Menü
Sepetim
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
15.06.2022

Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin deniz ve havuza girebilmeleri için bağışıklık sistemlerinin yeteri kadar gelişmiş olması gerekir. 6. ayın ardından bebeklerin zararlı mikroplara karşı bağışıklığı artar ve tatil esnasında rahatlıkla denize girebilir. Fakat denize girmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bebeğin tatilden önce mutlaka aşıları yaptırılmalıdır. Ona uygun olan güneş kremi ve bebekler için havuz bezi tercih edilmelidir.

Bez Mayo Nedir, Ne İşe Yarar?

Bez mayo henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebeklerin rahatlıkla deniz ve havuza girebilmeleri için özel olarak tasarlanmaktadır. Yüksek emicilik düzeyine sahip olması nedeniyle idrar ya da dışkı kalıntılarının bezin dışına çıkmasını engeller. Bu sayede bebek rahatlıkla denizde zaman geçirebilir. Havuz bezi bebeğin ve etrafın hijyenini sağlamak için mutlaka kullanılmalıdır. Bebeklerde tatilin ardından enfeksiyon oluşumu gözlenebilir. Su geçirmez bez mayolar bebeği dışarıdan gelebilecek zararlı mikroplara karşı korur.

Bez mayolar normal bezlerden farklı olarak daha yüksek emicilik oranına sahiptir. Standart bezler yalnızca sıvı dışkıyı emerken bez mayolar katı dışkılarında bez dışına çıkmasının önüne geçer. Bu sayede tatil boyunca bebekler su içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayo su ile temas ettiğinde ağırlaşma ya da bebekte herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Bez mayolar farklı ihtiyaçlara uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Bez Mayo Çeşitleri

Bez mayo çeşitleri farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik olarak çeşitli modellerde üretilmektedir. Bebeğin konforu için ona en uygun olan bez mayoyu tercih etmek gerekir. En temel olarak bez mayo çeşitleri tek kullanımlık ve yıkanabilir olarak iki farklı çeşitte üretilmektedir. Mayo bez kullanımı türüne göre değişiklik göstermektedir. Her iki bez mayonun da avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. En iyi mayo bez hangisi kararını vermek tamamen kullanıma bağlıdır. Mayo bez tercihi yaparken her iki bezin de avantajları ve kullanımı göz önünde bulundurulmalıdır.

Confy 2 numara bebek bezi ile sizler de havuz ve deniz kenarında rahat edebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Bez Mayo Özellikleri

Tek kullanımlık bez mayoların kullanımı oldukça pratiktir. Tek kullanıma sahip olan bez mayolar ıslandığında ağırlık yapmaz. Bebeğin konforlu bir şekilde suda vakit geçirmesini sağlar. Bebeğin hijyeninin sağlanması için mayo bez kullanımı kontrollü olmalıdır. Her kullanımının ardından kısa süre içerisinde bez değiştirilmelidir. Tek kullanıma sahip olan bebek bezlerinin bedenleri farklı olarak üretilir. Bebeklerin vücuduna uygun olarak ayarlanma özelliği bulunmaz. Bu nedenle dışarıya sıvı akışına neden olabilir. Bez bebeğin kilosuna ve yaşına uygun olarak tercih edilmelidir.

Tek kullanım için tasarlanan bez mayolar standart bebek bezine oldukça yakın malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle uzun süre bebeğin cildinde kaldığında tahriş ve pişik gibi sorunlara yol açabilir. Kullanımı sırasında değiştirilme sıklığına dikkat edilmelidir. Islandığında kuruma hızı yavaş olan tek kullanımlık mayo bezler ıslanmasının ardından kirlenmese dahi değiştirilmelidir. Tek kullanıma sahip olan mayo bezler yıkanabilir mayo bezlere oranla daha maliyetlidir. Mayo bez seçimi sırasında bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

Confy 3 numara bebek bezi, organik kullanım imkanı sağlayan, bebeğinizin rahat bir gece geçirmesine imkan kılan özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Yıkanabilir Bez Mayo Özellikleri

Yıkanabilir bez mayolar bebeğin cildine uyumlu olan kumaşlar kullanılarak tasarlanmaktadır. Ekonomik olmasıyla öne çıkan yıkanabilir bez mayolar yıkanmasının ardından tekrar kullanılabilir. Yüksek emicilik düzeyine sahip olan bez mayolar ıslanmasının ardından aynı zamanda oldukça hızlı kurur. Kumaştan tasarlanan mayo içerisinde su geçirmeyen astar bölümü bulunmaktadır. Mayonun sahip olduğu bu kısım sızıntı oluşmasının önüne geçer.

