Menü
Sepetim
Granül Kahve Çeşitleri
02.11.2022

Granül Kahve Çeşitleri

Günün her saati severek tüketilen kahveler pek çok çeşitle bireylerin tercihine sunulur. Bu çeşitler arasında yer alan granül kahveler, sıcak su içerisinde hızlı bir şekilde çözünebilen ve kısa sürede tüketime hazır hale gelen bir kahve türüdür. 1901 senesinde Chicago’da imal edilmeye başlanan granül kahve New York kentinde Pan-Amerikan Fuarı kapsamında tanıtıma sunulmuştur. I. Dünya Savaşı ile birlikte kullanımı artarak yaygınlık kazanan, sprey ile kurutma veya dondurarak kurutma gibi iki seçenekten biri kullanılarak elde edilmekte olan granül kahve pek çok gıda takviyesi ile zenginleştirilerek ya da sade olarak tüketilebilir. Su yerine süt ile hazırlanan sütlü granül kahve hem daha yumuşak bir içime hem de sütten gelen lezzet ile faydanın vücuda ulaşmasına yardımcı olur. Bununla beraber kahvenin yumuşatılması ve lezzetlendirilmesi süt dışında başka ürünlerin kullanımı ile de gerçekleştirilebilir. Mahmood Coffee Gold 2 gr 48 Adet tercih ederek, stick gold kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.

Granül Kahve Özellikleri

Granül kahve, aslında susuz bırakılmış bir kahve türüdür. Kahvede bulunan suyun çeşitli yöntemlerle buharlaştırılması ile elde edilen granül kahveyi pek çok birey severek tüketmektedir. Çözünebilir granül kahve dikkatli muhafaza edilmesi gereken bir gıdadır ve ışıktan, nemden, ıslaklıktan, kokudan korunarak saklanmalıdır. Güneş ışığına maruz kalan granül kahvenin kısa bir süre sonra bayatlaması kaçınılmazdır. Bu bakımdan olabildiğince karanlık ortamda korunması gerekmektedir. Sade olarak tüketildiğinde bir miktar acı tat veren granül kahve içerisine şeker, bal, pekmez, agave şurubu, hurma özü gibi tatlandırıcılar eklenerek tüketilebildiği gibi kahvenin sert dokusunu kırmak için kahve kreması da ilave edilerek hazırlanabilir. Sıcak olduğu kadar soğuk granül kahve de özellikle yaz aylarında tercih edilebilir. Granül kahve işlenirken üzerinde kimyasal bir uygulama yapılmadığı için daha avantajlı bir kahve türüdür. Pek çok bireyin evinden eksik etmediği granül kahveler popülaritesini korumaya devam eden kahve çeşitleri arasında yer alır. Sizler de klasik stick kahve deneyimlemek isterseniz, Mahmood Coffee Klasik 2 Gr 48 adet ürününü sipariş edebilirsiniz.

Granül Kahve Nasıl Üretilir? 

Granül kahve, iri parçacıklı olmasına karşın sıcak sıvı ile temasında hemen çözünebilmekte olan bir kahve türüdür. Kafeinsiz granül kahve ve kafeinli granül kahve şeklinde çeşitleri bulunan bu kahve, iki farklı üretim türü barındırır. Dondurularak üretilen kahve çekirdeği, suyunu kaybetmesi için bekletilir ve -40 dereceye koyulur. Çekirdekte kalan su kristalleşir ve buharlaştırılarak kahveden uzaklaştırılır. Granül kahve çeşitleri arasında bulunan ikinci üretim yöntemi ise kahvedeki suyun buharlaştırılması sonrası kuruyan kahvenin yüksek bir bölgeden aşağı doğru spreylenmesi ile elde edilir. Tabanla temas eden kahve yüksek ısıyla buharlaşarak granül kahve oluşur. Granül kahve imali esnasında herhangi bir kimyasalla buluşmadığı için daha sağlıklı bir kahve çeşidi olarak önem arz etmektedir. Hazır olarak satılan granül kahve önerisi vermek gerekirse ikisi bir arada, üçü bir arada, sade granül kahveler kişisel tercihe göre seçilebilir. Cam ambalaj sevenler için Mahmood Coffee Premium Gold Cam Kavanoz 100 Gr oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Granül Kahve Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde üretim sağlayan granül kahve markaları bireysel seçimi kolaylaştıran pek çok granül kahve çeşidi ile hizmet vermektedir. Granül kahve seçiminde bu markalar göz önünde bulundurulur ve damak tadına en iyi biçimde hitap eden kahve üreticisi tercih edilir. Tadı ve fiyatı her bütçe ile damak zevkine hitap etmesi granül kahveyi kimileri için vazgeçilmez yapar. Granül kahve seçiminde güvenilir mağazalardan teminat gerçekleştirmek, kahvenin üretim tarihini, son kullanma tarihini ve paketin sağlamlığını kontrol etmek, damak zevkini gözeterek kahve almak granül kahve keyfini ikiye katlamak için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Ayrıca Granül kahve fiyatları ile de bireyleri memnun eden ve sıkça tüketimini sağlayan unsurlar arasında yer alır. Toplu granül kahve alımında fiyatlar daha uyguna gelebilmektedir ve bu da kahvesiz günü tamamlayamayan bireyler için büyük bir fırsattır. 

Altunsa Reçel ile Reçelli Kurabiye Tarifleri
Kurabiyeler mis gibi kokusu ve nefis tadı ile evlerin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar. Yediden yetmişe pek çok kişi tarafından son derece sevilen kurabiyelerin birçok çeşidi bulunur.
Devamını Oku
09.06.2023
Altunsa Ton Balığı İle Salata Tarifleri
Ton balığı ile yapılan birçok tarif son derece sağlıklı ve besleyici oluyor. Kısa sürede hazırlanabilmesi ve pratik olması yönünden de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Bebek Şampuanı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli ?
Anne baba olmak oldukça zor olan bir görevdir. Çocuk doğduğu andan itibaren anne babanın yükü ve sorumluluğu her geçen gün artıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Kaju Nedir ? Kavrulmuş Kaju Nasıl Yapılır ?
Kuruyemiş sevenlerin en çok tükettiği lezzetli tada sahip Kaju nedir sorusu, sakız ağacıgiller ailesine ait tropikal bir ağaç meyvesi olarak açıklanır.
Devamını Oku
23.05.2023
Tüketiciye Ulaşana Kadar Ayçekirdeği Üretim Aşamaları
Doğanın insanlara sunduğu en güzel hediye olan ayçiçekleri, işlenerek sofralarımızda ayçekirdeği olarak yer alıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Beyaz Çay Nasıl Demlenir ?
Beyaz çay nedir sorusuna karşılık bilinmesi gereken, beyaz çay hafif bir tat ve kokuya sahip hassas bir çaydır. İşte beyaz çay nasıl yapılır sorusu için doğru demlenme adımları:
Devamını Oku
23.05.2023
Filtre Kahve Nasıl Hazırlanır?
Filtre kahve yapımı gündelik hayatımızda sıkça duyduğumuz fakat detaylarını hiç araştırmadığımız konulardan bir tanesi oluyor.
Devamını Oku
02.05.2023
Yenidoğan Bebeğin Çok Uyuması Normal mi?
Aileye yeni katılan ve hayatı çok daha anlamlı bir hale getiren yenidoğan bebekler günün hemen hemen tamamını uyuyarak geçirir. 
Devamını Oku
02.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.