150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!
Menü
Sepetim
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
15.06.2022

Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin deniz ve havuza girebilmeleri için bağışıklık sistemlerinin yeteri kadar gelişmiş olması gerekir. 6. ayın ardından bebeklerin zararlı mikroplara karşı bağışıklığı artar ve tatil esnasında rahatlıkla denize girebilir. Fakat denize girmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bebeğin tatilden önce mutlaka aşıları yaptırılmalıdır. Ona uygun olan güneş kremi ve bebekler için havuz bezi tercih edilmelidir.

Bez Mayo Nedir, Ne İşe Yarar?

Bez mayo henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebeklerin rahatlıkla deniz ve havuza girebilmeleri için özel olarak tasarlanmaktadır. Yüksek emicilik düzeyine sahip olması nedeniyle idrar ya da dışkı kalıntılarının bezin dışına çıkmasını engeller. Bu sayede bebek rahatlıkla denizde zaman geçirebilir. Havuz bezi bebeğin ve etrafın hijyenini sağlamak için mutlaka kullanılmalıdır. Bebeklerde tatilin ardından enfeksiyon oluşumu gözlenebilir. Su geçirmez bez mayolar bebeği dışarıdan gelebilecek zararlı mikroplara karşı korur.

Bez mayolar normal bezlerden farklı olarak daha yüksek emicilik oranına sahiptir. Standart bezler yalnızca sıvı dışkıyı emerken bez mayolar katı dışkılarında bez dışına çıkmasının önüne geçer. Bu sayede tatil boyunca bebekler su içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayo su ile temas ettiğinde ağırlaşma ya da bebekte herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Bez mayolar farklı ihtiyaçlara uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Bez Mayo Çeşitleri

Bez mayo çeşitleri farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik olarak çeşitli modellerde üretilmektedir. Bebeğin konforu için ona en uygun olan bez mayoyu tercih etmek gerekir. En temel olarak bez mayo çeşitleri tek kullanımlık ve yıkanabilir olarak iki farklı çeşitte üretilmektedir. Mayo bez kullanımı türüne göre değişiklik göstermektedir. Her iki bez mayonun da avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. En iyi mayo bez hangisi kararını vermek tamamen kullanıma bağlıdır. Mayo bez tercihi yaparken her iki bezin de avantajları ve kullanımı göz önünde bulundurulmalıdır.

Confy 2 numara bebek bezi ile sizler de havuz ve deniz kenarında rahat edebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Bez Mayo Özellikleri

Tek kullanımlık bez mayoların kullanımı oldukça pratiktir. Tek kullanıma sahip olan bez mayolar ıslandığında ağırlık yapmaz. Bebeğin konforlu bir şekilde suda vakit geçirmesini sağlar. Bebeğin hijyeninin sağlanması için mayo bez kullanımı kontrollü olmalıdır. Her kullanımının ardından kısa süre içerisinde bez değiştirilmelidir. Tek kullanıma sahip olan bebek bezlerinin bedenleri farklı olarak üretilir. Bebeklerin vücuduna uygun olarak ayarlanma özelliği bulunmaz. Bu nedenle dışarıya sıvı akışına neden olabilir. Bez bebeğin kilosuna ve yaşına uygun olarak tercih edilmelidir.

Tek kullanım için tasarlanan bez mayolar standart bebek bezine oldukça yakın malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle uzun süre bebeğin cildinde kaldığında tahriş ve pişik gibi sorunlara yol açabilir. Kullanımı sırasında değiştirilme sıklığına dikkat edilmelidir. Islandığında kuruma hızı yavaş olan tek kullanımlık mayo bezler ıslanmasının ardından kirlenmese dahi değiştirilmelidir. Tek kullanıma sahip olan mayo bezler yıkanabilir mayo bezlere oranla daha maliyetlidir. Mayo bez seçimi sırasında bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Confy 3 numara bebek bezi, organik kullanım imkanı sağlayan, bebeğinizin rahat bir gece geçirmesine imkan kılan özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Yıkanabilir Bez Mayo Özellikleri

Yıkanabilir bez mayolar bebeğin cildine uyumlu olan kumaşlar kullanılarak tasarlanmaktadır. Ekonomik olmasıyla öne çıkan yıkanabilir bez mayolar yıkanmasının ardından tekrar kullanılabilir. Yüksek emicilik düzeyine sahip olan bez mayolar ıslanmasının ardından aynı zamanda oldukça hızlı kurur. Kumaştan tasarlanan mayo içerisinde su geçirmeyen astar bölümü bulunmaktadır. Mayonun sahip olduğu bu kısım sızıntı oluşmasının önüne geçer.

