Sepette İndirim Fırsatı x Mahmood Coffee 150TL ve Üzeri Alışverişlerde Sepette 30TL İndirim Tıklayınız
Menü
Sepetim
Kapsül Kahve Nedir, Nasıl Yapılır?
14.03.2022

Kapsül Kahve Nedir, Nasıl Yapılır?

Tüketim oranı en yüksek olan kahve, içenlere enfes bir lezzet bırakırken kimi zaman yapımı zahmetli olan bir içecek türüdür. “Kapsül kahve nedir?” sorusunun yanıtı işte bu noktada verilebilir. Kapsül kahveler, bu zahmeti ortadan kaldırabilmek adına bir çözüm olarak sunulur. Kapsül kahveler içerisinde kahve çekirdekleri bulunur ve uyumlu oldukları makineler ile kısa sürede cafe lezzetinde bir kahve içmenizi sağlarlar. Makinelere konularak yapılan kapsül kahveler tek kullanımlıktır ve bu onu daha pratik hale getirir. Çekirdek kahve ile hemen hemen aynı yeri kaplar ancak bir çekirdek kahvenin yapımı her zaman daha zahmetli ve uzun süreli olabilir. Bu nedenle kapsül kahve kullananların sayısı da yadsınamayacak derecede fazladır. Bunun yanı sıra kapsül kahvenin bazu avantajlarını şu şekilde ifade etmek mümkündür;

  • Tek kullanımlık özelliğe sahiptir.
  • Kullanımı oldukça pratiktir, kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz.
  • Kapsül kahvenizi uzun süre kullanmasanız da aromasında bozulma meydana gelmez.
  • Bundan kaynaklı aslında bir noktada tasarruf da sağlar.
  • Minik paketler halinde kullanıma sunulur. Bu açıdan taşınması kolaydır. Yanı sıra konulduğu rafta fazla yer kaplamaz. 

Bu açıdan kapsül kahve ile hızlı bir şekilde mis gibi kokan lezzetli ve taze bir kahve keyfi deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Kapsül Kahve Nasıl Yapılır? 

Pratik kahve yapımının öncüsü olan kapsül kahve yapımı da oldukça basittir. Kolay kullanıma sahip olmalarıyla öne çıkan bu kahveleri pişirebilmek için yapmanız gereken tek şey kapsülü makineye koyarak ilgili tuşa basmanızdır. Her çeşit kahvede olduğu gibi kapsül kahvelerin pişirme makinesi de diğerlerinden farklıdır. Böylece tek tuşa basarak dakikalar içinde eşsiz kahve lezzetine erişebilirsiniz. 

Kapsül Kahve Çeşitleri  

Kapsül kahve çeşitleri kahvelerin içerdikleri türlere göre değişebilir. Farklı kahve türleri için çeşitli ürünler piyasaya sürülür. Bu noktada seçim yaparken en sevdiğiniz kapsül kahveye yönelmeniz doğru bir karar olabilir. Kapsül kahve çeşitleri şunlardır; latte, espresso, cappuccino, mocha, lungo, macchiato…

Dilerseniz Mahmood Coffee Americano Kapsül Kahve ürününü tercih ederek keyifli bir kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kapsül Kahve Zararlı mı? 

"Kapsül kahve zararlı mı?” sorusu da kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Kapsül kahveler içerisinde belli bir miktarda kanserojen ve toksik maddeler bulunur. Ancak bu toksik maddeler, insan sağlığını tehdit edecek bir düzeye sahip değildir. Bu anlamda kapsül kahveler rahatlıkla içilebilir. Ancak günde 800 ml ve üzerindeki bir tüketim kapsül kahveyi vücut için zararlı bir hale getirebilir.

Kapsül Kahve Yapımı 

Çok sevilen kahve için en fazla sorulan sorulardan biri de “kapsül kahve nasıl yapılır?” sorusudur. Değişen kahve aromaları dikkate alındığında, elde edeceğiniz kahve aroması için dilediğiniz yoğunluk ve sertlikten faydalanabilirsiniz. Bu noktada kahvenizin biraz daha yumuşak içimli bir hal alabilmesi için süt ekleyebilir ve böylece istediğiniz kıvama ulaşabilirsiniz.

Kapsül Kahve Tek Kullanımlık mı? 

