Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Filtreleme
Kategoriler
Marka
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
En Eski
En Yeni
Artan Fiyat
Azalan Fiyat
Rastgele
Puana Göre

Çamaşır Suyu

Çamaşır suları halk arasında en çok bilinen ve en çok kullanılan temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. Çamaşır suyunun etken maddesi çoğunluklu olarak Sodyum Hipoklorit’dir. Çamaşır suyu temizlik ve hijyen amacıyla kullanılan bir temizlik maddesidir. Ağartıcı olarak da farklı alanlarda kullanılır. Günlük kullanımda ev içi temizliğinde de sıklıkla yer verilen temizlik ürünlerinden biridir. Özellikle mikrop kırma ve beyazlatma özelliğinden dolayı sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Yer temizliğinde, mutfak ve banyo temizliğinde ve hatta beyaz renkli çamaşırların yıkanması da dahil olmak üzere kullanılırlar.  Ev içi kullanımının dışında ticari anlamda da pek çok farklı kullanım alanı da bulunmaktadır. Örneğin ameliyathanelerde kullanılan ekipmanların dezenfekte edilmesinde çamaşır suyu bileşeni kullanılmaktadır.  Halk arasında çamaşır suyunun zararlı olduğuna dair çeşitli söylentiler bulunur. Bu söylentiler her ne kadar doğru olmasa da çamaşır suyu kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır. Ancak yanlış kullanımlarda sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle uzun süreli temas ve solumalarda ciğerlerde zehirlenmelere, tende tahriş veya alerjilere neden olabilmektedir. Çamaşır sularının kendi içerisinde de farklılıkları vardır. En bilinen farklılıkları arasında kıvamları yer alır. Yoğun kıvamlı veya yoğun olmayan kıvamlı olarak iki farklı türü bulunur. Ayrıca farklı markaların farklı içerik ve farklı koku özelliği bulunan çamaşır suyu çeşitlerini de bulmak mümkündür. Çeşitli çiçek kokuları bu kokuların başında gelir. Ev içi kullanımda kendine özgü pek çok kullanım alanı bulan çamaşır sularını doğru ölçülerde kullanarak evinizin temizlik ve hijyenini kolayca sağlayabilirsiniz. Özellikle tuvalet ve banyo temizliğinde hem mikrop ve virüsleri kırma özelliğinden hem de beyaz yüzeylere ekstra bir beyaz parlaklık sağladığı için sıklıkla kullanılmaktadır. Farklı alanlarda kendinize yardımcı ürün olarak çamaşır sularını kullanabilirsiniz. Temizliğin vazgeçilmez ürünü olan çamaşır sularını Sonsepet ile hızlıca satın alıp temizliğinize vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Dilerseniz çamaşır deterjanı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çamaşır Suyun Özellikleri Nelerdir?

Çamaşır suyunun halk arasında en çok bilinen özelliği beyazlatıcı olmasıdır. Beyaz çamaşırlarda, çıkmayan zorlu lekelerde çamaşır suyu kullanılarak lekeleri çıkarmak mümkündür. Hatta koyu renkli kumaşlarda kullanım sağlandığında o çamaşırın rengini dahi açmaktadır. Sıvı çamaşır suyu kıvamına göre su ile birlikte kullanmak doğru olacaktır. Çamaşır suları yoğun kimyasallar olduğu için su ile açıp öyle kullanmak daha doğru olacaktır. Özellikle çamaşır yıkamak için kullanılan çamaşır sularını su ile seyreltip kullanmak tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde çamaşırlarınızda tahriş ve yıpranmalar söz konusu olacaktır. Yıkanan çamaşırların beyaz olması kadar aynı zamanda sağlam olması da önemlidir. Çamaşır suyunun fazla kullanıldığı durumlarda çamaşırlarınız yıpranır bu nedenle doğru oranda çamaşır suyu kullanarak hem çamaşırlarınızı beyazlatabilir hem de çamaşırlarınızın dayanıklılığını koruma şansı yakalarsınız. Çamaşır sularında etkin bir beyazlatma özelliği bulunduğu için renkli çamaşırlar ile temas ettiğinde onların rengini de açmaktadır. Bu nedenle sadece beyaz çamaşırları yıkarken kullanmanız gerekir. Aksi takdirde renkli çamaşırlarınızın rengi beyazlar ve üzerinde istenmeyen lekeler oluşabilir. Yüzey temizleyicisi olarak kullanılan çamaşır sularında da su ile seyreltme yapılması önerilmektedir. Ayrıca kullanımdan sonra durulama yapılması da gerekir. Açık renk zeminlerde özellikle etkin beyazlık ve parlaklık sunduğu için beyaz fayans yüzeylerde sıklıkla tercih edilen temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. Fayansların arasında bulunan derzleri de fayanslar ile beraberinde beyazlatabilir özelliktedir. Çamaşır suyunun içerdiği kimyasal formül nedeniyle etkin yağ ve kireç çözme özelliği de bulunmaktadır. Bu nedenle banyo ve mutfak temizliğinde de sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır.  Ocak temizliği, fayans ve lavabo temizliğinde üstün hijyen sağlar.  Çamaşır suları doğru dozda ve doğru kullanımda herhangi bir zararlı madde içermez ancak yanlış kullanımlarda kişilere zarar verebilme durumları söz konusu olmaktadır. Bu nedenle mutlaka havadar alanlarda çamaşır suyu kullanmalı ve miktarları ürün talimatlarına göre tercih etmelisiniz. Bu sayede istenmeyen sağlık sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz. Dilerseniz çamaşır yıkama ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Çeşitleri Nelerdir?

