Son Sepet Menü
Üyelik Giriş
üye giriş
Şifremi Unuttum
ÜYE OL
Sepetim
Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller
15.06.2022

Bebekler İçin Kullanılabilecek Islak Mendiller

Bebeklerde ıslak mendil kullanımı gün geçtikçe artış gösteren bir durumdur. Bebeğin el, yüz ve genel cilt temizliğinde pratik ve kolay bir kullanım sağlaması açısından piyasada pek çok farklı ıslak mendili bulunur. Bu mendillerden bebeğinizin cilt yapısına en uygun ürünü seçerek kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bebeklerde ıslak mendil kullanımı oldukça yaygınlaşmış bir durumdur. Ebeveynlerin bebeklerinin bezini değiştirdiği sırada en sık kullandığı temizlik malzemesi ıslak mendillerdir. Bundan dolayı da gün içinde birden fazla kez kullanılabilmektedir. Bebeğiniz için en iyi ıslak mendil onun cilt yapısına en uygun olan mendildir. Bebeğinizin cildi son derece hassas ve narin bir yapıya sahip olduğu için ıslak mendil seçiminde de bu durum unutulmadan özenli bir tercih yapılmalıdır.

Bebeklerin bağışıklık sistemleri yeterince güçlü değildir. Bundan dolayı da onun cildine değdirdiğiniz her madde ters tepki göstererek cilt bariyerine zarar verebilir. Bebeğinizin vücuduna değdireceğiniz her türlü madde bu sebepten dolayı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Yabancı ve zararlı maddeler bebeğinizde enfeksiyonlara, alerjilere veya ileri dönük çeşitli olumsuzluklara yol açabilir. Siz de doğan Confy 120’li ıslak mendil ile bebeğinizin cildini tahriş etmeden temizleyebilirsiniz.

Yenidoğan Islak Mendil Kaç Aya Kadar Kullanılır?

Yenidoğan bebeklerin cildi belirli bir yaşa gelmiş bebeklerin cildinden çok daha hassas ve çok daha narindir. Bebek anne karnından yeni çıktığı için dış dünyayla direkt olarak uyum gösteremeyebilir. Özellikle direkt olarak bebeğin cildinde kullanılan malzemelere hızlı bir reaksiyon verir. Bundan dolayı da bebeğinizin el, yüz ve genel temizliğini yaparken kullanacağınız yenidoğan ıslak mendil seçiminde ekstra dikkat etmeniz gerekmektedir. Yenidoğan bebeklerin cildi pek çok ürüne veya pek çok etken maddeye tepki gösterir. Bu tepkiler genellikle kızarıklıklar, tahrişler veya deri döküntüleri olarak karşımıza çıkar. Bebek dış dünyaya yeni adapte olmaya çalıştığı ve gelişimini henüz tamamlamadığı için genel olarak 6. aya kadar oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple ilk 6 ay bebeğinizin cildi için kullanacağınız her üründe çok seçici olmalı ve özenle formüle edilmiş, doğal içerikleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Peki yenidoğan ıslak mendil ne zamana kadar kullanılır? Bu soru pek çok ebeveyn tarafından merak edilen ve sıklıkla sorulan bir soru çeşididir. Yenidoğan bebeklerde ilk 1 ay temizleme işlemi sadece pamuk ve saf su ile yapılmalıdır. İlk 1 aydan sonra ise yenidoğan ıslak mendil önerileri incelenerek bebeğinizin cildine, yapısına en uygun ürünü seçerek kullanıma devam edebilirsiniz. Bebek ıslak mendil önerisi incelerken ise bebeğinizin cilt özelliklerini göz önünde bulundurarak incelemeniz oldukça önemlidir.

Islak Mendil Kullanmak Zararlı mı?

Islak mendil, bebeklerin temizliğinde büyük kolaylık sağlayan, pratik kullanımı olan ve kolay taşınabilir bir ürün olmasından dolayı sıklıkla kullanılır. Kullanım artılarından dolayı tercih edilen bu ürünlerin avantajlarının yanı sıra çeşitli dezavantajları da vardır. Özellikle bebekler için ıslak mendil tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisinin bebeğinizin cildi olduğunu öğrendikten sonra seçilecek ıslak mendillerin özellikleri de iyi bilinmelidir. Bebekli aileler pek çok ıslak mendil tavsiye edebilirler. Bu noktada sizlerin yapması gereken bebekler için ıslak mendil tavsiye edildiğinde ürünü direkt olarak alıp kullanmamak olmalıdır. Öncelikle ıslak mendilin içindekiler derinlemesine araştırılmalı ve bebeğinizin cildini tahriş edebilecek herhangi bir maddenin varlığı tespit edildiğinde ürün tercih edilmemelidir. Bebeğinize, onun cilt sağlığı için yapabileceğiniz en büyük iyiliğin başında bu gelir. Islak mendilin içinde bulunan saf su, doğal yağ veya vitaminler bebek için faydalı içeriklerdir. Fakat bunun dışında bulunan diğer etken maddeler bebeğinizin cildinin reaksiyon göstermesine sebebiyet verebilmektedir.