Kumaş kullanılarak tasarlanan yıkanılabilir mayo bebeğin cildinin rahatlıkla nefes almasını sağlar. Bu sayede bebeğin cildinde tahriş, pişik ve mantar gibi enfeksiyonlar oluşmaz. Yıkanabilir mayo bezinin en önemli avantajı bebeğe göre ayarlanabilir olmasıdır. Yıkanabilir mayo bez kullanımı oldukça pratiktir. Bebeğe göre ayarlanan mayo bez bebeğin içerisinde kendisini daha konforlu hissetmesini sağlar. Uzun süre kullanım için uygundur. Bebeğiniz büyüdükçe rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mayo bez nasıl kullanılır konusu bezin türüne göre değişiklik göstermektedir. Yıkanabilir bez mayonun bebeğe giydirilmesi oldukça kolaydır. Yan taraflarında genellikle cırt bantlar bulunan mayo kullanılmasının ardından rahatlıkla çıkarılabilir. Çıkarma esnasında bebeğin tuvaletinin etrafa bulaşmasının önüne geçilir. Bez mayonun kumaşı sayesinde bebeğin cildinde alerjik reaksiyonlar görülmez. Mayonun kenar kısımlarında bulunan bariyerler bebeğin cildine uyumludur. Sürtünmeye bağlı olarak tahrişlere neden olmaz. Bu bariyerler aynı zamanda bebeğin dışkısının sızmasının da önüne geçer.

Bebek Bez Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bez mayo seçiminde kullanım durumu ve bebeğin rahatlığı bir arada düşünülmelidir. Tek kullanımlık ya da yıkanabilir mayoların avantajları ve dezavantajları bir arada değerlendirilerek seçim yapılmalıdır. Çok sayıda mayo bez seçeneği bulunmaktadır. Tercih edilen mayo bezin bebeğe uyumlu olması ve kullanım kolaylığı bir arada değerlendirilmelidir. Mayo bez modelleri arasından seçim yaparken şunlara dikkat edilmesi gerekir;

  • Mayo bez seçiminde öncelikle yıkanabilir ve tek kullanımlık arasında tercih yapılması gerekir. Yıkanabilir mayolar tekrar kullanılabilmesi nedeniyle oldukça ekonomiktir. Fakat tatilde tekrar kullanım için mayoyu temizleme imkanı olmayan anne babalara bebeğin hijyeni açısından tek kullanımlık bez mayo önerilmektedir.
  • Her iki mayo bez seçeneğinde dikkat edilmesi gereken konu mayonun bebeğin bedenine uygun olmasıdır. Bebeğin bedenine tam uyumlu olmayan mayolarda sızıntı gerçekleşmesi muhtemeldir. Yıkanabilir mayolarda ayarlama seçeneği bu açıdan avantajlıdır. Tek kullanımlık bez mayolar arasında tercih yaparken bebeğin yaşına uygun olmasına dikkat edilmelidir.
  • Mayo bez kullanımında bebeklerin rahat hareket etmesi gerekir. Bu nedenle ıslandığında şişmeyen, bebeğin cildine uyumlu ve yumuşak dokuya sahip olan mayo bez kullanılmalıdır.
  • Bez mayo kullanımında en sık karşılaşılan durum bebeklerde pişik oluşumudur. Bebeklerin cildi havasız kaldığında ya da fazla sürtünmeye maruz kaldığında pişik olabilir. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için tercih edilen mayonun bebeğin cildini nefes aldırması gerekir.

Mayo Bez Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeği olan aileler için tatil biraz zorlu geçebilir. Bebekler sürekli ilgi ve bakım bekler. Tatil sırasında aksatılan bebek bakımları tatilin ardından bebekte alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden olabilir. Keyifli bir tatilin ardından bebeğinin kötü bir sürece girmemesini isteyen aileler mutlaka gereken ilgiyi göstermelidir. Mayo bezler standart bezlere oranla daha yüksek emicilik düzeyine sahiptir. Bu nedenle sızdırma yapmaz. Sızdırma yapmaması bebeğin mayo bezinin uzun süre kullanılabileceği anlamına gelmez. Aksine normal bezlerde olduğu gibi kullanımının ardından anında değiştirilmelidir.

Uzun süre değiştirilmeden bebeğin cildine temas eden dışkı kalıntıları bebeğin cildinde pişik ve mantar gibi sorunların oluşmasına neden olabilir. Bebeğin yaşına göre tuvalet sıklığı değişkenlik gösterir. Tatil esnasında bebeğin tuvaletini yapıp yapmadığı periyodik olarak kontrol edilmeli, gerekli görüldüğü hallerde mutlaka değiştirilmelidir. Tek kullanımlık ve yıkanabilir mayo bezlerin her ikisinde de durum aynıdır. Tek kullanımlık mayo bezlerinde değişim yıkanabilir mayo beze oranla daha kolay olabilir.

Yıkanabilir mayo bezin kirlenmesinin ardından bebeğin sağlıklı bir şekilde tekrar kullanabilmesi için doğru yöntemlerle temizlenmelidir. Mayo bezin hijyen için yüksek sıcaklıkta kaynatılarak temizlenmesi ya da ütülenmesi doğru değildir. Bu yöntemler farklı bir dokuya sahip olan yıkanabilir mayo bezin dokusunu bozarak işlevliğini yitirebilir. Mayo bez ilk olarak elde basit temizleme işlemi yapılmasının ardından çamaşır makinasında 60 derecede yıkanmalıdır. Yıkama esnasında bebeğin cildine uygun olan temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Standart temizleyiciler bebeğin cildinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Confy 4 numara bebek bezi tercih ederek bebeğinizin cildinin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.