Çamaşır suyunun aslında içeriğine göre pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Farklı markaların içerdikleri kimyasal oranına göre farklı çamaşır suyu çeşitleri bulunur. Halk arasında en çok bilinen İki çeşidi formuna göre ayrılmaktadır. Çamaşır sularının formu iki türlü olabilir biri açık kıvamlı olanlar biri de yoğun kıvamlı olanlardır. Ayrıca yoğun kıvamlılarda ultra yoğun ve yoğun olmak üzere iki çeşittir. Yoğun formlu olanlar adından da anlaşılacağı üzere kıvamı ve içeriği yoğun olan türleridir. Evlerde temizlik için sıklıkla bu tür kullanılmaktadır. Yoğun kıvamlı çamaşır suları daha az görünse de az miktarda kullanım bu çamaşır suları için yeterli gelmektedir. Çoğunluklu olarak su ile seyrelterek kullanıldığı için yoğun kıvamlı çamaşır suları sıklıkla tercih edilmektedir. Açık kıvamlı çamaşır suları ise dış mekan temizliklerinde veya ticari kullanımlarda genellikle tercih edilmektedir. Özellikle duvar, balkon veya beton gibi yüzeyleri yıkarken açık kıvamlı çamaşır sularını tercih edebilirsiniz. Çamaşır suyunun en etkin özelliği temizlik ürünü olmasıdır ve temizlik yapılacak bölgeye göre en uygun çamaşır suyu çeşidi seçilmelidir. Banyo, fayans ve derz temizliğinde seyrek formda ki çamaşır suyunu tercih etmeniz önerilmektedir. Çamaşır suları yoğun kimyasal içeriğe sahip olabildiği gibi farklı markalar tarafından içeriği değiştirilmiş özellikte olanları da bulunmaktadır. Zararlı özellikleri azaltılmış olan veya kokusu azaltılmış çamaşır suları da bulmanız mümkündür. Farklı çiçek kokuları veya meyve kokuları ile birleştirilerek çamaşır suyunun ağır kokusu hafifletilmiş, ağır kokusunun etkisini azaltmış ürünleri de bulmak mümkün. Piyasada bulunan çamaşır suları 750 ml’den başlayıp 30 litreye kadar ulaşmaktadır. Ev içi kullanımlarda genellikle 1 litre veya daha altı olan gramajda ürünler tercih edilirken, büyük işletmelerde yüksek gramajlı çamaşır suları tercih edilmektedir. Sizin kullanımınıza en uygun ürünü listelenen pek çok çeşit arasından kolaylıkla bulup satın alabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kullanacağınız yere ve kullanım türüne uygun deterjan seçmenizde fayda vardır. Çamaşır suyunu aldıktan sonra ise dikkatli kullanmak gerekmektedir. Çamaşır suyu her ne kadar bir temizlik ürünü de olsa içerdiği kimyasallar nedeniyle dikkatli kullanılması gereken ürünlerden biridir. Cilt ile çok fazla temas ettiğinde ciltte tahriş, kızarıklık ve alerji gibi sorunlara neden olabilmektedir. Ayrıca açık yara gibi bölgelere temasında da yanma ve kızarıklık gibi farklı sorunlar yaratabileceği için bu tarz durumlardan kaçınmanızda fayda varıdır. Çamaşır suyunu yoğun kullanacağınız zamanlarda ise eldiven gibi temas edebileceğiniz bölgeleri kapatacak koruyucu ürünler kullanmanız, fazla soluyacağınız zamanlarda ise maske takmanız sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. Böylece yaralanma veya zehirlenme gibi durumların önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca banyo temizliği gibi kapalı alanlarda temizlik yaparken mutlaka pencereler ve kapılar açık olacak şekilde temizlik yapın. Aksi takdirde uzun süreli solumalarda rahatsızlık duyabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde bu durum ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Uzun süreli çamaşır suyu solumak ciğerleriniz açısından iyi olmayacaktır. Ayrıca çamaşır suyu ile farklı deterjanları karıştırmak da çok tavsiye edilmemektedir. Özellikle kimyasal içeriği farklı olan ve birbiri ile tepkimeye girebilecek iki farklı ürünü birbirine karıştırdığınızda yanıcı, yakıcı, patlayıcı veya zehirli olma özelliğinde farklı bir karışım ortaya çıkarabilirsiniz. Çıkan bu karışım sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir bu nedenle farklı temizlik ürünlerini birbiri ile karıştırmamanızda fayda vardır. Aynı zamanda çamaşır suları kumaşlar üzerinde leke bırakabileceğinden temizlik sırasında lekelenmesini istemeyeceğini giysileri giymekten kaçınabilirsiniz. Koyu renkli kıyafetlerinize sıçrama durumu olduğunda rengini açarak lekeli bir görünüme yol açabilmektedir. Sıvı deterjan fiyatları düşünüldüğünde etkin temizlik ürünü olan çamaşır suları kullanıcılar arasında sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Birden fazla bölgede temizlik imkanı sunan ve mikrop kırma, ekstra hijyen sağlama özellikleri de bulunduğu için temizlikte kullanılan ana ürünler arasında yerini almıştır çamaşır suları. Tüm bu durumlara dikkat ederek kullandığınızda hem istediğiniz mükemmel temizliğe ulaşabilir hem de kendinize ve çevrenize zarar vermeden temizlik yapma imkanı yakalayabilirsiniz. 