Kapsül kahve nedir sorusu sorulduğunda verilebilecek en spesifik cevap tek kullanımlık olduğudur. Bu anlamda kapsül kahvenin pratik bir kahve özelliği içerdiği rahatlıkla söylenebilir. Ev ve ofis gibi alanlarda canınız her kahve çektiğinde, kahve türü ne olursa olsun aldığınız kahve kapsülü sayesinde dakikalar içerisinde bu kahve keyfine ulaşabilirsiniz. Ofiste canınız filtre kahve çektiğinde filtre kahve kapsül kullanarak istediğiniz kahveye kolayca erişebilir, çalışma saatlerinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Kapsül kahvelerin tek kullanımlık olması sayesinde öğütme ve kavurma gibi işlemlerle uğraşmadan pratik bir şekilde kahve sahibi olabilirsiniz. 

Bir Kapsül Kahveden Kaç Fincan Kahve Çıkar? 

Ofis gibi ortamlarda her daim kahveyi taze tutmak kolay olmayabilir. Bilhassa Arabica çekirdek kahve türü, ortamda bulunan nem ve diğer faktörlerden çabucak etkilenebilen bir kahve türüdür. Türkiye’de en fazla tüketilen kahve çekirdeklerinden biri olan Arabica çekirdekleri, taze tüketildiği müddetçe mükemmel bir aroma sağlar. Ancak çoğu zaman taze bir kahve çekirdeği tutabilmek mümkün değildir. İşte kapsül kahvenin avantajları bu noktada ortaya çıkar. Kapsül kahve kullanımı sayesinde sürekli olarak taze kalan bir kahve tadına ve kokusuna sahip olabilirsiniz. Kapsül kahve çeşitleri edinerek kahvenizin çok uzun süre tazeliğini korumasını sağlayabilirsiniz. Kapsülün ağzı kapalı olduğundan pişireceğiniz kahve herhangi bir şekilde havayla temas etmez. Bu da içimi muazzam bir kahve elde etmenize yardımcı olur. Hal böyle olunca aklınızda bir kapsül kahveden kaç fincan kahve çıkacağı canlanmış olabilir. Bunun için net bir yanıt vermek mümkün değildir. Her ürünün içerdiği miktar birbirinden farklıdır. Bu bakımdan kahve alışverişi yaptıktan sonra elinize ulaşan paketin ambalajı üzerinde belirtilen değeri rehber olarak alabilirsiniz. 

Kapsül Kahve Makinesi 

Bir kahve makinesi ile kapsül kahve hazırlama işlemi çok zahmetsizdir. Kapsül kahve makinesi ile tek bir tuşla, standart kahve yapımlarına göre çok daha hızlı ve pratik bir şekilde kahve pişirme deneyimine varabilirsiniz. Hazır kahve havası veren ancak hazır kahveye göre çok daha net ve aromalı bir tat veren kapsül kahve, tek kullanımlık olma özelliği ile de bu durumu doğrular. Öyle ki her paketi açtığınızda yepyeni, taze açılmış, mis gibi kokan kahve ile karşılaşabilirsiniz. Kullanım öncesi kahve makinesi, kapsülü yukarı ve aşağıdan deler. Ardından basınç altında kalan buhar veya sıcak suyu temin ederek yapımına devam eder. Filtrelerden ve kahveden geçmekte olan bu basınç daha sonra ise kapta yoğunlaşır, bu da ortaya enfes mi enfes kapsül kahve lezzetini çıkarır. 

Kapsül Kahvenin Makinesiz Yapımı 

Bir kahve kapsülü, tamamıyla kapatılmış küçük bir bardak olarak sunulur. Bir parça, belirli miktardaki öğütülen ve kavrulan bir adet kahvedir. Kapsülün kahve dışındaki geri kalan boş kısmı, inert gazla doldurulmuştur. Ancak bu durum kapsül kahvelerin tazeliğine herhangi bir şekilde olumsuz etki etmez. Çoğunlukla 5-10 g kahve içeren kahve kapsülleri, öğütülmüş kahvenin kapsüle yerleştirildiği iki filtreli kap olarak nitelendirilebilir. 

Makinesiz “kapsül kahve nasıl yapılır?”cevabı için ise şunu ifade etmek mümkündür; kahve yapmak için optimum su sıcaklığını ayarlayın. Ardından su ısıtıcısından bardağa dökün. Birkaç dakika öncesinden kaynattığınız suyu kahve bardağına dökün. Kahveyi hızla karıştırarak bir kapakla bardağı örtün. İki ya da üç dakika kadar beklettikten sonra kapağı çıkartabilirsiniz. 

Sizler de toz içecek çeşitleri tercih edebilir, dilediğiniz tatları yakalayabilirsiniz.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.