Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Granül Kahve Çeşitleri
02.11.2022

Granül Kahve Çeşitleri

Günün her saati severek tüketilen kahveler pek çok çeşitle bireylerin tercihine sunulur. Bu çeşitler arasında yer alan granül kahveler, sıcak su içerisinde hızlı bir şekilde çözünebilen ve kısa sürede tüketime hazır hale gelen bir kahve türüdür. 1901 senesinde Chicago’da imal edilmeye başlanan granül kahve New York kentinde Pan-Amerikan Fuarı kapsamında tanıtıma sunulmuştur. I. Dünya Savaşı ile birlikte kullanımı artarak yaygınlık kazanan, sprey ile kurutma veya dondurarak kurutma gibi iki seçenekten biri kullanılarak elde edilmekte olan granül kahve pek çok gıda takviyesi ile zenginleştirilerek ya da sade olarak tüketilebilir. Su yerine süt ile hazırlanan sütlü granül kahve hem daha yumuşak bir içime hem de sütten gelen lezzet ile faydanın vücuda ulaşmasına yardımcı olur. Bununla beraber kahvenin yumuşatılması ve lezzetlendirilmesi süt dışında başka ürünlerin kullanımı ile de gerçekleştirilebilir. Mahmood Coffee Gold 2 gr 48 Adet tercih ederek, stick gold kahve deneyimi yaşayabilirsiniz.

Granül Kahve Özellikleri

Granül kahve, aslında susuz bırakılmış bir kahve türüdür. Kahvede bulunan suyun çeşitli yöntemlerle buharlaştırılması ile elde edilen granül kahveyi pek çok birey severek tüketmektedir. Çözünebilir granül kahve dikkatli muhafaza edilmesi gereken bir gıdadır ve ışıktan, nemden, ıslaklıktan, kokudan korunarak saklanmalıdır. Güneş ışığına maruz kalan granül kahvenin kısa bir süre sonra bayatlaması kaçınılmazdır. Bu bakımdan olabildiğince karanlık ortamda korunması gerekmektedir. Sade olarak tüketildiğinde bir miktar acı tat veren granül kahve içerisine şeker, bal, pekmez, agave şurubu, hurma özü gibi tatlandırıcılar eklenerek tüketilebildiği gibi kahvenin sert dokusunu kırmak için kahve kreması da ilave edilerek hazırlanabilir. Sıcak olduğu kadar soğuk granül kahve de özellikle yaz aylarında tercih edilebilir. Granül kahve işlenirken üzerinde kimyasal bir uygulama yapılmadığı için daha avantajlı bir kahve türüdür. Pek çok bireyin evinden eksik etmediği granül kahveler popülaritesini korumaya devam eden kahve çeşitleri arasında yer alır. Sizler de klasik stick kahve deneyimlemek isterseniz, Mahmood Coffee Klasik 2 Gr 48 adet ürününü sipariş edebilirsiniz.

Granül Kahve Nasıl Üretilir? 