Kumaş kullanılarak tasarlanan yıkanılabilir mayo bebeğin cildinin rahatlıkla nefes almasını sağlar. Bu sayede bebeğin cildinde tahriş, pişik ve mantar gibi enfeksiyonlar oluşmaz. Yıkanabilir mayo bezinin en önemli avantajı bebeğe göre ayarlanabilir olmasıdır. Yıkanabilir mayo bez kullanımı oldukça pratiktir. Bebeğe göre ayarlanan mayo bez bebeğin içerisinde kendisini daha konforlu hissetmesini sağlar. Uzun süre kullanım için uygundur. Bebeğiniz büyüdükçe rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mayo bez nasıl kullanılır konusu bezin türüne göre değişiklik göstermektedir. Yıkanabilir bez mayonun bebeğe giydirilmesi oldukça kolaydır. Yan taraflarında genellikle cırt bantlar bulunan mayo kullanılmasının ardından rahatlıkla çıkarılabilir. Çıkarma esnasında bebeğin tuvaletinin etrafa bulaşmasının önüne geçilir. Bez mayonun kumaşı sayesinde bebeğin cildinde alerjik reaksiyonlar görülmez. Mayonun kenar kısımlarında bulunan bariyerler bebeğin cildine uyumludur. Sürtünmeye bağlı olarak tahrişlere neden olmaz. Bu bariyerler aynı zamanda bebeğin dışkısının sızmasının da önüne geçer.

Bebek Bez Mayo Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bez mayo seçiminde kullanım durumu ve bebeğin rahatlığı bir arada düşünülmelidir. Tek kullanımlık ya da yıkanabilir mayoların avantajları ve dezavantajları bir arada değerlendirilerek seçim yapılmalıdır. Çok sayıda mayo bez seçeneği bulunmaktadır. Tercih edilen mayo bezin bebeğe uyumlu olması ve kullanım kolaylığı bir arada değerlendirilmelidir. Mayo bez modelleri arasından seçim yaparken şunlara dikkat edilmesi gerekir;

  • Mayo bez seçiminde öncelikle yıkanabilir ve tek kullanımlık arasında tercih yapılması gerekir. Yıkanabilir mayolar tekrar kullanılabilmesi nedeniyle oldukça ekonomiktir. Fakat tatilde tekrar kullanım için mayoyu temizleme imkanı olmayan anne babalara bebeğin hijyeni açısından tek kullanımlık bez mayo önerilmektedir.
  • Her iki mayo bez seçeneğinde dikkat edilmesi gereken konu mayonun bebeğin bedenine uygun olmasıdır. Bebeğin bedenine tam uyumlu olmayan mayolarda sızıntı gerçekleşmesi muhtemeldir. Yıkanabilir mayolarda ayarlama seçeneği bu açıdan avantajlıdır. Tek kullanımlık bez mayolar arasında tercih yaparken bebeğin yaşına uygun olmasına dikkat edilmelidir.
  • Mayo bez kullanımında bebeklerin rahat hareket etmesi gerekir. Bu nedenle ıslandığında şişmeyen, bebeğin cildine uyumlu ve yumuşak dokuya sahip olan mayo bez kullanılmalıdır.
  • Bez mayo kullanımında en sık karşılaşılan durum bebeklerde pişik oluşumudur. Bebeklerin cildi havasız kaldığında ya da fazla sürtünmeye maruz kaldığında pişik olabilir. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için tercih edilen mayonun bebeğin cildini nefes aldırması gerekir.

