150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!
Menü
Sepetim
Islak Mendil Kullanımı
15.06.2022

Islak Mendil Kullanımı

Ofis ve iş yerlerinde hemen hemen her masa üzerinde bu ürünleri görebilirsiniz. Bunun en önemli sebeplerinden biri de sürekli olarak dokunulan masa, çekmece, dolap, raf gibi alanları hızlıca temizleyerek daha hijyenik bir yapıya sahip olmasını sağlamaktır. Piyasa üzerinde tercih edilebilecek onlarca farklı markanın onlarca farklı ıslak mendili bulunur. Bu yazımızda sizlere ıslak mendilin nasıl kullanıldığı, ıslak mendil kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri ve ıslak mendil tercihinde göz önünde bulundurulması gerekenlerle ilgili faydalı bilgiler paylaşacağız.

Islak Mendil Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Islak mendil, günün temizlik anlamında kurtarıcı malzemelerdir. Peki bu ıslak mendil neyden yapılır? Islak mendiller sentetik bir kağıdın solüsyon ile ıslatılması daha sonrasında ise çeşitli ölçülerde kesilerek paketlenmiş halidir. Günümüzde her alanda oldukça yaygın bir kullanıma sahip olmasından dolayı hem ıslak mendil seçiminde hem de bu ürünü kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Bunlarda en önemlisi ıslak mendil kullanımı bireyler için ikinci planda olmalıdır. Yapılacak temizlik öncelikle su ve diğer temizlik malzemeleri kullanılarak yapılmalı aksi bir durum olmadığı takdirde ıslak mendiller daha elzem durumlar için tercih edilmelidir. Bunun sebebi ise ıslak mendil üretiminde içine çeşitli kimyasallar ve çeşitli etken maddelerin eklemeleridir. Bu maddeler de insan cildinde tahrişe veya olumsuz durumlara sebep olabilir. Şayet ıslak mendil kullanımı yapılacak ise de tercih edilen bu mendilin daha doğal ürünler seçilerek üretilmiş olmasına dikkat etmek cilt sağlığı adına önemlidir. Özellikle içinde alkol ve paraben gibi cilt bariyerine oldukça zarar veren maddelerin bulunmadığı ürünleri seçmek ilerleyen zamanlar için cildinize yapacağınız en önemli iyiliklerden biri olacaktır. Unutmayın; Confy marka ürünleri ile ıslak mendil kullanımı daha doğal bir hal alıyor.

Islak mendil kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ürünün yüzeylerde leke bırakmıyor olmasıdır. Bazı ıslak mendiller içinde bulunan etken maddelerden dolayı kullanılan ahşap veya herhangi bir yüzeyde çeşitli lekeler ve renk açılmalarına neden olur. Bu da yüzeyin yapısının bozulması ve görünümünün değişmesi demektir. Bu tarz alanlarda ıslak mendil kullanırken yine yapılması gereken en önemli şey mendilin içeriğinin dikkatlice incelenmesidir. Hem kendi deri sağlığını hem de kullanacağınız yüzeyin yapısına uygun ürünleri seçmek yaşanabilecek sorunları minimuma indirger. Sadece herhangi bir yüzeyde kullanılan mendillerde değil özellikle bebekler için tercih edilen ıslak mendillerde de aynı özeni göstermek bebeğinizin hassas cildine zarar gelmemesi adına yapılacak önemli bir davranıştır. Bebek cildi son derece hassas bir yapıya sahiptir ve gün içinde bu hassas yapıya en sık değen etken malzeme ise ıslak mendildir. Bebeğin bez temizliğinde veya üzerine dökülen yemek kalıntılarını temizlerken bu pratik malzeme sıkça tercih edilir. Bebeğin cildin, deri yüzeyine herhangi bir zarar vermemek adına seçilecek ıslak mendillere büyük özen göstermek son derece önemlidir.

Islak Mendil Nerelerde Kullanılır?