Granül kahve, iri parçacıklı olmasına karşın sıcak sıvı ile temasında hemen çözünebilmekte olan bir kahve türüdür. Kafeinsiz granül kahve ve kafeinli granül kahve şeklinde çeşitleri bulunan bu kahve, iki farklı üretim türü barındırır. Dondurularak üretilen kahve çekirdeği, suyunu kaybetmesi için bekletilir ve -40 dereceye koyulur. Çekirdekte kalan su kristalleşir ve buharlaştırılarak kahveden uzaklaştırılır. Granül kahve çeşitleri arasında bulunan ikinci üretim yöntemi ise kahvedeki suyun buharlaştırılması sonrası kuruyan kahvenin yüksek bir bölgeden aşağı doğru spreylenmesi ile elde edilir. Tabanla temas eden kahve yüksek ısıyla buharlaşarak granül kahve oluşur. Granül kahve imali esnasında herhangi bir kimyasalla buluşmadığı için daha sağlıklı bir kahve çeşidi olarak önem arz etmektedir. Hazır olarak satılan granül kahve önerisi vermek gerekirse ikisi bir arada, üçü bir arada, sade granül kahveler kişisel tercihe göre seçilebilir. Cam ambalaj sevenler için Mahmood Coffee Premium Gold Cam Kavanoz 100 Gr oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Granül Kahve Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde üretim sağlayan granül kahve markaları bireysel seçimi kolaylaştıran pek çok granül kahve çeşidi ile hizmet vermektedir. Granül kahve seçiminde bu markalar göz önünde bulundurulur ve damak tadına en iyi biçimde hitap eden kahve üreticisi tercih edilir. Tadı ve fiyatı her bütçe ile damak zevkine hitap etmesi granül kahveyi kimileri için vazgeçilmez yapar. Granül kahve seçiminde güvenilir mağazalardan teminat gerçekleştirmek, kahvenin üretim tarihini, son kullanma tarihini ve paketin sağlamlığını kontrol etmek, damak zevkini gözeterek kahve almak granül kahve keyfini ikiye katlamak için dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Ayrıca Granül kahve fiyatları ile de bireyleri memnun eden ve sıkça tüketimini sağlayan unsurlar arasında yer alır. Toplu granül kahve alımında fiyatlar daha uyguna gelebilmektedir ve bu da kahvesiz günü tamamlayamayan bireyler için büyük bir fırsattır. 

Blog Son Eklenenler
3 ü 1 Arada Türk Kahve Markaları, En İyi 3ü1 Arada Kahve
3 ü 1 Arada Türk Kahve Markaları, En İyi 3ü1 Arada Kahve

3ü1 arada Türk kahve, kahve, süt tozu ve şekerin karıştırılarak hazır hale getirildiği bir kahve türüdür. Tek kullanımlık paketlerde satılır.

Pişik Yapmayan Islak Mendil - Bebek İçin En İyi Islak Mendil
Pişik Yapmayan Islak Mendil - Bebek İçin En İyi Islak Mendil

Islak mendiller bebeklerin bakımının yanı sıra insanların genel olarak hijyen bakımından en çok kullandığı ürünler arasında yer almaktadır.

Kadınlar İçin En İyi ve En Sağlıklı Hijyenik Ped Önerileri
Kadınlar İçin En İyi ve En Sağlıklı Hijyenik Ped Önerileri

Kadın pedi, kadınların özel zamanlarında kullandıkları içerisinde sıvı emici malzemeler bulunan hijyenik bir üründür.

Pişik Yapmayan Bebek Bezi - Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi
Pişik Yapmayan Bebek Bezi - Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi

Günümüzde anne ve babaların bebeklerinin yaşam konforu ve sağlıkları konusundaki hassasiyetleri artmış durumda. Özellikle bebek bezleri, bebeğin cildiyle doğrudan temas ettiği için bu hassasiyetin merkezinde yer alıyor.

Kaçak Çay Nedir, Faydaları? Seylan Çayı ve Kaçak Çay Farkı?
Kaçak Çay Nedir, Faydaları? Seylan Çayı ve Kaçak Çay Farkı?

Ülkemizde kaçak çay olarak da bilinen Seylan çayı, Dünya çay endüstrisinde önemli yer edinmiş Sri Lanka'da yetiştirilen ve üretilen saf bir çay türüdür.

Kapsül Kahve Nedir, Kapsül Kahvenin Faydaları Nelerdir?
Kapsül Kahve Nedir, Kapsül Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Kapsül kahve, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin tek kullanımlık kapsüller içine konularak ölçülü bir şekilde paketlenmiş hazır kahve çeşididir.

Filtre Kahve Nedir, Faydaları Nelerdir?
Filtre Kahve Nedir, Faydaları Nelerdir?

Filtre kahve, kahve çekirdekleri öğütüldükten ev kahve makinesinden geçirilerek kavrulduktan sonraki aşamasını ifade eder.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?
Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi, genelde sabahları uyanmak ve enerji artışı sağlamak amacıyla tüketilen, ancak birçok kişi için gün boyunca keyif verici bir içecek olarak tarif edilen içecek türüdür.