150 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo!
Menü
Sepetim
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
15.06.2022

Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı gün geçtikçe artış gösteren bir durumdur. Bebeğin el, yüz ve genel cilt temizliğinde pratik ve kolay bir kullanım sağlaması açısından piyasada pek çok farklı ıslak mendili bulunur. Bu mendillerden bebeğinizin cilt yapısına en uygun ürünü seçerek kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bebeklerde ıslak mendil kullanımı oldukça yaygınlaşmış bir durumdur. Ebeveynlerin bebeklerinin bezini değiştirdiği sırada en sık kullandığı temizlik malzemesi ıslak mendillerdir. Bundan dolayı da gün içinde birden fazla kez kullanılabilmektedir. Bebeğiniz için en iyi ıslak mendil onun cilt yapısına en uygun olan mendildir. Bebeğinizin cildi son derece hassas ve narin bir yapıya sahip olduğu için ıslak mendil seçiminde de bu durum unutulmadan özenli bir tercih yapılmalıdır.

Bebeklerin bağışıklık sistemleri yeterince güçlü değildir. Bundan dolayı da onun cildine değdirdiğiniz her madde ters tepki göstererek cilt bariyerine zarar verebilir. Bebeğinizin vücuduna değdireceğiniz her türlü madde bu sebepten dolayı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Yabancı ve zararlı maddeler bebeğinizde enfeksiyonlara, alerjilere veya ileri dönük çeşitli olumsuzluklara yol açabilir. Siz de doğan Confy 120’li ıslak mendil ile bebeğinizin cildini tahriş etmeden temizleyebilirsiniz.

Yenidoğan Islak Mendil Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Yenidoğan bebeklerin cildi belirli bir yaşa gelmiş bebeklerin cildinden çok daha hassas ve çok daha narindir. Bebek anne karnından yeni çıktığı için dış dünyayla direkt olarak uyum gösteremeyebilir. Özellikle direkt olarak bebeğin cildinde kullanılan malzemelere hızlı bir reaksiyon verir. Bundan dolayı da bebeğinizin el, yüz ve genel temizliğini yaparken kullanacağınız yenidoğan ıslak mendil seçiminde ekstra dikkat etmeniz gerekmektedir. Yenidoğan bebeklerin cildi pek çok ürüne veya pek çok etken maddeye tepki gösterir. Bu tepkiler genellikle kızarıklıklar, tahrişler veya deri döküntüleri olarak karşımıza çıkar. Bebek dış dünyaya yeni adapte olmaya çalıştığı ve gelişimini henüz tamamlamadığı için genel olarak 6. aya kadar oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple ilk 6 ay bebeğinizin cildi için kullanacağınız her üründe çok seçici olmalı ve özenle formüle edilmiş, doğal içerikleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Peki yenidoğan ıslak mendil ne zamana kadar kullanılır? Bu soru pek çok ebeveyn tarafından merak edilen ve sıklıkla sorulan bir soru çeşididir. Yenidoğan bebeklerde ilk 1 ay temizleme işlemi sadece pamuk ve saf su ile yapılmalıdır. İlk 1 aydan sonra ise yenidoğan ıslak mendil önerileri incelenerek bebeğinizin cildine, yapısına en uygun ürünü seçerek kullanıma devam edebilirsiniz. Bebek ıslak mendil önerisi incelerken ise bebeğinizin cilt özelliklerini göz önünde bulundurarak incelemeniz oldukça önemlidir.

Islak Mendil Kullanmak Zararlı mı?

Islak mendil, bebeklerin temizliğinde büyük kolaylık sağlayan, pratik kullanımı olan ve kolay taşınabilir bir ürün olmasından dolayı sıklıkla kullanılır. Kullanım artılarından dolayı tercih edilen bu ürünlerin avantajlarının yanı sıra çeşitli dezavantajları da vardır. Özellikle bebekler için ıslak mendil tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisinin bebeğinizin cildi olduğunu öğrendikten sonra seçilecek ıslak mendillerin özellikleri de iyi bilinmelidir. Bebekli aileler pek çok ıslak mendil tavsiye edebilirler. Bu noktada sizlerin yapması gereken bebekler için ıslak mendil tavsiye edildiğinde ürünü direkt olarak alıp kullanmamak olmalıdır. Öncelikle ıslak mendilin içindekiler derinlemesine araştırılmalı ve bebeğinizin cildini tahriş edebilecek herhangi bir maddenin varlığı tespit edildiğinde ürün tercih edilmemelidir. Bebeğinize, onun cilt sağlığı için yapabileceğiniz en büyük iyiliğin başında bu gelir. Islak mendilin içinde bulunan saf su, doğal yağ veya vitaminler bebek için faydalı içeriklerdir. Fakat bunun dışında bulunan diğer etken maddeler bebeğinizin cildinin reaksiyon göstermesine sebebiyet verebilmektedir.