Islak mendiller, birden fazla kullanım alanına sahip ürünlerdir. En pratik temizlik aracı olmasından dolayı hemen hemen her yerde kullanımını görebilirsiniz. Yemek yedikten sonra temizlenmek için, çalışılan alanın pratik temizliğinde, bebeklerin genel temizliğinde, dökülen veya leke kalan yerlerin temizliğinde hızlı bir çözüm sunar. Dünya üzerinde gün içinde sıkça kullanılan ıslak mendillerin ülkemizde de kullanımı yadsınamayacak kadar fazladır. Özellikle yemek alanlarında her masada veya gönderilen her yemeğin yanında mutlaka bir adet ıslak mendil bulunması bunun en önemli kanıtıdır. Hızlı bir temizlik sağlayan bu hijyen araçları anlık temizlik için önemlidir. Fakat daha sonrasında mutlaka derinlemesine bir temizlik, su ve çeşitli deterjanlarla yapılacak temizleme işlemi önemlidir. Çünkü bu mendiller her ne kadar temizlik aracı olarak kullanılsalar da yapılarında bulunan çeşitli zararlı maddeler cilt için son derece tehlikelidir. Peki bu cildimize zarar veren mendillerin kullanım alanları nelerdir? Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Yemek sonrası ağız ve el temizliğinde
 • Çalışılan masaların yüzey temizliğinde
 • Ofis veya iş yerlerinde dolap, çekmece, kapı kolu, masa, lamba, çeşitli elektronik cihazların yüzeylerinde
 • Evlerde hızlı temizlik amacıyla herhangi bir yüzeyin temizlenmesinde
 • Bebeklerin bez değişikliği sırasında veya üzerine dökülen yemek kalıntılarının temizliğinde
 • Ayakkabılarda oluşan kiri, lekeyi, tozu götürmek amacıyla sıklıkla kullanılır.

Tüm bu kullanım alanlarını dışında tercih edilen daha pek çok kullanım çeşidi ve kullanım alanı bulunmaktadır. Tercih edilen pek çok alanda bu ürünler kolaylıkla kullanılabilir. Bebek ıslak mendil tercih ederken, ürünlerin zararsız yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

Islak Mendil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Islak mendil pratik ve kolay çözüm sunarken içinde bulunan çeşitli etken maddelerden dolayı da bir yandan cilt dokusuna zarar verebilmektedir. Özellikle lokanta veya restoranlarda sıkça servis edilen bu mendillerin kullanımında dikkat edilmesi önemlidir. Sadece bu alanlardaki kullanımlar için değil genel olarak ıslak mendil alışverişinde mendil seçerken özen gösterilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylar şu şekilde sıralanabilir;

 • Dermatolojik, klinik olarak test edilmiş ve hijyenik mendiller seçilmelidir.
 • Boyar madde içermemesine dikkat etmek cilt sağlığı için önemlidir.
 • PH değerinin gerek bebek cildi gerekse yetişkin cildi için uygun aralıklarda olması gerekmektedir.
 • Islak mendil içerisinde paraben, alkol veya methylisothiazolinone içeren etken maddelerin bulunmaması önemlidir.
 • Bebeğiniz için alacağınız ıslak mendillerde saf su oranının yüksek olduğu ve içerisinde doğal yağların, vitaminlerin de bulunduğu ıslak mendiller alınmalıdır.
 • Islak mendil markaları detaylıca incelenmeli doğal veya doğala en yakın ürünler tercih edilmelidir.
 • Ürün ambalajları açılmamış ve hava almayacak şekilde paketlenmiş olanlarının satın alımına özen gösterilmelidir.
 • Yoğun parfüm içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Bunun en önemli sebeplerinden biri parfüm esanslarının cilt üzerinde alerjik reaksiyon sebebiyet verme olasılığının bulunmasıdır.


  Islak Mendil Kullanmak Zararlı Mı?

  Islak mendil kullanmanın zararları kullanılacak ıslak mendile markasına ve yapısına göre değişiklik gösterir. Islak mendil üretimi sırasında içine konulan maddeler bu mendilin yapısının zararlı olup olmamasını belirler. Piyasa üzerinde birbirinden farklı pek çok ıslak mendil çeşidi vardır. Tüm ıslak mendillerin de kendilerine özgü çeşitli formülleri vardır. Bu formüllerde kullanılan malzemeler de ıslak mendilin yapısını oluşturur. Zararlı ıslak mendil markaları detaylıca araştırılıp ürün seçimi ona göre yapılmalıdır. Zararlı maddelere sahip olan ıslak mendilleri hem sizin hem de bebeğiniz için kullanıyorsanız bebeğinizin cildinde pek çok olumsuz duruma yol açar. Bunların başında çeşitli tahrişler, kızarıklıklar, kabarmalar veya deri döküntüleri gelir. Özellikle bebek için kullanılacak ıslak mendillerde tüm bu zararlı maddelerin kullanılmamış olması son derece önemlidir. Bunun yanında alkolsüz ıslak mendil markaları mendil tercihinde göz önünde bulundurulmalıdır. Alkol cilt için son derece zararlı bir kimyasaldır. Hassas cilt yapısına sahip kişilerde çeşitli tepkimelere sebep olabilmektedir. Bu sebeple ıslak mendil seçimi yapılırken ürün içerisinde herhangi bir alkolün veya alkol türevlerinin bulunmaması son derece önemlidir. Sizler de Confy 100’lü ıslak mendil tercih ederek çoklu kullanım imkanına sahip olabilirsiniz.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.