutlaka doktoru ile görüşmeniz gerekiyor. Ayrıca kullandığınız kremi değiştirebilirsiniz. Her bebeğin cilt yapısı farklıdır ve bebeğin cilt tipine uygun olan kremin kullanılmasına dikkat edilmelidir. 

Yenidoğan pişik kremi bebek doğduğu andan itibaren kullanılmaya başlanabiliyor. Dünyaya gözlerini açtığı günden itibaren bebeğin sağlıklı yaşaması amacıyla altı değiştirilirken pişik kremi kullanılmalıdır. Yenidoğan bebeklerin ciltlerinin çok daha hassas olduğu unutulmamalıdır. Bunun için pişik kremleri her altı değiştirildiğinde kullanılmamalıdır. Bebeğin cildinin hava alması korunması açısından önem taşıyor. 

Antibiyotikli Pişik Kremi Nedir ?

Pişik bebeklerin en sık yaşadıkları sorunlar arasında yer alıyor. Her bebek özeldir ve onun cildi ile uyumlu olan bezin, bakım kremlerinin bulunması zaman alabiliyor. Cildi ile uyumlu olmayan bezin kullanılması ya da altının değiştirilmesinin gecikmesi halinde pişiğin oluştuğu görülebiliyor. Bazı bebeklerin ciltleri çok daha hassas olduğundan pişiğin ilerlemesinin önüne geçilemiyor. Böyle durumlarda ise antibiyotikli pişik kremi kullanılması doktoru tarafından tavsiye edilebiliyor. 

Bebeğin genellikle popo ve genital bölgesinde pişikler oluşur. Bunun yanında bazı zamanlarda kol altları, göğüs kısmında ve boynunda da pişikler oluşabiliyor. Bu bölümlerde oluşan pişiğin tedavisi sırasında da pişik kremleri kullanılabiliyor. Pişiğin başladığı ilk anlarda normal pişik kreminin kullanılması yeterlidir. 

Bebek Pişik Kremi İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Bebek pişik kremi içeriği doğal olmasına dikkat edilmelidir. Doğal bitki özleriyle hazırlana kremler bebeğin hassas cildinin korunmasında daha etkilidir. Bunun yanında pişiğin oluşması halinde tedavisinde de daha etkili oluyor. E vitamini her yaştan insanın cilt sağlığı için gerekli olan vitamin olarak dikkatleri çekiyor. Bebeğiniz İçin alacağınız pişik kreminin içinde de E vitamini olması onun cildinin korunmasında destek verebilir. Vazelinin koruyucu ve iyileştirici etkisi bulunuyor. Bunların yanında ayrıca bebeğin cildini nemli tutması dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. 

Bebekler için kullanılacak olan pişik kreminde kesinlikle paraben olmamasına dikkat edilmelidir. Parfüm ve renklendirici madde içeren kremlerden ailelerin uzak durması gerekiyor. Yapay maddeler güzel bir koku yayıyor olsalar da bebeğin cildini korumak yerine zarar verebiliyorlar. 

Yetişkinlerde Pişik Kremi Kullanılır mı?

Yetişkinlerde pişik kremi kullanılması gereken durumlar olabiliyor. Sıkı ve dar kıyafetlerin giyilmesi nedeniyle ve aşırı sıcak havalarda yetişkinlerde de pişikler olabiliyor. Bunun yanında hasta ve yaşlıların da ciltleri hassaslaşıyor. Özellikle yetişkin bezi kullanan kişilerin de pişik sorununu zaman zaman yaşadıkları görülebiliyor. Yetişkinlerin pişik sorunu yaşaması halinde ise onlarında da pişik kremlerini kullanmaları gerekiyor. 

Bebeklerin hassas ciltlerinin korunması ayrıca yetişkinlerde de kremin kullanılması sırasında eldiven kullanılması gerekiyor. Böylece bakım yapan kişinin elinde bunun mikrop ve virüslerin pişik olan bölge ile temas etmesi önlenebiliyor. Pişik kremi yetişkinlerde de kullanılabiliyor. Bunun yanında özellikle yetişkinlerin cilt tipine uygun olan kremin seçilmesi gerekiyor. Cildi nemlendiren, tedavi eden ve koruyan kremi tercih ederek bebeğin ve yetişkini koruma imkanı bulunabiliyor. Pişik kremleri arasından bebeğinizin cildine en uygun olanı alarak evinizde hazır olmasını sağlayabilirsiniz. 

Altunsa Reçel ile Reçelli Kurabiye Tarifleri
Kurabiyeler mis gibi kokusu ve nefis tadı ile evlerin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar. Yediden yetmişe pek çok kişi tarafından son derece sevilen kurabiyelerin birçok çeşidi bulunur.
Devamını Oku
09.06.2023
Altunsa Ton Balığı İle Salata Tarifleri
Ton balığı ile yapılan birçok tarif son derece sağlıklı ve besleyici oluyor. Kısa sürede hazırlanabilmesi ve pratik olması yönünden de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Bebek Şampuanı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli ?
Anne baba olmak oldukça zor olan bir görevdir. Çocuk doğduğu andan itibaren anne babanın yükü ve sorumluluğu her geçen gün artıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Kaju Nedir ? Kavrulmuş Kaju Nasıl Yapılır ?
Kuruyemiş sevenlerin en çok tükettiği lezzetli tada sahip Kaju nedir sorusu, sakız ağacıgiller ailesine ait tropikal bir ağaç meyvesi olarak açıklanır.
Devamını Oku
23.05.2023
Tüketiciye Ulaşana Kadar Ayçekirdeği Üretim Aşamaları
Doğanın insanlara sunduğu en güzel hediye olan ayçiçekleri, işlenerek sofralarımızda ayçekirdeği olarak yer alıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Beyaz Çay Nasıl Demlenir ?
Beyaz çay nedir sorusuna karşılık bilinmesi gereken, beyaz çay hafif bir tat ve kokuya sahip hassas bir çaydır. İşte beyaz çay nasıl yapılır sorusu için doğru demlenme adımları:
Devamını Oku
23.05.2023
Filtre Kahve Nasıl Hazırlanır?
Filtre kahve yapımı gündelik hayatımızda sıkça duyduğumuz fakat detaylarını hiç araştırmadığımız konulardan bir tanesi oluyor.
Devamını Oku
02.05.2023
Yenidoğan Bebeğin Çok Uyuması Normal mi?
Aileye yeni katılan ve hayatı çok daha anlamlı bir hale getiren yenidoğan bebekler günün hemen hemen tamamını uyuyarak geçirir. 
Devamını Oku
02.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.