Bebek Islak Mendili için Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi bebek ıslak mendili bebeğiniz için yapacağınız en önemli ilk adımlardan biridir. Bu seçimi yaparken dikkat edilecek çeşitli noktalar vardır. Bunlar şu şekilde açıklanabilir;

  • İçinde kimyasal maddelerin bulunduğu ıslak mendilleri tercih etmeyin. Doğal içeriklere sahip olan ıslak mendiller bebeğinizin cilt sağlığı için büyük önem taşır.
  • Ürün içinde paraben bulunmadığına emin olarak satın alın çünkü paraben kanserojen özelliği bulunan zararlı bir kimyasal çeşididir. Bununla beraber alkol, parfüm, sentetik lif, SLS, SLES ve boya gibi maddelerin de bulunmadığından emin olur.
  • Aşırı kokuya, parfüme sahip olan ıslak mendilleri tercih etmeyin. Yoğun kokuya sahip olan ıslak mendiller yüksek miktarda parfüm esansı içerir ve özellikle yenidoğan ıslak mendil tavsiye ürünleri içinde yer almaz.
  • Ürün içerisinde saf suyun olup olmadığına dikkat edin. Saf su oranının yüksek olması bebeğinizde oluşabilecek tahrişi önler.
  • Islak mendilin içinde çeşitli yağlar ve vitaminlerin bulunmasın özen gösterin. Özellikle papatya özü, aloe vera özü, lavanta yağı, çay ağacı yağı, gliserin ve limon yağı bebeğinizin cildi için son derece faydalı ve önemlidir.

Tüm bu maddelere dikkat etiğiniz takdirde bebeğiniz için kullanımda veya diğer bebekler için en iyi ıslak mendil önerisinde bulunabilme açısından faydalı detaylar içerir. Bebek için en iyi ıslak mendil ise genel olarak bebeğinizin cildiyle en uyumlu olan ve herhangi olumsuz bir durum teşkil etmeyen ıslak mendil çeşididir.

En Çok Tercih Edilen Confy Islak Mendil Markası!

Bebek ıslak mendil tavsiye edilirken ebeveynler genellikle en memnun kaldıkları ve en sık kullandıkları ıslak mendil markalarını ön plana çıkarırlar. Bu açıdan Confy oldukça önemli bir alana sahiptir. Bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği tüm bileşenleri ıslak mendil içerisinde birleştirerek ebeveynlerin kullanımına sunar. Bebek ıslak mendil çeşitleri içinden bebeğinizin cildine en uygun ürünü seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Islak mendil gün içinde en sık ve en çok kullanılan temizlik malzemesi olmasından dolayı içeriğinde kullanılan etken maddeler bebeğin cilt sağlığı için büyük önem taşır. Confy tüm bu detayları göz önünde bulundurarak bebeğinizin hassas cildini tahriş etmeyecek alkolsüz ıslak mendil üretimi ile dikkat çeker. Islak mendillerin alkolsüz olması bebeklerin cilt bariyeri için son derece önemli ve avantajlı bir durumdur. Alkol cilde büyük zararlar verdiği için bebeklerde alkolün bulunduğu ürünlerin dahi kullanımı asla yapılmamalıdır.

