Menü
Sepetim
Granül Kahve Çeşitleri
02.11.2022

Granül Kahve Çeşitleri

Günün her saati severek tüketilen kahveler pek çok çeşitle bireylerin tercihine sunulur. Bu çeşitler arasında yer alan granül kahveler, sıcak su içerisinde hızlı bir şekilde çözünebilen ve kısa sürede tüketime hazır hale gelen bir kahve türüdür. 1901 senesinde Chicago’da imal edilmeye başlanan granül kahve New York kentinde Pan-Amerikan Fuarı kapsamında tanıtıma sunulmuştur. I. Dünya Savaşı ile birlikte kullanımı artarak yaygınlık kazanan, sprey ile kurutma veya dondurarak kurutma gibi iki seçenekten biri kullanılarak elde edilmekte olan granül kahve pek çok gıda takviyesi ile zenginleştirilerek ya da sade olarak tüketilebilir. Su yerine süt ile hazırlanan sütlü granül kahve hem daha yumuşak bir içime hem de sütten gelen lezzet ile faydanın vücuda ulaşmasına yardımcı olur. Bununla beraber kahvenin yumuşatılması ve lezzetlendirilmesi süt dışında başka ürünlerin kullanımı ile de gerçekleştirilebilir. Mahmood Coffee Gold 2 gr 48 Adet tercih ederek, stick gold kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.

Granül Kahve Özellikleri

Granül kahve, aslında susuz bırakılmış bir kahve türüdür. Kahvede bulunan suyun çeşitli yöntemlerle buharlaştırılması ile elde edilen granül kahveyi pek çok birey severek tüketmektedir. Çözünebilir granül kahve dikkatli muhafaza edilmesi gereken bir gıdadır ve ışıktan, nemden, ıslaklıktan, kokudan korunarak saklanmalıdır. Güneş ışığına maruz kalan granül kahvenin kısa bir süre sonra bayatlaması kaçınılmazdır. Bu bakımdan olabildiğince karanlık ortamda korunması gerekmektedir. Sade olarak tüketildiğinde bir miktar acı tat veren granül kahve içerisine şeker, bal, pekmez, agave şurubu, hurma özü gibi tatlandırıcılar eklenerek tüketilebildiği gibi kahvenin sert dokusunu kırmak için kahve kreması da ilave edilerek hazırlanabilir. Sıcak olduğu kadar soğuk granül kahve de özellikle yaz aylarında tercih edilebilir. Granül kahve işlenirken üzerinde kimyasal bir uygulama yapılmadığı için daha avantajlı bir kahve türüdür. Pek çok bireyin evinden eksik etmediği granül kahveler popülaritesini korumaya devam eden kahve çeşitleri arasında yer alır. Sizler de klasik stick kahve deneyimlemek isterseniz, Mahmood Coffee Klasik 2 Gr 48 adet ürününü sipariş edebilirsiniz.

Granül Kahve Nasıl Üretilir? 

Granül kahve, iri parçacıklı olmasına karşın sıcak sıvı ile temasında hemen çözünebilmekte olan bir kahve türüdür. Kafeinsiz granül kahve ve kafeinli granül kahve şeklinde çeşitleri bulunan bu kahve, iki farklı üretim türü barındırır. Dondurularak üretilen kahve çekirdeği, suyunu kaybetmesi için bekletilir ve -40 dereceye koyulur. Çekirdekte kalan su kristalleşir ve buharlaştırılarak kahveden uzaklaştırılır. Granül kahve çeşitleri arasında bulunan ikinci üretim yöntemi ise kahvedeki suyun buharlaştırılması sonrası kuruyan kahvenin yüksek bir bölgeden aşağı doğru spreylenmesi ile elde edilir. Tabanla temas eden kahve yüksek ısıyla buharlaşarak granül kahve oluşur. Granül kahve imali esnasında herhangi bir kimyasalla buluşmadığı için daha sağlıklı bir kahve çeşidi olarak önem arz etmektedir. Hazır olarak satılan granül kahve önerisi vermek gerekirse ikisi bir arada, üçü bir arada, sade granül kahveler kişisel tercihe göre seçilebilir. Cam ambalaj sevenler için Mahmood Coffee Premium Gold Cam Kavanoz 100 Gr oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Granül Kahve Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde üretim sağlayan granül kahve markaları bireysel seçimi kolaylaştıran pek çok granül kahve çeşidi ile hizmet vermektedir. Granül kahve seçiminde bu markalar göz önünde bulundurulur ve damak tadına en iyi biçimde hitap eden kahve üreticisi tercih edilir. Tadı ve fiyatı her bütçe ile damak zevkine hitap etmesi granül kahveyi kimileri için vazgeçilmez yapar. Granül kahve seçiminde güvenilir mağazalardan teminat gerçekleştirmek, kahvenin üretim tarihini, son kullanma tarihini ve paketin sağlamlığını kontrol etmek, damak zevkini gözeterek kahve almak granül kahve keyfini ikiye katlamak için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Ayrıca Granül kahve fiyatları ile de bireyleri memnun eden ve sıkça tüketimini sağlayan unsurlar arasında yer alır. Toplu granül kahve alımında fiyatlar daha uyguna gelebilmektedir ve bu da kahvesiz günü tamamlayamayan bireyler için büyük bir fırsattır. 