Mayo Bez Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeği olan aileler için tatil biraz zorlu geçebilir. Bebekler sürekli ilgi ve bakım bekler. Tatil sırasında aksatılan bebek bakımları tatilin ardından bebekte alerjik reaksiyonlar oluşmasına neden olabilir. Keyifli bir tatilin ardından bebeğinin kötü bir sürece girmemesini isteyen aileler mutlaka gereken ilgiyi göstermelidir. Mayo bezler standart bezlere oranla daha yüksek emicilik düzeyine sahiptir. Bu nedenle sızdırma yapmaz. Sızdırma yapmaması bebeğin mayo bezinin uzun süre kullanılabileceği anlamına gelmez. Aksine normal bezlerde olduğu gibi kullanımının ardından anında değiştirilmelidir.

Uzun süre değiştirilmeden bebeğin cildine temas eden dışkı kalıntıları bebeğin cildinde pişik ve mantar gibi sorunların oluşmasına neden olabilir. Bebeğin yaşına göre tuvalet sıklığı değişkenlik gösterir. Tatil esnasında bebeğin tuvaletini yapıp yapmadığı periyodik olarak kontrol edilmeli, gerekli görüldüğü hallerde mutlaka değiştirilmelidir. Tek kullanımlık ve yıkanabilir mayo bezlerin her ikisinde de durum aynıdır. Tek kullanımlık mayo bezlerinde değişim yıkanabilir mayo beze oranla daha kolay olabilir.

Yıkanabilir mayo bezin kirlenmesinin ardından bebeğin sağlıklı bir şekilde tekrar kullanabilmesi için doğru yöntemlerle temizlenmelidir. Mayo bezin hijyen için yüksek sıcaklıkta kaynatılarak temizlenmesi ya da ütülenmesi doğru değildir. Bu yöntemler farklı bir dokuya sahip olan yıkanabilir mayo bezin dokusunu bozarak işlevliğini yitirebilir. Mayo bez ilk olarak elde basit temizleme işlemi yapılmasının ardından çamaşır makinasında 60 derecede yıkanmalıdır. Yıkama esnasında bebeğin cildine uygun olan temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Standart temizleyiciler bebeğin cildinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Confy 4 numara bebek bezi tercih ederek bebeğinizin cildinin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.

Altunsa Reçel ile Reçelli Kurabiye Tarifleri
Kurabiyeler mis gibi kokusu ve nefis tadı ile evlerin vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkar. Yediden yetmişe pek çok kişi tarafından son derece sevilen kurabiyelerin birçok çeşidi bulunur.
Devamını Oku
09.06.2023
Altunsa Ton Balığı İle Salata Tarifleri
Ton balığı ile yapılan birçok tarif son derece sağlıklı ve besleyici oluyor. Kısa sürede hazırlanabilmesi ve pratik olması yönünden de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Bebek Şampuanı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli ?
Anne baba olmak oldukça zor olan bir görevdir. Çocuk doğduğu andan itibaren anne babanın yükü ve sorumluluğu her geçen gün artıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Kaju Nedir ? Kavrulmuş Kaju Nasıl Yapılır ?
Kuruyemiş sevenlerin en çok tükettiği lezzetli tada sahip Kaju nedir sorusu, sakız ağacıgiller ailesine ait tropikal bir ağaç meyvesi olarak açıklanır.
Devamını Oku
23.05.2023
Tüketiciye Ulaşana Kadar Ayçekirdeği Üretim Aşamaları
Doğanın insanlara sunduğu en güzel hediye olan ayçiçekleri, işlenerek sofralarımızda ayçekirdeği olarak yer alıyor.
Devamını Oku
23.05.2023
Beyaz Çay Nasıl Demlenir ?
Beyaz çay nedir sorusuna karşılık bilinmesi gereken, beyaz çay hafif bir tat ve kokuya sahip hassas bir çaydır. İşte beyaz çay nasıl yapılır sorusu için doğru demlenme adımları:
Devamını Oku
23.05.2023
Filtre Kahve Nasıl Hazırlanır?
Filtre kahve yapımı gündelik hayatımızda sıkça duyduğumuz fakat detaylarını hiç araştırmadığımız konulardan bir tanesi oluyor.
Devamını Oku
02.05.2023
Yenidoğan Bebeğin Çok Uyuması Normal mi?
Aileye yeni katılan ve hayatı çok daha anlamlı bir hale getiren yenidoğan bebekler günün hemen hemen tamamını uyuyarak geçirir. 
Devamını Oku
02.05.2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.