Granül Kahve
Kafeinli içecekler, metabolizma hızını artırarak güne dinç başlamamızı sağlayan içeceklerden olmaktadır.  Kafein içeriği ile beraber lezzetliyle tercih edilen ve ilk akla gelen içecek çeşitlerinden birisi de kahvedir. Kahveyi nasıl ve ne ile içtiğimiz, çeşitleri kişilerin tercihine göre farklılık göstermektedir. Kahve, insanları bir araya getirip mutlu eden veya bazen tek başınayken motivasyon sağlayabilen bir içecektir. Kahve sohbetleri ve kahve kültürünün önemi bu noktada rol oynamaktadır. Anılarımızın bir parçasına daima eşlik eden bu içeceğin incelemesini yapmak kayda değerdir. Öğrencilik yıllarında en çok tercih edilen granül kahve ise en pratik ve zahmetsiz şekilde tüketilen içecek çeşidi olmaktadır. Kahve bitki olarak toplanması ve işlenmesi zor bir besin maddesidir. Tüketilirken kullanışlı hale getirilmesi de onun ne kadar mucizevi bir içecek olduğunu kanıt olmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Stick Kahve Nedir?
Günümüzde kullanımı yaygınlaşan stick kahve kullanım kolaylığı ve temizliğinin rahat olması açısından tercih edilmektedir. Stick kelimesi Türkçe anlamıyla “sopa” anlamı taşımaktadır. Paketinden çıktığı gibi kullanılabilen stick kahve uzun yapısıyla ve kaşık niteliğiyle güzel bir görsel oluşturmaktadır. Kahve müptelaları için kahve ile dolu bu küçük sopalar sıcak suyla karıştırıldığında zengin bir tat sunmaktadır.
Devamını Oku
01.07.2022
Bebeklerde Bez Mayo Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?
Anne ve bebek ürünleri hemen her yerde gereklidir. Ayrıca bebekler için havuz ve deniz içerisinde hareket etmeleri, gelişimleri açısından oldukça sağlıklıdır. Yaz döneminde anne ve babalar için bebeklerini su içerisinde eğlenirken görmek oldukça keyifli olabilir. Bu keyifli dakikaların bebeğin tuvalet sorunu ile yarıda kalmaması için doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. Henüz tuvalet alışkanlığı kazanamayan bebekler için standart mayolar uygun değildir. Bebeklere özel olarak tasarlanan bez mayolar rahatlıkla bebeğin deniz ya da havuzda zaman geçirmesine olanak tanır.
Devamını Oku
15.06.2022
Islak Mendil Kullanımı
Islak mendil, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir temizlik malzemesidir. Hem kullanım kolaylığı hem de pratik bir ürün olmasından dolayı evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, kafelerde ve daha pek çok alanda kullanımı mevcuttur. Özellikle su ve diğer temizlik ürünlerinin bulunmadığı veya bu ürünlerle temizlemeye vakit olmadığı durumlarda ıslak mendiller pratik çözüm sunmaktadır.
Devamını Oku
15.06.2022
Yenidoğan Bebek Bezi Önerileri
Ebeveynler için doğum sonrasında ve hatta doğum öncesinde ortaya çıkan en önemli sorunlardan biri seçilecek bebek bezi olmaktadır. Doğru bezi seçmek bebeğin cilt sağlığına büyük oranda katkı sağlar. Bebeğin sağlıklı büyümesine ve özellikle uykusunu huzurlu bir şekilde geçirmesine yardımcı olur. Kesintisiz uyku için doğru bez seçimi son derece önemlidir. Doğru bebek bezini bulmak özellikle günümüzde oldukça zorlanılan bir durumdur. Bunun en önemli sebebi ise piyasa üzerinde birden çok bez markasının bulunmasıdır. En iyi bez markası ebeveynler tarafından da en sık araştırılan detayların içinde yer alır. Her anne baba, bebeğinin rahat bir gün geçirmesini ister. Bebeklerinde günü rahat geçirmesindeki en önemli ve en büyük etken bezleridir. Bundan dolayı da yenidoğan bebeğe bez seçimi yapılırken bebek bezi önerileri dikkate alınarak seçimler yapılmalıdır. Bebek bezi tavsiye edilirken de bebeklerin bulundukları yaş dikkate alınarak bir tavsiye aralığında bulunulmalıdır. Bebek bezi fiyatları boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir.
Devamını Oku
15.06.2022
Çocuklarda Tuvalet Eğitimi
Çocuk gelişim sürecinde bazı zorlu safhalar vardır. Tuvalet eğitimi de bu safhalardan biridir. Çocukların tuvalet eğitiminde dikkat edilmesi gereken bir çok unsur mevcuttur. Çocuğun eğitime hazır olması, doğru zamanlama ve tuvalet eğitimine alışma süreci ebeveynler tarafından dikkate alınarak tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Doğru adımlarla başlanmayan tuvalet eğitim süreci çocuğun gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Bebeklere tuvalet eğitimi ne zaman verilir sorusu birçok aile için kafa karıştırıcıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebeklerde Bez Alerjisi
Bebeklerin hassas cildi çeşitli nedenlerle alerji ya da tahriş olabilir. En sık rastlanan alejik reaksiyonlar bebek bezlerinden kaynaklanmaktadır. Bezin bağlandığı genital bölge, popo ve bel bölgesi kıvrımlarında yoğun olarak pişik oluşumu gözlemlenebilir. Dikkat edilmemesi halinde bebeklerin cildinde ciddi yaralara yol açabilir. Bebeklerde görülen alerjik reaksiyonlarda mutlaka bir uzman doktora başvurulmalıdır. Bebekte alerjinin neden olduğu durum belirlenmeli ve bu kapsamda önlemler alınmalıdır.
Devamını Oku
15.06.2022
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
Islak mendiller, kullanımı oldukça pratik ve günlük hayatta sıklıkla tercih edilen temizlik malzemelerinden biridir. Gerek bebeklerin gerekse yetişkinlerin el ve vücut temizliğinde kullandığı kurtarıcılar içinde yer alır. Özellikle bebeklerin temizliği için kullanılan en önemli ve en kurtarıcı temizlik malzemesi ne diye sorulsa ilk verilecek cevap genellikle ıslak mendil olmaktadır. Bebek için kullanılan tüm ıslak mendiller, bebeklerin cildinin hassas yapısı düşünülerek üretilmiştir. Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Özellikle yenidoğanlarda bu hassasiyet çok daha fazladır. Onların cilt sağlığı ebeveynler için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı da ıslak mendil seçimi yapılırken ilk dikkat edilen detay bu olmalıdır. Yanlış bir ıslak mendili kullanmak bebeğinizin cildinde çeşitli tahribatlar, deri döküntüleri yaratabilir bu da daha sonrası için çeşitli olumsuzlukları peşinde getirebilir. Bundan dolayı kıyafetinden oyuncağına kadar her alanda bebeğinize özen gösterdiğiniz gibi ıslak mendil seçiminde de özen göstermelisiniz. Confy ürünleri tercih edildiğinde, bebeğinizin cildi sağlığını koruyacaktır.
Devamını Oku
15.06.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.