En Beğenilen Kahve Çeşitleri Nelerdir ?
En Beğenilen Kahve Çeşitleri Nelerdir? Ülkemizde ve dünyada en çok içilen içecek çeşitlerinden ikisi çay ve kahvedir. Özellikle çay içemeyen pek çok kişinin ilk tercihi kahve olabiliyor. Kahve sayesinde birçok kişi hem daha dinç hem de kendisini daha çok dinlenmiş hissedebiliyor. Kahvenin bu etkilerinde dolayı tercih edilmesinin yanı sıra bir de kahve çeşitleri sayesinde de birçok kişi beğendiği kahveyi kolaylıkla bulabiliyor.  Kahve sıkça tercih edilerek yeni kahve çeşitlerinin de ortaya çıkmasına vesile olabiliyor. Bu denli sevilmesinden ve sürekli yeni çeşitlerinin çıkmasından dolayı da pek çok kişi her zaman farklı tatları deneyebiliyor. Peki, Türkiye'deki kahve çeşitleri neler ve bu çeşitler arasından en çok hangileri tercih ediliyor?
Devamını Oku
29.03.2023
Stresten Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapmak Gerekir?
Saçlar en değerli kişisel aksesuarlar arasında yer alıyor. Kişinin fiziksel görüntüsünü tamamlayan ve görsel olarak hoş görünmesinde etkili olan saçlar zamanla çeşitli nedenlere bağlı olarak gücünü kaybederek dökülebiliyor. Stresten saç dökülmesi kadınlarda ve erkeklerde saç kayıplarının baş nedenleri arasında yer alıyor. Kişinin yaşamış olduğu stres nedeniyle etkilenen ve yoğun olarak dökülmeye başlayan saçları kişinin görüntüsünden rahatsız olmasına neden olabiliyor. Kimi zaman lokal olarak ortaya çıkabilen saç dökülmesi saç tellerinin zayıflaması, incelmesi ve daha sonrasında dökülme yaşanması olarak da ortaya çıkabiliyor. Stres varlığı nedeniyle saç dökülmesi kişinin yaşamış olduğu travmadan hemen sonra ortaya çıkabileceği gibi 2-3 ay sonrasında da çıkabiliyor.
Devamını Oku
29.03.2023
Yaralarımızı Birlikte Saracağız
Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan, şehrimizi ve birçok ilimizi etkileyen depremin büyük üzüntüsü içerisindeyiz.
Devamını Oku
16.02.2023
Mahmood Tea Seylan Çayı Kalitesi
Dünyada sudan sonra en fazla tüketilen içeceklerden olan çayın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çay çeşitlerinden belki de en meşhuru ve lezzetlisi Seylan çayıdır.
Devamını Oku
17.11.2022
Farklı Çeşitleriyle Kahveler
Kahveler, çeşitleri, özellikleri ve detaylar hakkındaki bilgileri makalemizde bulabilirsiniz!
Devamını Oku
02.11.2022
Türk Kahvesi Çeşitleri ve Özellikleri
Türk kahvesi çeşitleri nelerdir? Türk kahvesinin pişirme yöntemleri nelerdir? Detaylar makalemizde!
Devamını Oku
02.11.2022
Stick Kahve Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Stick kahve nedir? Stick kahvelerin özellikleri ve çeşitleri nelerdir? Detaylar makalemizde!
Devamını Oku
02.11.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.