Çamaşır Suyu Fiyatları 

Çamaşır suyu fiyatları markalara göre değişiklik göstermektedir. İçerdiği maddeler, markaların fiyat politikaları gibi durumlar çamaşır suyu fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca alacağınız çamaşır suyunun boyutu da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Pek çok farklı marka alternatifi arasından bütçenize en uygun olanı seçip Sonsepet ile satın alabilirsiniz. Bilinen ve güvenilen markaların fiyatları diğerlerine oranla bazı durumlarda daha fazla olabilmektedir. Bu durumda listelenen ürünler içerisinden en uygun fiyatlısını kolayca bulup istediğiniz çamaşır suyunu satın alabilirsiniz. Genel temizlik ürün fiyatları göz önüne alındığında çamaşır suyu fiyatları oldukça uygun görülmektedir.  Banyo, tuvalet veya yüzey temizliği için ayrı ayrı birer temizlik ürünü almak yerine tek bir ürünle tüm bu alanlarda temizlik yapma şansınız olur. 3 veya daha fazla ürün almak yerine bir tane çamaşır suyu alarak masrafınızı azaltabilirsiniz. Bu nedenle aslında fiyat performans olarak oldukça ekonomik bir üründür. Üstelik yoğun formüllü olan çamaşır sularını su ile seyrelterek kullanacağınız için kolay kolay bitmez ve aslında uzun süreli bir kullanım da sağlanmış olur. Bu durum ise sizi ekonomik olarak avantajlı hale getiren bir durumdur. Ayrıca çamaşır suyunun sağladığı ekstra hijyen düşünüldüğünde verdiğiniz tutarı hak eden ürünler arasında yerini almış durumdadır. Uzun süreli bir raf ömrü bulunduğu için büyük miktarlarda alıp evinizde depolayabilirsiniz. Gramaj arttıkça fiyat artıyor gibi görünse de gramajı düşük ürünlere göre gramajı yüksek ürünler daha karlı olmaktadır. 1 litrelik çamaşır suları bulunduğu gibi 5 litre ve hatta 30 litrelik çamaşır suları da bulunmaktadır. Litre başına düşen fiyat hesaplandığında yüksek gramajların daha uygun fiyatlara denk gelme olasılığı yüksektir. Bu nedenle depolama alanınız varsa büyük gramajlardan alıp kendinizi karlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca indirimleri ve kampanyaları takip ederek Sonsepet ile istediğiniz çamaşır suyuna her bütçeye uygun fiyatlar ile ulaşabilme şansınız bulunmaktadır.