Bebek Islak Mendili için Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi bebek ıslak mendili bebeğiniz için yapacağınız en önemli ilk adımlardan biridir. Bu seçimi yaparken dikkat edilecek çeşitli noktalar vardır. Bunlar şu şekilde açıklanabilir;

  • İçinde kimyasal maddelerin bulunduğu ıslak mendilleri tercih etmeyin. Doğal içeriklere sahip olan ıslak mendiller bebeğinizin cilt sağlığı için büyük önem taşır.
  • Ürün içinde paraben bulunmadığına emin olarak satın alın çünkü paraben kanserojen özelliği bulunan zararlı bir kimyasal çeşididir. Bununla beraber alkol, parfüm, sentetik lif, SLS, SLES ve boya gibi maddelerin de bulunmadığından emin olur.
  • Aşırı kokuya, parfüme sahip olan ıslak mendilleri tercih etmeyin. Yoğun kokuya sahip olan ıslak mendiller yüksek miktarda parfüm esansı içerir ve özellikle yenidoğan ıslak mendil tavsiye ürünleri içinde yer almaz.
  • Ürün içerisinde saf suyun olup olmadığına dikkat edin. Saf su oranının yüksek olması bebeğinizde oluşabilecek tahrişi önler.
  • Islak mendilin içinde çeşitli yağlar ve vitaminlerin bulunmasın özen gösterin. Özellikle papatya özü, aloe vera özü, lavanta yağı, çay ağacı yağı, gliserin ve limon yağı bebeğinizin cildi için son derece faydalı ve önemlidir.

Tüm bu maddelere dikkat etiğiniz takdirde bebeğiniz için kullanımda veya diğer bebekler için en iyi ıslak mendil önerisinde bulunabilme açısından faydalı detaylar içerir. Bebek için en iyi ıslak mendil ise genel olarak bebeğinizin cildiyle en uyumlu olan ve herhangi olumsuz bir durum teşkil etmeyen ıslak mendil çeşididir.

En Çok Tercih Edilen Confy Islak Mendil Markası!

Bebek ıslak mendil tavsiye edilirken ebeveynler genellikle en memnun kaldıkları ve en sık kullandıkları ıslak mendil markalarını ön plana çıkarırlar. Bu açıdan Confy oldukça önemli bir alana sahiptir. Bir bebeğin ihtiyaç duyabileceği tüm bileşenleri ıslak mendil içerisinde birleştirerek ebeveynlerin kullanımına sunar. Bebek ıslak mendil çeşitleri içinden bebeğinizin cildine en uygun ürünü seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Islak mendil gün içinde en sık ve en çok kullanılan temizlik malzemesi olmasından dolayı içeriğinde kullanılan etken maddeler bebeğin cilt sağlığı için büyük önem taşır. Confy tüm bu detayları göz önünde bulundurarak bebeğinizin hassas cildini tahriş etmeyecek alkolsüz ıslak mendil üretimi ile dikkat çeker. Islak mendillerin alkolsüz olması bebeklerin cilt bariyeri için son derece önemli ve avantajlı bir durumdur. Alkol cilde büyük zararlar verdiği için bebeklerde alkolün bulunduğu ürünlerin dahi kullanımı asla yapılmamalıdır.

Blog Son Eklenenler
3 ü 1 Arada Türk Kahve Markaları, En İyi 3ü1 Arada Kahve
3 ü 1 Arada Türk Kahve Markaları, En İyi 3ü1 Arada Kahve

3ü1 arada Türk kahve, kahve, süt tozu ve şekerin karıştırılarak hazır hale getirildiği bir kahve türüdür. Tek kullanımlık paketlerde satılır.

Pişik Yapmayan Islak Mendil - Bebek İçin En İyi Islak Mendil
Pişik Yapmayan Islak Mendil - Bebek İçin En İyi Islak Mendil

Islak mendiller bebeklerin bakımının yanı sıra insanların genel olarak hijyen bakımından en çok kullandığı ürünler arasında yer almaktadır.

Kadınlar İçin En İyi ve En Sağlıklı Hijyenik Ped Önerileri
Kadınlar İçin En İyi ve En Sağlıklı Hijyenik Ped Önerileri

Kadın pedi, kadınların özel zamanlarında kullandıkları içerisinde sıvı emici malzemeler bulunan hijyenik bir üründür.

Pişik Yapmayan Bebek Bezi - Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi
Pişik Yapmayan Bebek Bezi - Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi

Günümüzde anne ve babaların bebeklerinin yaşam konforu ve sağlıkları konusundaki hassasiyetleri artmış durumda. Özellikle bebek bezleri, bebeğin cildiyle doğrudan temas ettiği için bu hassasiyetin merkezinde yer alıyor.

Kaçak Çay Nedir, Faydaları? Seylan Çayı ve Kaçak Çay Farkı?
Kaçak Çay Nedir, Faydaları? Seylan Çayı ve Kaçak Çay Farkı?

Ülkemizde kaçak çay olarak da bilinen Seylan çayı, Dünya çay endüstrisinde önemli yer edinmiş Sri Lanka'da yetiştirilen ve üretilen saf bir çay türüdür.

Kapsül Kahve Nedir, Kapsül Kahvenin Faydaları Nelerdir?
Kapsül Kahve Nedir, Kapsül Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Kapsül kahve, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin tek kullanımlık kapsüller içine konularak ölçülü bir şekilde paketlenmiş hazır kahve çeşididir.

Filtre Kahve Nedir, Faydaları Nelerdir?
Filtre Kahve Nedir, Faydaları Nelerdir?

Filtre kahve, kahve çekirdekleri öğütüldükten ev kahve makinesinden geçirilerek kavrulduktan sonraki aşamasını ifade eder.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?
Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Türk kahvesi, genelde sabahları uyanmak ve enerji artışı sağlamak amacıyla tüketilen, ancak birçok kişi için gün boyunca keyif verici bir içecek olarak tarif edilen içecek türüdür.